Maestro zdarma

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod nnnokiaE52 29. 7. 2015 04:55

PatrikChrz píše:...Pokud si tedy nechceš rovnou zřídit německý účet s EC Karte (Giro Card), určitě by se dal najít i nějaký bezplatný

Nenašel jsem, ale bral bych :-D
Buď není bezplatný a nebo chtějí adresu v SRN. Máš nějaký tip? Klidně i SZ..
nnnokiaE52
Diskutér

Odeslat příspěvekod franko_cz 29. 7. 2015 05:48

Bezplatný pro nerezidenty nenajdeš.
franko_cz
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 29. 7. 2015 06:08

Bohužel taky nevím, kdysi jsem zkoušel DKB, ale neuspěl jsem. Zkus s dotazem obeslat tyto banky, třeba se někde "slitují"
http://www.testsieger-konto.de/kostenlo ... oC-SHw_wcB

-- 29. 7. 2015 07:12 --

meme1255 píše:Jak FIO přepočítává na € účtu platby v $? Přes CZK? Nebo kurzem asociace (ha, ta naivita ...)?

Pochybuji. Podle mého názoru to bude nějaký nevýhodný způsob, buď přes CZK, nebo sice přímo, ale se zachováním nějaké standardní marže. Ve svém IB mají i křížovou kalkulačku, tak se budou nejspíše řídit tím.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod fremantle 29. 7. 2015 06:24

Každopádně nejlepší by bylo začít u obchodních podmínek: http://www.fio.cz/docs/cz/OP_Karty.pdf, odst. IX, bod 7. :-)

Váhal bych, co myslí tím "aktuálním kurzem banky", ale pokud zveřejňují křížové kurzy, tak by to asi vysvětlovalo... a u měn které nejsou v kurzovním lístku to jde přes CZK (nejprve kurzem karetní asociace a pak deviza-nákup vůči cizoměnovému účtu)...

-- 29. 7. 2015 07:27 --

Jinak na to Maestro bylo parádní U konto slovenské UCB (akorát s podmínkou kreditního obratu), to šlo použít hned i pro výběry z bankomatů zdarma nebo platbu a samozřejmě kurzy karetní asociace, ale nově to Maestro už taky nevydávají, základní debetka je už obligátní MC Debit...
fremantle
Diskutér

Odeslat příspěvekod Komerční banka 29. 7. 2015 12:02

meme1255 píše:Zdravím všechny,
vydává nějaká banka zdarma kartu Maestro? Může být i ke studentskému účtu. Mám VISU od KB, MC Debit od ČSOB a Airbank, ale občas bych potřeboval Maestro (Německo). Je levnější možnost, než FIO ( 25 CZK á rok ) ? Díky za rady :)

PS: Co jsem hledal, tak asi jedině GE na studentském účtě...

Dobrý den,
víme, že v Německu je využívání jiných karet občas problematické. Rádi se pro Vás proto pokusíme najít individuální řešení. Prosíme, napište nám e-mail na facebook@kb.cz s Vaší bližší identifikací.
Děkujeme a přejeme krásný den,
Komerční banka
Komerční banka
Návštěvník

Odeslat příspěvekod franko_cz 29. 7. 2015 12:56

No jestli to dá KB za míň než 25 Kč ročně, tak budou dobří :)
franko_cz
Diskutér

Odeslat příspěvekod eR99 30. 7. 2015 20:32

Maestro mám ke svému stařičkému G2 kontu od KB zdarma...
eR99
Diskutér

Odeslat příspěvekod BLAZ67 31. 7. 2015 07:22

Německé účty, i pro nerezidenty :
Sparkasse Oberlausitz-Niederschlesien, CleverClickKonto, poplatek 1 euro/měsíčně, vydávají SparkassenCard (EC/Maestro) Pobočku mají v Liberci a umožňují i korespondenční uzavření smlouvy (nutné ověření podpisu).
https://www.sparkasse-oberlausitz-niede ... index.html
Ostsächsische Sparkasse Dresden, účet saxxtempo, poplatek 3 eura/měs., opět EC/Maestro karta. Pobočky v ČR ovšem nemají, pouze několik česky mluvících poradců na pobočkách v Pirně a Bad Schandau - je nutná návštěva pobočky.
https://www.cs.ostsaechsische-sparkasse ... orteile%2F
BLAZ67
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod fremantle 31. 7. 2015 07:59

...jenže oba jsou dražší než 25 Kč ročně :hm :-)
fremantle
Diskutér

Odeslat příspěvekod BLAZ67 31. 7. 2015 08:23

ona to byla spíš odpověď na ty účtu pro nerezidenty. Zadarmo není nic :-D a s českou Maestro kartou jsem onehdá v Německu stejně nepochodil. Jako Maestro fungují ty jejich karty v cizině (proto je na nich logo Maestro), na území Německa jen jako Girocard (EC). Tím pádem mi uniká smysl požadovat po nějaké české bance vydání Maestro. Nebo mi někdo vysvětlete proč chcete Maestro.
BLAZ67
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 31. 7. 2015 09:05

Hm, žes někde nepochodil v Německu ty s Maestro je jasným důkazem toho, že nepochodí nikdo jiný? V Kauflandech v Drážďanech a Marienbergu brali ještě před časem právě jen Maestro, Drážďany teď i VISA a Mastercard. Marienberg netuším, od doby, kdy brali jen Maestro, jsem tam nebyl.
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Diskutér

Odeslat příspěvekod xls 31. 7. 2015 09:24

Myslím, že se to všechno stejně změní. Až se teď nuceně sníží poplatky asociaci, tak bude asi skoro jedno, kterou kartu brát a kterou ne.
xls
Diskutér

Odeslat příspěvekod michalvasicek 31. 7. 2015 10:41

Maestro dává KB zdarma k dětskému účtu. V ČR je to ale spíš na obtíž (na PayPalu s tím nezaplatíte, takže žádný ebay, amazon, dealextreme...). :D
michalvasicek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod fremantle 31. 7. 2015 10:54

Už nějaký ten pátek není problém zaplatit s Maestrem i na internetu...
fremantle
Diskutér

Odeslat příspěvekod michalvasicek 31. 7. 2015 12:18

V česku. Gopay, PayU, brána České spořitelny a jiné české brány ho berou. Ale na ebayi, amazonu nebo jinde, kde se platí PayPalem nezaplatíš.
michalvasicek
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka