Revolut - zkušenosti

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Ender268 24. 6. 2018 19:06

Zdravím, přišla mi fyzická karta a mám pár dotazů (pokud už tu jsou zodpovězeny, tak se omlouvám, nenašel jsem):
1) Jak to funguje s poplatky (za výměnu peněz) o víkendu? Předpokládám, že když s ní budu o víkendu v zahraničí platit, tak že je to bez poplatku (vyzkoušeno na internetové dolarové platbě), když však budu o víkendu vybírat z bankomatu zahraniční měnu, tak že je to s poplatkem.
2) Mám účet na CZK. Je možné vyměnit CZK třeba na Eura a v Německu přímo platit a vybírat už ta směněnná eura?
3) Je nějaká možnost, jak si nastavit, aby mi apka ukazovala kurz pro prodej cizí měny a nikoli nákup? (Já vím, že to vlastě mají logicky správně, ale pro mě je to prostě nezvyk - apka mi třeba dnes ukazuje, že za 1 € dostanu 25,529 CZK - a že za 1 CZK dostanu 0,0382 € což je vlastně, že za nákup jednoho eura dám 26,18 CZK)
Ender268
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MekliCZ 24. 6. 2018 19:29

1) Nevím
2) Ano
3) Ne, na jejich fóru to můžeš navrhnout
MekliCZ
Návštěvník

Odeslat příspěvekod libol 24. 6. 2018 19:51

ad 1) nevím co si představuješ "poplatkem", ale o víkendu (i jindy) je výběr bez poplatku (do limitu 4 500Kč) - o víkendu je horší kurz, proto je lepší si peníze vyměnit předem.
libol
Diskutér

Odeslat příspěvekod Ender268 24. 6. 2018 20:25

ad1) - Domnívám se, že o víkendu je účtován poplatek, čerpám zde:
https://community.revolut.com/t/weekend ... ation/4483
ad2) Jak to tedy prakticky funguje, když budu v cizině platit či vybírat třeba 50 € a na účtě budu mít jak CZK tak €? Předpokládám, že si to automaticky strhne z těch eur - je to tak?
Co když ale těch eur budu na účtě mít jen 30? Strhne mi to 30 € a zbytek z CZK nebo vše z CZK?
Ender268
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MirekM. 24. 6. 2018 21:01

ad 1) Pokud budeš o víkendu platit v obchodech nebo vybírat z ATM např. € a budeš jich mít na € účtu dostatek, žádná přírážka se neúčtuje v obchodech a u ATM do ekvivalentu 4.500,- Kč měsíčně.
Nebudeš-li mít na € účtu € , bude docházet při výše popsaných transakcích o víkendu ke konverzi € na Kč s kurzem z pátku 23:59 (Forex o víkendu nepremává) s přirážkou 0,5 % (u €).
ad 2) nemám odzkoušené.
MirekM.
Diskutér

Odeslat příspěvekod slavo963 24. 6. 2018 21:48

ad 2
myslim, ze tu nekdo psal, ze se to strhne jenom z jednoho uctu, kde bude dostatek financi na celou transakci.
slavo963
Diskutér

Odeslat příspěvekod libol 25. 6. 2018 07:48

osobně vyzkoušeno k polovině tohoto měsíce:
ad1) jak jsem psal - pokud máš na účtě dost peněz v dané měně, žádný poplatek, pokud nemáš, bude horší kurz - klidně to nazývej poplatkem
ad2) naúčtije se z toho, kde máš dost peněz, tj. v tvém případě, vše z CZK
libol
Diskutér

Odeslat příspěvekod Ender268 25. 6. 2018 13:54

libol píše:ad 1) nevím co si představuješ "poplatkem", ale o víkendu (i jindy) je výběr bez poplatku (do limitu 4 500Kč) - o víkendu je horší kurz, proto je lepší si peníze vyměnit předem.
Opravdu máš pravdu - myslel jsem, že o víkendu účtují poplatek a on je opravdu "jen" horší kurz. Ten víkendový (špatný) kurz se mi v té apce vlastně ani nezobrazí, ačkoli si zadám do grafu, že chci vidět týden - přes víkend to v historii jakoby přeskočí.
V kolik hodin pro ně začíná ten víkend? Ve FAQ mají uvedeno
Friday 00:00 - Sunday 23:59
Znamená to, že je to už celý pátek až neděle do půlnoci londýnského času? Můžete mi to někdo uvést pro náš středoevropský čas? Díky (už z toho nějak blbnu).
Ender268
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod maphiosso 25. 6. 2018 18:41

Přidávám čerstvou zkušenost s Revolut kartou v Bulharsku. Revolut nenabízí účet v BGN, vše se tedy mělo přepočítávat dle aktuálního kurzu. Veškeré platby kartou i výběry z bankomatu proběhly bez problému. Kurz se v tom týdnu pohyboval okolo 13,10 kč za 1 leva, ale když jsem si zpětně ihned každou transakci přepočítával, byl kurz vždy o 0,10 - 0,15 kč horší, než aktuálně uváděný. Transakce a výběry probíhaly ve všední dny. Kromě CZK mám aktivní i EUR účet, ale peníze jsem měl pouze na CZK. Nemáte někdo nápad, čím by to mohlo být? Na stvrzence z bankomatu byl vždy uveden ještě ekvivalent dané částky v eurech, tak mě napadá, jestli Revolut neprovádí ještě nějaký mezipřevod přes EUR účet, případně jestli se nejedná o DCC poplatek, když je na stvrzence i částka v EUR, v tom případě bych ale nechápal horší kurz při platbě kartou. Budu rád za vaše postřehy
maphiosso
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod judis 25. 6. 2018 18:45

Kurz je v dobe platby jiny nez v dobe zauctovani, to je normalni, muze byt vyssi i nizsi. Proc jsi tedy neprevedl sam Kc na leva v aplikaci, kdyz jsi chtel aktualni kurz?
judis
Návštěvník

Odeslat příspěvekod maphiosso 25. 6. 2018 18:48

Protože Revolut nenabízí vedení účtu v leva, pouze platbu v této měně s převodem dle aktuálního kurzu
maphiosso
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod judis 25. 6. 2018 18:53

Jo sorry, jsem si to spatne precetl, ze revolut nabizi ucet v BGN. Kazda banka pri platbe kartou v cizi mene provede pri platbe pouze blokaci castky s aktualnim kurzem a za par hodin nebo dnu tu platbu zauctuje s kurzem platnym v dobe zauctovani, ktery je vetsinou jiny, protoze kurzy jsou pohyblive.
Naposledy upravil judis dne 25. 6. 2018 19:02, celkově upraveno 3
judis
Návštěvník

Odeslat příspěvekod maphiosso 25. 6. 2018 18:59

To chápu, ale já jsem si výši zablokované částky kontroloval vždy bezprostředně po transakci nebo výběru. Blokace by tedy měla dle aktuálního kurzu, ale nebyla.
maphiosso
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod judis 25. 6. 2018 19:02

Take je mozne, ze jsi se koukl, kolik Kc bylo z 1 leva, ale nekoukl jsi se, kolik leva bylo za 1 Kc.
judis
Návštěvník

Odeslat příspěvekod maphiosso 25. 6. 2018 19:11

To mě nenapadlo.. Může to ale udělat rozdíl až 0,15 kč?

-- 25. 6. 2018 19:22 --

Bude to asi ono. Zkouším si to přepočítávat a plus mínus to sedí
maphiosso
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka