Revolut

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod j.ch 19. 7. 2018 19:13

Jsou i bankomaty podporující bezkontaktní načtení karty, ale zatím jich moc není.
j.ch
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod sorra 19. 7. 2018 19:16

Takze pres GP jde vybirat hotovost z bankomatu? Jak se ta transakce tvari pro vydavatele platebni karty? Jako internetova platba? Asi budu muset koupit novy telefon, aby umel NFC.
Naposledy upravil sorra dne 19. 7. 2018 19:19, celkově upraveno 1
sorra
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Kolem.jdouci 19. 7. 2018 19:18

j.ch píše:Jsou i bankomaty podporující bezkontaktní načtení karty, ale zatím jich moc není.


Přesně tak, moc jich není a v zahraničí nejsou ani bezkontaktní platby moc rozšířené, takže fyzická karta určitě není zbytečná.
Kolem.jdouci
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Luke_ 19. 7. 2018 20:27

kajer píše:Uz ve ctvrtek? -no nekde sem tu myslim k tomu neco zahledl
Pokud teda maj vikend ct-ne je treba se zaridit a doplnit zavcasu neni problem
Mam jeste jednu platbu $39 tak snad radeji bez revolutu a zkouset budu fakt jednodolarove platby az bude cas...
.
...teda jeste hodinu dve pockam jestli nekdo v tech screenshotech neuvidi chybne nastaveni(je tam videt ze se bude prevadet libra dolar obr.1)
.
.
asi s tim jeste fakt neumim(kartu nemam jeste ani tyden -ceske platby nebyl problem a az ted poprve zkousim jak to navazat na paypal a platby jinde... -to je jako omluva:)
...nemel jsem pridany ucet v dolarech
takze uz jsem pridal a prevedl ted uz kurzem 22.3xx provede se nyni platba bez prevodu libra - dolar ?
Diky za trpelivost se mnou... ;·)


To je nejake zvlastni, ja pouze nastavil uctovat kurzem vydavatele karty. Na Revolutu jsem mel prachy pouze na CZK uctu a koupil jsem dve veci za dolar, jednu pres mbank a jednu pres Revolut CZK ucet, nechal jsem oboji zauctovat vydavatelem karty a rozdil byl 5,7% ve prospech Revolutu. Nic vic jsem nemenil.

-- 19. 7. 2018 21:30 --

lubik2 píše:Tak nám zprovoznili Google Pay. Zkoušel jsem kartu přidat a prošlo to OK.
Takže od této chvíle už není potřeba fyzická karta, stačí virtuální.
Neobjednávejte ji (placenou), je zbytečná!


To je zajimava uvaha, ja vyuzivam google pay, ale presne naopak, tzn mbank kartu mam obalenou v google pay a tim davam top up do Revolutu.

Hadam, ze to delas presne naopak, Revolut virtualni kartu jsi obalil do Google Pay a platis s ni bezne v obchodech. Vim, ze v cesku funguje Google Pay jen pro cca 3-4banky, on to funguje i s Revolutem?

A jak se to chova v zahranici? Zalezi, jestli dana zeme podporuje Google Pay nebo zalezi, kde vsude Revolut spolupracuje s Google Pay?
Luke_
Návštěvník

Odeslat příspěvekod tlamik5 19. 7. 2018 20:38

Do Google Pay si můžete přidat fyzickou i virtuální kartu. Jen pozor, že u virtuální prozatím nefunguje placení mobilem, Google Pay vás na to při nastavení i upozorní. Druhé omezení se zatím týká toho, že je potřeba fyzická karta Mastercard. Revolut nabízí i kartu od společnosti Visa a ta v tuto chvíli nefunguje. Nicméně časem, jakmile se dokončí testování, by měly fungovat všechny karty, včetně těch virtuálních.

Mě se to teda tak chová, že sice karta přidat šla, ale platit mobilem s VISOU nejde.

Někomu to jde ? Nebo máte všichni MC ?
tlamik5
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod lubik2 19. 7. 2018 22:46

tlamik5 píše:Jen pozor, že u virtuální prozatím nefunguje placení mobilem, Google Pay vás na to při nastavení i upozorní.

Dnes jsem mobilem/virtuální kartou Revolut(Mastercard) zaplatil v Lidlu zcela bez problémů. Při registraci na nic neupozorňoval. Ale tu virtuální kartu jsem měl v Google Pay už déle, akorát dříve nešla ověřit, až teď.

Jinak samozřejmě fyzickou kartou půjde v zahraničí zaplatít jistěji, ale na základní použití prostě stačí virtuální karta v mobilu.
lubik2
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Zedna1 20. 7. 2018 00:41

Zde jsou k tomu Google Pay nejake informace:

Nechcete čekat na banku? Google Pay už funguje i s kartami Revolut
https://www.cnews.cz/google-pay-revolut-mastercard
Zedňa
Zedna1
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kajer 20. 7. 2018 06:30

Luke_ píše:To je nejake zvlastni, ja pouze nastavil uctovat kurzem vydavatele karty. Na Revolutu jsem mel prachy pouze na CZK uctu a koupil jsem dve veci za dolar, jednu pres mbank a jednu pres Revolut CZK ucet, nechal jsem oboji zauctovat vydavatelem karty a rozdil byl 5,7% ve prospech Revolutu. Nic vic jsem nemenil.

Asi sem na to dosel ... je treba nastavit jeste zde... (>Luke_ diky za snahu ; )
Obrázek

a pod Conversion Options zatrhnout Bill me in the currency listed on the seller's invoice.
Probiralo se to v diskuzi pod clankem....ZDE.
pise to tam "stevex" + je tam i tip pokud vsechno selze...

Takze toto nestacilo...!!!
Obrázek

Snad se to bude nekomu hodit...
Skoda, ze sem to musel resit u nad100$ platby, no ale pokud slo o nejakou desetikorunu navic tak se az tak...
____________________________________________
Kdyz jsem kontroloval jednotlive karty , tak jo KK mbanky byla jako jedina takto spravne nastavena, proto byla nejvyhodnejsi... (v minulosti sem nastavil a uz to zapomnel)
____________________________________________________________
Platite taky trochu za vic nez $100 jak to mate vy?
kajer
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Luke_ 20. 7. 2018 06:50

kajer píše:Tak si muzu na predchozi odpovedet sam... opet spatne a doslo ke konverzi.
Pouzivate nekdo fyzickou kartu na ebay/paypal ?
Zkusil sem nejakou tretku... platba byla odectena pres dolarovy ucet(viz. predchozi prisp.) ale misto 2.88 se odecetlo 3.1 , takze opet konverze tentokrat dolar-libra .. libra-dolar co delam spatne ? nebo to takto nefunguje?

edit: doplneni -platba avizovanych $39 provedena viz.vyse pres mbank kurz ted 22.66 ...


Tááákže ja predtim nakupoval v australskych dolarech a tam to zahadne proslo bez konverze pres libry a taky mozna proto, ze jsem tu kartu v Paypal nastavoval poprve a volil prave tu moznost uctovat podle vydavatele karty.

Nicmene ted jsem neco nakupoval v USD a uz mi tam nabizel svuj nevyhodny kurz na GBP a funguje to teda pekne divne, ale takhle jsem se toho zbavil:

Takhle vypada muj vychozi stav, kdyz se z ebay dostanu na paypal branu:
Obrázek
Takze nevyhodny prevod na libry a pak krasny kurz Revolutu na CZK, nebo cokoliv, kde mate dost penez.
Kdyz se ovsem udela anabaze na obrazku nize, prestoze uz mam zvoleno prevadet kurzem karty, tak je potreba udelat zpatky na "kurz Paypalu", souhlasim, potom opet dat change prepnout se zpet na "kurzem karty" a zase dat souhlasim. Takto:
Obrázek
No a pak se stane toto a najednou se to bude uctovat jen v dolarech a ty dolary proste krasne prevede Revolut super kurzem...nevim, jeslti to jde nekde jednoduseji nastavit primo v Paypal pro tuhle kartu, ale zatim funguje tenhle bug.
Obrázek

EDIT: asi jsem tento prispevek matlal 20min a nevidel jsem ten tvuj napsany v 7:30 a to je presne to nastaveni, ktere zminuju vyse, ale jde to obejit i tou klikackou na obrazcich, kdyz to nastavene nemas :-)
Luke_
Návštěvník

Odeslat příspěvekod u4a2 20. 7. 2018 07:22

Kdybyste někdo chtěl kartu zdarma, napište PM, mám promo kód. Platí pouze pro nové (zatím nezaložené) účty.
Nabízím možnost získat Revolut kartu bez poplatku za vydání pro nové uživatele, pro návod pls PM
u4a2
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kajer 20. 7. 2018 07:47

Ted sem overil a funguje -konecne...
Jak videt ted uz platba za 0.99 je za 0.99 predtim mnela byt za 2.88 a byla 3.01...
Na CZK i USD bylo dostatek a samo se odecetlo z USD ... OK
Obrázek

Nastavil jsem dle "stevex viz. vyse"...V Paypal musíš jít do nastavení (ozubené kolečko) – > Platby -> Spravovat předem schválené platby -> Set Available Funding Sources -> Conversion Options – > Bill me in the currency listed on the seller’s invoice (a nastavit zvlášť u každé karty kterou máš v Paypalu a vždy když přidáš novou)
Takto .. vic obrazku se mi nechce delat a snad netreba...
Obrázek

-- 20. 7. 2018 09:08 --

u4a2 píše:Kdybyste někdo chtěl kartu zdarma, napište PM, mám promo kód. Platí pouze pro nové (zatím nezaložené) účty.

Ja nic o promo a nabidce zdarma jen pro cesko a jinych akcich nevedel, -stahl jsem apku.
Provedl co po mne chtela - pozadal o kartu kde se mne to zeptalo na design karty(tusim3-4 moznosti) pak na doruceni zda zdarma do asi tri tydnu -tak OK pockam si... a vona za par dni doma. Bezna obalka pres Deutsche Post...
Takze budu jeste neco za ni platit? do ted nic...
Obrázek
Tak nevim, ze bych mnel stesti na nejake promo?
kajer
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tlamik5 20. 7. 2018 08:12

Jestli sis omylem nevzal Premium, páč u nePremium je jen jedna fyzická karta, jeden design atp.
První měsíc Premium je údajně zdarma.
tlamik5
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod kajer 20. 7. 2018 08:17

Luke_ píše:EDIT: asi jsem tento prispevek matlal 20min a nevidel jsem ten tvuj napsany v 7:30 a to je presne to nastaveni, ktere zminuju vyse, ale jde to obejit i tou klikackou na obrazcich, kdyz to nastavene nemas :-)

EDIT: tak ja taky... :-D no ostatni to budou mit o to snazsi...

-- 20. 7. 2018 09:23 --
tlamik5 píše:Jestli sis omylem nevzal Premium, páč u nePremium je jen jedna fyzická karta, jeden design atp.
První měsíc Premium je údajně zdarma.

No snad ne, za tu byl poplatek a to jsem nebral. Jinak nabizi mi to prechod na premium za 144.99. Ale jak jinak definuju v apce o jakou kartu se jedna nevidim...? ·•↓↓↓OK mam VISA ↓↓↓•·
Naposledy upravil kajer dne 20. 7. 2018 08:51, celkově upraveno 1
kajer
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tlamik5 20. 7. 2018 08:45

Premium karty jsou nejspíš všechny MC, free je VISA
tlamik5
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Luke_ 20. 7. 2018 09:17

Tak novinka, zacal jsem poradne Revolut vyuzivat, zacal jsem topovat pres Google Pay, kazdy den tu max 500CZK, co mi dovoli, plus dalsi topovani pres kartu na primo. Platil jsem nejake veci na ebay a dneska jsem zaplatil neco pres 5tis CZK, neprijde mi to jako nejaka extra castka, ale zamitli transakci pro security reasons. Zbalokovali mi ucet i kartu.

Kartu jsem mohl overit pres cislo, ktere pouzivaji v detailech transakce a byla odblokovana, ale ucet zustal zablokovany, pry neco overuji a mam moznost jen kontaktovat support, tak cekam na live agenta, ale prijde mi to docela zvlastni chovani.

Stalo se to nekomu? Cetl jsem o blokacich par uzivatelu tady, kdyz zacali tocit prachy pres KK s bonusem, ale pri normalnich platbach jsem to nezazil jeste.
Luke_
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků