Revolut - zkušenosti

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod motley 27. 7. 2018 09:56

lubik2 píše:
motley píše:Existuje v tomhle ohledu nějaká vhodnější alternativa ?

Já používám účet u Raiffeisenbank (eKonto Komplet/Exclusive), ty mají jednu/více přijatých plateb měsíčně zdarma a výběr EUR na pobočce také zdarma. V kombinaci s Revolutem to nemá chybu.

Ano, takovou jsem měl představu :-) Bohužel podmínku pro vedení účtu zdarma asi nesplním... Teda asi by nebyl problém na někoho založit 2x eKonto Smart a dva roky udržovat, ale to už by byla příliš velká časová investice která by jednoznačně převážila nad výhodami...

čulibrk píše:Koukal jsem na jejich Facebook a tam je to zahlceno požadavky stížnostmi a Support Revolutu s tím nic nedělá. Je to ostuda, chudáci lidi na dovolených, co si vzali jen jednu jejich kartu a nic jim nefunguje a Support mlčí. :-(

Já beru Revolut kartu spíš jako takovou hračku, mám tam jen pár tisícovek a před větší útratou tam prostě jen topnu potřebnou částku... Taky ne všude a vždy ta karta funguje jak má + support odpovídající tomu, že se jedná o startup... Vycestovat do zahraničí pouze s Revolut kartou a nevzít si žádnou klasickou do zálohy...
motley
Návštěvník

Odeslat příspěvekod noi2 27. 7. 2018 13:32

aldik7 píše:Jak přesně se aktivuje karta od Revolutu? Musí se před platbou na internetu aktivovat třeba v bankomatu, byť na internetu se nic takového nepíše? Zkoušel jsem s ní platit jak na AliExpressu, tak zkušebně i na jednom českém webu a platba neprošla (peníze tam ale jsou). Ověřením přes fotku dokladu a selfie jsem prošel, v aplikaci kartu mám a není nijak zašedlá, netuším kde je problém, a jiná možnost aktivace tam není..

Já s ní platil na internetu nejmíň dvacet plateb a v terminálu ani ATM ještě nebyla.
noi2
Diskutér

Odeslat příspěvekod kajer 27. 7. 2018 13:46

aldik7 píše:Jak přesně se aktivuje karta od Revolutu? Musí se před platbou na internetu aktivovat třeba v bankomatu, byť na internetu se nic takového nepíše? Zkoušel jsem s ní platit jak na AliExpressu, tak zkušebně i na jednom českém webu a platba neprošla (peníze tam ale jsou). Ověřením přes fotku dokladu a selfie jsem prošel, v aplikaci kartu mám a není nijak zašedlá, netuším kde je problém, a jiná možnost aktivace tam není..

Plastova VISA bez protahnuti terminalem mi na aliku/ebay neprosla...
kajer
Návštěvník

Odeslat příspěvekod u4a2 27. 7. 2018 14:10

Ideální je aktivovat při platbě nebo alespoň použití čipu - platba u obchodníka za použití čipu, nebo bankomat a aspoň pokus o výběr. Po aktivaci by se měla objevit na mobilu i notifikace
Nabízím možnost získat Revolut kartu bez poplatku za vydání pro nové uživatele, pro návod pls PM
u4a2
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Luk141888 27. 7. 2018 21:24

Tak už ji mám taky. Objednáno v neděli, dnes (pátek) čekala karta (VISA) ve schránce. Zaregistrována na PayPal , kde jsem si nastavil ať se vždy strhává dle měny prodejce (díky za rady zde v diskuzi), nastavena na Aliexpresu, nastavena v Masterpass. Převedno prvních testovacích 200 Kč na USD, vše funguje jak má. První pokus - nákup na aliexpress za 5 USD - vše OK. Zítra první platba na terminálu v obchodě (zadání PIN). Zatím vše OK. Jen lituju, že jsem ji neměl dřív :-)

Teď už jen ApplePay a bude to uplná bomba. Mimochodem Top UP z apple watch je uplná parááááda :-) :-)
Luk141888
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Paul Atreides 27. 7. 2018 21:26

S jednou kartou bych do zahraničí také nikdy nejel, ale testoval jsem teď Revolut na ostrově Samos a byl jsem spokojen. Kde brali karty, tam jsem s Revolutem zaplatil bez problémů. Žádnou jinou kartu jsme nepotřeboval a ani nepoužil.
K té aktivaci - VISU od Revolutu jsem chtěl aktivovat v ČR (kontaktní) platbou se zadáním pinu, ale ještě než jsem vložil kartu do terminálu, tak se ozvalo "pípnutí" a platba byla dokončena. Poté jsem ještě raději vybral z bankomatu, abych si byl jistý, že se karta bude chovat korektně.
Mrzí mě jen, že mám teď po převodu účtu limity v CZK.

-- 27. 7. 2018 21:33 --

A ještě je škoda, že VISA karty zatím nelze registrovat do Android (Google) Pay. V ČR platím kreditkou mbank přes Android Pay, na hranicích bych jen změnil výchozí kartu v Android Pay na Revolut. Ale snad už podpora pro Android Pay bude i pro VISA karty.
A také se mi moc líbí, jak mi aplikace Revolut ihned ukáže, kolik jsem utratil v různých státech.
Paul Atreides
Diskutér

Odeslat příspěvekod noissap 1. 8. 2018 08:14

Zdravím, pročítám si různé věci o revolutu a před časem jsem si jej založila s tím, že když hodně cestuji, budu využívat hlavně tento účet. Momentálně disponuji jediným tímto účtem, který jsem dosud ani neměla jak nabít, předpokládala jsem, že mi postačí znát IBAN a SWIFT a v případě potřeby si tento účet dobiju sama bankovním převodem z jakekoli banky v ČR. Jinak funguju poslední měsíce přes hotovost, takže vlastní osobní účet jiný než nenabitý revolut nemám.
Před cestou do zahraničí ale končím v nájmu jedné společnosti a na účet mi touto společností bude zaslán přeplatek cca 30 tisíc .
K věci: Je pro revolut problém, že úplně první transakce na můj revolut účet bude příchozí platba z České republiky, přičemž odesílatel je někdo jiný než já? Děkuji za odpovědi.
noissap
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tlamik5 1. 8. 2018 08:24

To asi IMHO problém nebude, ale divil bych se kdyby byl někdo ochoten poslat peníze na zahraniční účet. Třeba výplatu nebo cokoli jiného, většinou je to zpoplatněno.
tlamik5
Návštěvník

Odeslat příspěvekod slavo963 1. 8. 2018 08:37

Na aktivaci uctu neni potreba dobit nejpre z uctu na sve jmeno?
Ted nechapu, nemas vlastni osobni ucet v bance?
slavo963
Diskutér

Odeslat příspěvekod noissap 1. 8. 2018 08:47

tlamik5 píše:To asi IMHO problém nebude, ale divil bych se kdyby byl někdo ochoten poslat peníze na zahraniční účet. Třeba výplatu nebo cokoli jiného, většinou je to zpoplatněno.

Mám to domluveno, problém s tím nemají. Pošlou částku, kterou mají a zda se mi umenší o směnu, je už můj problém.

-- 1. 8. 2018 08:49 --

slavo963 píše:Na aktivaci uctu neni potreba dobit nejpre z uctu na sve jmeno?
Ted nechapu, nemas vlastni osobni ucet v bance?

Toho se chci dopátrat. Teď se účet tváří aktivovaný a ověřený, ale abych se ujistila, zda mi platba bez problémů dorazí, to mi robot ani live agent zatím neodpověděli. Zkouším se informovat tady, pokud měl někdo podobný problém. A ne, nemám jinou banku, na začátku roku jsem vzteky své dva jediné účty zrušila.
noissap
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Kolem.jdouci 1. 8. 2018 08:55

noissap píše:Momentálně disponuji jediným tímto účtem, který jsem dosud ani neměla jak nabít, předpokládala jsem, že mi postačí znát IBAN a SWIFT a v případě potřeby si tento účet dobiju sama bankovním převodem z jakekoli banky v ČR.

Tak tomu moc nerozumím, jak si v případě potřeby sama dobiješ bankovním převodem, když jak píšeš, žádný jiný účet nemáš? Nebylo by jednodušší si nějaký bezpoplatkový účet založit a neřešit takové kraviny? Já mám ale tušení, že problém bude někde jinde, že...
SZ přijímám pouze od lidí s IQ nižším, než má Tomáš Marný.
Kolem.jdouci
Diskutér

Odeslat příspěvekod barnyss 1. 8. 2018 09:08

... že by se kryla se před věřiteli (insolvence, exekuce)? Pak je to trestný čin.
barnyss
Diskutér

Odeslat příspěvekod noissap 1. 8. 2018 09:21

barnyss píše:... že by se kryla se před věřiteli (insolvence, exekuce)? Pak je to trestný čin.

Nemám důvod se krýt, jediný problém u českých bank je ten, že mi nevyhovují, hodně cestuji po Evropě a česká nabídka mě jednoduše neoslovuje. Chtěla jsem radu zkušených, ne abyste si tady honili ego jako rádoby detektivové. Pokud k tomu nemáte co říct, tak nechápu vaše jízlivé poznámky.
Jinak peníze jsem plánovala na revolut poslat způsobem následujícím: Přijdu například do KB, řeknu, že chci vložit peníze na účet v zahraničí, nadiktuji potřebná čísla, předložím doklad, peníze, vezmu si potvrzení a odcházím. Tak, jako jsem to dělala už několikrát na jiný účet spolužákovi v zahraničí bez prostředků atd. Vaše dedukce mě opravdu zaráží.
noissap
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod slavo963 1. 8. 2018 09:32

Protoze se chces skrabat levou nohou za pravym uchem. Jinak, kdyz jsi myslis, ze z jakychkoliv duvodu dobehnes britskou banku, jsi na omylu. Jakekoliv podezreni z jejich strany bude znamenat investigation, blokaci uctu a predani dokumentaci policii.
Takze bych to nezkosel. Proste si zaloz ceskou online banku, preposli na revolut a ucet muzes zrusit.

Jinak zde na foru nejsou blbci a ty pohadky o zivote s jenom hotovsti jsi nech od cesty.
Naposledy upravil slavo963 dne 1. 8. 2018 09:35, celkově upraveno 1
slavo963
Diskutér

Odeslat příspěvekod noissap 1. 8. 2018 09:34

Díky za odpověď.
noissap
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka