Revolut - zkušenosti

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod retron 1. 3. 2019 09:30

podle země vydavatele karty, bankomat to pozná a nabídne rovnou jazyk, DCC a případně přirazí poplatek
ze zkušeností s Curve zatím výběr bez poplatku RB, KB, UCB, ČSOB a AirBank dokonce bez DCC
retron
Diskutér

Odeslat příspěvekod blackwork 1. 3. 2019 09:48

minarjo píše:Revolut limity najdeš v More-Profile-Price plan

A tam se to mění dle toho jak jsi vybíral nebo je to tam stále stejné?
Mám tam 2 procenta poplatek do konce mesíce, ale už je březen a výběr byl včera, takže to asi platí na nějaký 30? počet dní nebo ? ... :roll:

-- 1. 3. 2019 09:54 --

retron píše:podle země vydavatele karty, bankomat to pozná a nabídne rovnou jazyk, DCC a případně přirazí poplatek
ze zkušeností s Curve zatím výběr bez poplatku RB, KB, UCB, ČSOB a AirBank dokonce bez DCC

Kdyby byl na Curve vyšší limit na ATM tak nevybírám přímo z Revolutu, ale s podkladem R.
Dá se to nějak u Curve navýšit?

sorry za off ale nedá se to separovat a skákat s vytrženým kontextem z vlákna do vlákna ... :potichu
blackwork
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mareka 1. 3. 2019 10:17

Nemůžu aktuálně dobít Revolut s jakoukoli HB kreditkou - je to jen dočasně, nebo definitivní?
mareka
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Radek64 1. 3. 2019 10:41

1.3.2019 - 10:40 Visa karta mBanky - nelze dobíjet?????
Radek64
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Tony321 1. 3. 2019 11:00

Curve a podkladová karta s domácou menou ponúka 10 výberov mesačne (neurčená výška výberu) zadarmo. Potom je poplatok 0,50€ za každý výber.

Revolut poskytuje 200€ mesačne. Starším účtom sa to vždy obnoví na začiatku mesiaca, novším (ako mne od júna 2018) sa to obnoví v deň, keď bol účet zaregistrovaný.
Tony321
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Mikyner 1. 3. 2019 11:37

Evidentně nějáké problémy, u mě taky nefunguje dobíjení.
Mikyner
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod blackwork 1. 3. 2019 11:50

Tony321 píše:Curve a podkladová karta s domácou menou ponúka 10 výberov mesačne (neurčená výška výberu) zadarmo. Potom je poplatok 0,50€ za každý výber.

Mám tam limit 200 liber ...
blackwork
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod minarjo 1. 3. 2019 11:54

@blackwork:
Nuluje se to každý měsíc stejný den, ale ne 1. v měsíci, použit je rolling month. Tedy dle dne, kdy jsi v minulosti kartu Revolut aktivoval jejím prvním dobitím (jen u hodně starých karet se to tuším kryje s kalendářním měsícem)

@mareka a ostatní:
Ano Revolut má dnes technické potíže, nejde například ani vytvořit Payment link. Ale pozor! Já taky při pokusu o dobití Hello kartou dostal v Revolut chybovou hlášku, ale dle zůstatku v Hello appce dobíjená částka zablokovaná byla! Když jsem na Revolut kouknul po pár minutách znova, už bylo dobití zaúčtováno a částka zůstatku navýšena. Tedy pokud někdo chybě nevěřil a zkoušel dobíjet 2x po sobě jako já, bude mít také 2x dobito, pokud se tak vejde do limitu karty :) (ještě že u mě šlo jen o 2x1000 Kč).
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod mareka 1. 3. 2019 12:29

@ minarjo
Díky za info a potvrzení problému - já zkoušel dvě karty. Z jedné to nevzalo nic, z druhé skutečně 2x (otázkou je, proč u té prvé není zaúčtováno nic).
Problém je, že vidím dobité částky v top-up, ale není navýšena celková dostupná částka.
EDIT: až hodinu po pokusu o dobití se konečně nevýšila i dostupná částka.

A nové karty pro dobíjení také nelze aktuálně přidat.
mareka
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod fremantle 1. 3. 2019 19:15

Dnes ta funkčnost byla taková polovičatá, pokoušel jsem i směňovat s skončilo to akorát chybou, zůstatek se vůbec nezaktualizoval, až po nějakých 2 hodinách jsem zjistil, že ten první pokus se povedl. Také jsem odesílal 2 SEPA platby, notifikační zprávy o odeslání přišly až po jejich doručení (což byl pořád ten lepší případ), opravdu se to nepovedlo.

Tony321 píše:Zaujímavé, že na Slovensku takúto možnosť bankové domy neposkytujú. Výbery sú práve jeden z dôvodov, prečo som si založil Revolut a Curve.

Kde není poptávka, není ani nabídka - úplně by stačilo, pokud by klienti byli ochotnější změnit banku, pak by se začaly snažit i ty o jejich udržení a výběr je dostatečný - účet ve slovenské pobočce Fio banky umožňuje 1 výběr měsíčně kdekoliv, UniCredit bank i neomezený počet. Členství v měnové unii především přináší výhodu, že se zákazník nemusí omezovat na lokální trh a sáhnout třeba po N26 (5 výběrů měsíčně v eurozóně) a pod.
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod sysgen 4. 3. 2019 10:47

Dnes přišel email od Revolutu s novou akcí, karty zdarma pro nové pozvané uživatele. Cituji:
"Give all your friends a free card. Hurry though, this offer will expire in the 7 days! Head to the `More` tab and tap on `Invite` to invite your friends via the Revolut app and give them a free Revolut card."
Já osobně měl za to, že tímto způsobem, tedy pozváním uživatele, lze zcela běžně zajistit kartu zdarma. Asi před dvěmi týdny jsem přes svůj referral odkaz pozval známého, který si vytvořil účet, objednal novou kartu a nic za ni neplatil, ani poštovné.
sysgen
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod STSCHvojkoviceBrod 4. 3. 2019 11:59

Prosím o info, jak se dobíjí Revolut platební kartou.

Dostal jsem se k téhle obrazovce, ale na Pay for free nejde kliknout.

Obrázek

Díky
STSCHvojkoviceBrod
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Big.T 4. 3. 2019 18:26

Příští týden cesta na Ukrajinu. Mám Revolut, Curve zatím jen s FIO, k ní Hello, mBank - všechny debit. Čím tam platit? Vybírat bych tam neměl.
Big.T
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod flightmax 4. 3. 2019 18:35

Revolut má přirážku viz. If you exchange currencies on weekdays (Mon-Fri UTC) you will receive the interbank exchange rate without any markup on all currencies except for Thai Baht, Russian Rubbles, and Ukrainian Hryvnia where we add a 1% markup, with a small 0.5% fee for anything above 120,000 Kč each month.

Já v těchto destinacích používám curve
flightmax
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka