Revolut - zkušenosti

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Rogen 23. 3. 2019 12:14

Tak po včerejší aktualizaci naskočila v aplikaci čeština a to včetně nápovědy!
Rogen
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Tomason87 25. 3. 2019 16:48

Jak dlouho vám trvá převod z běžnýho Revolutu na CZK účet? Opravdu prasácky využívají tu pětidenní lhůtu?
Tomason87
Nadšenec

Odeslat příspěvekod drkarel 25. 3. 2019 17:04

Občas se mi stane, že ne, ale ve velké většině je to v pondělí ráno zadám a v pátek během dne v AB mám.
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod Stevex22 25. 3. 2019 18:28

Pokud si posílate nějaké peníze v librách tak pozor, Revolut mění číslo GBP účtu, původní číslo přestane fungovat 22.5.2019.

Just a heads up that over the next few weeks, you will receive new account details for use on GBP transfers within the UK. You’ll notice a new account number and a new sort code ‘04-00-75’. It’s part of our commitment to make Revolut faster and easier for you to use and will allow sending and receiving transfers within minutes.

Important stuff

Your new account details will appear automatically in the app, and we’ll let you know when this happens. Once your new details are live in the app, you can start using them right away. Just a heads up, your old account details will stop working from the 22nd May 2019.

If you have standing orders set up on your Revolut account, these will switch to using your new details automatically. Just remember to share your new account details with friends and family to continue receiving transfers.

You can find your account details in the app by going to More > Profile > Account Details > GBP.

As a result of this upgrade, we need to make a few changes to our terms and conditions. You will no longer receive services directly from one of our partners (Modulr FS Limited), which means that the terms and conditions you have with Modulr will not apply anymore and we will be removing them from our set of terms and conditions on the website.

We will be removing the daily and weekly transaction limits which will become variable rather than hard limits. You can find out your transaction limits at any time by reaching out to customer support via in-app chat.

These changes will come into effect on 22 May 2019. You don’t need to do anything as these changes will automatically apply to you. If you don’t want to accept them, you can contact us via in-app chat to close your account.
Stevex22
Návštěvník

Odeslat příspěvekod vklatil 25. 3. 2019 23:48

Rozlišuje Revolut podporované a nepodporované měny tak jako Curve?
Pojedu do Vietnamu a rád bych tam používal Revolut na výběry a platby - nerad bych pak zjistil, že díky poplatkům by bylo levnější používat Mbank Svět.
vklatil
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod fremantle 26. 3. 2019 00:13

Tak zjevně ten Revolut máš, když se na to ptáš, tak si otevři aplikaci a sám se podívej v jakých měnách umožňuje držet zůstatek, ne?

Bez ohledu na to - pakliže máš mKartu Svět, tak použij tu - nevidím důvod přemýšlet nad Revolut u měn, kde nelze zjistit, jakým kurzem budou přepočítány - jednoduše, vybereš 5 milionů dongů a jsi v pr...i (platíš přirážku za přešvihnutý limit), vybereš o víkendu a zase (platíš za kurzovou přirážku s nějakou bulharskou konstantou)... Dobrá, možná tě výběry a platby přes týden vyjdou o chlup lépe kartou Revolut (možná o ty cca. 0,2 % přirážky mBank ke kurzu Visa - bez záruky, ale stojí ty desetinky za ten opruz, pokud to nevyjde?)...
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod vklatil 26. 3. 2019 01:01

Tomu rozumím, ale potřebuju mít náhradní kartu s dobrým kurzem - na SríLance jsem loni nevybral z bankomatu debetkou UCB, Creditas a Hello fungovaly v tom samém bankomatu bez problémů. Chci tu Revoultku dobít Hello kreditkou, o víkendu vybírat nebudu a dám si pozor, aby výběr nebyl vyšší než 4 500Kč a i kdybych ho přešvihnul tak mám navýšení jen 1% (1% dostanu z Hello) ve VND zůstatek držet nejde, nikde jsem nenašel žádný polatek za platbu v nepodporované měně...
vklatil
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod fremantle 26. 3. 2019 07:40

Tak jistěže, zálohu je třeba mít vždy - na SL jsem také vloni naštěstí používal pouze debetku RB a ta mi fungovala vždy, tak po jiné kartě jsem sáhnout nemusel. U nepodporovaných měn poplatek nejspíš nebude, nicméně kurz předem známý nebude a ze zkušenosti pravděpodobně nebude nijak výhodný (Revolut jsem měl ještě v době, kdy CZK nabyla podporovanou měnou a při placení kartou v Kč dopadl hůře, než karta s kurzem asociace)...

Pokud u Revolutu počítáš s dobitím kreditkou HB! a s vratku si rozpustíš do efektivního kurzu, tak to se dostaneš k trochu jiným, nejspíš lepším hodnotám - ostatně s tím si můžeš dovolit udělat ten výběr třeba i zkušebně, aspoň ostatním dáš pak vědět, s čím můžou počítat... Btw. při překročení výběrů z bankomatů nad ekvivalent 4500 Kč je přirážka podle FUP 2 %, nikoliv 1 %: https://www.revolut.com/en-CZ/fair-usage-policy
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod Stevex22 26. 3. 2019 11:37

Teda nevím jak Hello Bank kreditka, ale kreditka RB Life mi za nabití Revolut účtu 1% na účet cashback nepřipsala tedy platbu u obchodníků a nabití na Revolut umí odlišit.
Stevex22
Návštěvník

Odeslat příspěvekod tocassido 26. 3. 2019 11:46

Kreditka Hello bank bude cashback 1% za nabití Revolut podporovat do 13.5, pak se jakákoli platba z kreditky bude úročit podle smlouvy - bude brána jako přesun peněz na účtě pozor na to!
tocassido
Návštěvník

Odeslat příspěvekod vklatil 26. 3. 2019 16:26

Tak pro jistotu jsem se zeptal přímo na supportu Revolutu a pro jistotu i Curve kterou si taky budu brát s sebou, reagovali velmi rychle a shodně mi sdělili, že žádný příplatek k nepodporovaným měnám nemají. Curve mi napsali, že v souladu s podmínkami přepočítavají u podporovaných měn mezibankovnim kurzem, ostatní dle kurzu MC. Vyzkouším to v reálu na menší částce a uvidím.
vklatil
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod fremantle 26. 3. 2019 19:13

Ano, v případě Curve bude použitý kurz MC, to poměrně jednoznačně vyplývá z jejich podmínek, ale také má velmi nízký limit na výběry z ATM (£200 v tarifu Blue) při směně měn a víkendové příplatky... Při případném uplatnění obou by vyšel přímý výběr kreditkou HB! výhodněji už při ekvivalentu cca. 2700 Kč (nicméně k tomu se ve Vietnamu nejspíš nepodaří přiblížit, většina bankomatů vydává asi 2 miliony VND). Ono to zase může vyjít tak, že jeden výběr udělat Curve, druhý Revolut (v pracovním týdnu, za předpokladu, že v daném měsíci FUP nebyl vyčerpaný) a pak je už na výběry vůbec nepoužít.
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod Audit 26. 3. 2019 20:02

Dnes jsem dobíjel Revolut 80,- eury - v pohodě.
Později jsem chtěl dobít korunový účet 11 000,-Kč.
Píše, že mám překročený denní limit a mám zkusit menší částku, nebo bankovní převod.
Menší mi nabízí ve spodním řádku 60,-Kč, bankovní převod budu asi platit poplatek sepa (to se mi nechce).
Jak to vlastně je dobíjecím limitem?
:hm
Audit
Návštěvník

Odeslat příspěvekod alfas123 26. 3. 2019 20:44

To su dynamicke limity, ktoré zjavne vyhodnocuje ich systém, takže Ti ho nikto vopred nepovie. Ako používaš kartu na dobijanie (top-up), tak sa navysuje. To by som odporúčal, každý deň dobit nejaku sumu, po čase to už nebude chcieť ani 3ds ...

-- 26. 3. 2019 19:45 --

A nie je to tak, že by narastal. Ja si spomínam, že jeden deň som dobil 100 druhý 200 a tretí len 50
alfas123
Nadšenec

Předchozí stránkaDalší stránka