Revolut - zkušenosti

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod fc70 27. 5. 2019 13:11

Prologer píše:(Roklen - už neposílají platby z Currency Cloud, ale z jejich CZ účtu a tak se člověk na poplatcích za převod nedoplatí)
O co jde s Roklenem přesně? O platby mimo ČR? Ve formálních podmínkách jsem si žádné změny nevšiml.
fc70
Diskutér

Odeslat příspěvekod treborit 27. 5. 2019 13:13

Podobne doporucuji FX brokera, u vetsich castek je pak nejaka stokoruna nepostatna, zvlaste pak, ze je mozne nastavit limit order, ktery vetsinou polatky zaplati.
treborit
Diskutér

Odeslat příspěvekod Prologer 27. 5. 2019 13:30

Roklen dříve posílal platby do USA z Currecy Cloud (přes ACH - tj. zdarma), nyní je posílá z CZ účtu (přes wire - tj. poplatky korespondenčních bank a přijímací bance za international wire; celkem cca $50 při $10.000 platbě).

Máte zkušenosti, jakému brokerovi nevadí opakované transakce vklad-směna-výběr?
Prologer
Diskutér

Odeslat příspěvekod Pan.Stepan 27. 5. 2019 15:31

Prologer píše:Máš tip na brokera, kterému to nevadí?

Osobně používám Interactive Brokers/Lynx. Ovšem jestli tam jsou nějaká pravidla, abys nepřesouval peníze tam a zpět, tak to netuším... domnívám se, že jim to může být úplně jedno, protože se přes ně točí úplně jiné částky. Poslat peníze, směnit a následně poslat na svůj účet lze (když pohledáš po webu, tak to lidi dokonce běžně dělají).

Jinak pokud se mění skutečně větší objem peněz (tj. v desítkách tisíc €/$), tak lze domluvit individuální kurz v bance přes dealing. Je to pro větší klienty, kteří to potřebují obchodování... stačí se jenom zeptat v bance (mám zkušenost s ČSOB, ale budou to umět všechny rozumější banky). Samozřejmě, že tahle služba není určená pro běžný "retail", co jede na dovolenou a potřebuje vyměnit 1000 € :-) ty choděj do Roklen nebo používají Revolut.
Pan.Stepan
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Prologer 27. 5. 2019 15:51

Právě u Lynx jsem koukal, že mají v podmínkách limit na 1 platbu za měsíc. Je otázka, zda to je pevný limit, nebo "doporučený".

U banky jsem to zkoušel a furt jsme byli na nějakých několika desetinách procenta od středu. To proti tomu Roklen/Revolut se vždy vejde do 0,1%.
Prologer
Diskutér

Odeslat příspěvekod Pan.Stepan 27. 5. 2019 16:07

Není to pravda. Jediné omezení je, že jeden výběr měsíčně je zdarma - každý další se platí (8 € převod EUR, 10 $ převod USD, 300 Kč převod CZK). Viz Lynx tarify (str. 7/Ostatní náklady).

Nevím, jakým způsobem jsi tu výměnu peněz v bance zkoušel. Není možné dojít na pobočku a tam se s nimi dohadovat. Je potřeba si zavolat přímo na Dealing oddělení a bavit se s nimi (dají ti cenu na základě aktuálního kurzu; samozřejmě s nějakou přirážkou, ale vůbec se nebavíme o běžným kurzáku zveřejněným na webovkách, co je určen pro retail nebo když nějakej retailovej klient platí kartou v obchodě).
Pan.Stepan
Návštěvník

Odeslat příspěvekod treborit 27. 5. 2019 16:11

U vetsich castek vetsinou tech 10$ nehraje roli a zaplati to moznost limit orderu ...

-- 27. 5. 2019 16:12 --

Dealing bank mi u desitek tisic vetsinou nedal zajimavejsi kurz nez primo forex obchodnik, vzdy se vyplatilo prevest a pripadne zaplatit tech 300 CZK, ona i ta banka na tom alespon tech 300 chce vydelat :)
treborit
Diskutér

Odeslat příspěvekod lubik2 27. 5. 2019 16:39

Pan.Stepan píše:Nevím, jakým způsobem jsi tu výměnu peněz v bance zkoušel. Je potřeba si zavolat přímo na Dealing oddělení a bavit se s nimi (dají ti cenu na základě aktuálního kurzu; ).
Poptával jsem se ve dvou bankách(RB/ČS) a vždy byly dražší než Revolut/Roklen. Ale procentní marži jsem z nich nedostal. Navíc netuším, jak by mohli nabídnout nějaký rozumný kurz po telefonu, když se to každou chviličku mění. Jo kdyby se pracovalo s procenty, tak to by snad šlo.
V současné době tedy používám na investice Revolut, ale žádné obří částky. A funguje to. U nabíjení je třeba mít debetní kartu, u kreditních mají podle mě limit nabíjení, přes který se nelze dostat.
lubik2
Diskutér

Odeslat příspěvekod Pan.Stepan 27. 5. 2019 16:56

Jaká je konkrétní marže banky nevím - bude se určitě odvíjet od objemu a bonity klienta. Já měním větší objemy pro investice na Forexu (Lynx) a u menších objemů to nijak extra neřeším (Revolut).

Normální banky mají linku pro Dealing, kam se zavolá, řekne se, kolik chceš vyměnit peněz a oni ti nabídnou kurz. Když to odsouhlasíš, tak to za daný kurz nakoupí na trhu - započítají svoji marži a zřejmě i něco navíc, aby se vešli do spreadu (otázka je, kolik to je; vlastní zkušenost s tím nemám, ale můžu se zkusit zeptat).

Jinak někde k "výměně" peněz existují i aplikace (viz ČSOB Go & Deal nebo KB Trading).
Pan.Stepan
Návštěvník

Odeslat příspěvekod IvetaS 28. 5. 2019 16:27

Dobrý den, dnes jsem si instalovala Revolut, bohužel nejde mi přes mobil ověřit totožnost, hlásí mi to, že foto není čisté. Zkoušela jsem to asi 5 x ale marně. Je nějaká jiná možnost ověření ? Poslat někam na email ? Nikde nemůžu nic dohledat. Děkuji Iveta
IvetaS
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Pan.Stepan 28. 5. 2019 16:39

Měl jsem podobný problém a řešil jsem to přes jejich chat v aplikaci. Několikrát jsem vyfotil doklady a vždycky mi to zamítli... přes chat mi pak operátor napsal, že se to občas stává :-) zkuste a snad budete mít štěstí.
Pan.Stepan
Návštěvník

Odeslat příspěvekod IvetaS 28. 5. 2019 16:41

Děkuji, takže jiná možnost není ?
IvetaS
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Kolem.jdouci 29. 5. 2019 11:37

Kolem.jdouci
Diskutér

Odeslat příspěvekod jumpmans 29. 5. 2019 21:48

Osobne cekam spis na curve, u revolutu je obtezujici to dobijeni, pouzivam jej jen pro platby v nebezpecnych destinacich ale po evrope ci v usa by se vic hodila curva jen kvuli konverzi
jumpmans
Diskutér

Odeslat příspěvekod Boolcz 31. 5. 2019 08:19

Revolut je čím dál více k ničemu. Už ho blokuje i PayPal :(
Boolcz
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka