Revolut - zkušenosti

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod jan23 5. 7. 2019 21:33

Ahoj, dnes jsem platil cca 50Eur, ale na Eur účtu jsem měl asi 30. Očekával jsem, že se Eur účet sníží na nula a zbytek se snění z Czk účtu.
K mému překvapení se provedla směna celé částky z Czk. Prosím je toto vlastnost Revolutu nebo to lze přenastavit? Děkuji
jan23
Diskutér

Odeslat příspěvekod wit.cz 5. 7. 2019 21:40

Takhle to funguje a nejde to změnit.
wit.cz
Diskutér

Odeslat příspěvekod jan23 5. 7. 2019 23:22

wit.cz píše:Takhle to funguje a nejde to změnit.

Díky
jan23
Diskutér

Odeslat příspěvekod R0manD 6. 7. 2019 00:32

Posledních pár měsíců pozoruji, že kurz, za který mi konvertují Kč na EUR nebo na PLN, je o cca 0,25% horší než kurz, který v té době ukazuje aplikace Revolut v části Další - Kurzy - Převodník. A nebylo to o víkendech ani jsem nepřekročil limity podle ceníku. Jednou se stalo, že rozdíl byl skoro 1% a tak jsem šel řešit reklamaci. Dali mi formulář na podání stížnosti. Po cca 2 týdnech přišla vyhýbavá odpověď. Nic nevysvětlili ani nic nepřiznali, věnovali mi 15 EUR jako že dobrovolný dar. Nicméně kurz zhoršený o cca 0,25% pozorují pořád. Všiml si toho ještě někdo?
R0manD
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod minarjo 6. 7. 2019 01:04

@Roman:
To není chyba Revolutu, to spíš ty sis neuvědomil, jak si v aplikaci ten potřebný směnný kurz zobrazit a jak fungují spready :). Pokud jak píšeš měníš CZK na EUR, tak nemůžeš v Revolut aplikaci v menu Další-Kurzy koukat na měnový pár EUR-CZK (nyní v app na hodnotě 25,4873), tento kurz by byl použit, když bys z eura měnil na koruny! Ty tedy musíš zobrazit kurz opačný, tedy CZK-EUR, ten je teď 0,0391, to je ten správný pro konverzi z korun na eura (tímto kurzem jsou Kč vynásobeny pro výpočet, kolik eur strhnout, na kurzovním lístku bank či směnáren ho najdeš ve sloupci Prodej (směnárna ti prodává cizí měnu) jako převrácenou hodnotu tohoto čísla, v tomto případě tedy 1/0,0391=25,5754). Spread mezi těmito dvěma hodnotami (nákup přímo a prodej jako převrácená hodnota), tedy mezi 25,4873 (nákup) a 25,5754 (prodej) je ziskem Revolutu, který odpovídá ve všední dny zhruba hodnotě 0,2-0,4% jak píšeš (tedy významně méně než u bank, kde to bývá i přes 4%, ale nula to zkrátka není, Revolut není charita). Tedy na to pozor: klasické banky/směnárny uvádějí v kurzovním lístku kurz nákup-prodej, Revolut zase uvádí kurzy pro měnový pár v jednom (třeba CZK-EUR) i druhém (EUR-CZK) směru, význam je ale stejný...
No a pokud se trefíš s výměnou do času od půlnoci na sobotu do půlnoci na pondělí (dle londýnského GMT času), kdy jsou mezibankovní Forex trhy zavřené, musíš ještě tedy připočítat těch tuším 1,5% pro CZK směnu navíc.

-- 6. 7. 2019 01:18 --

@jan23:
Pokud předem víš, že budeš třeba těch 50 euro platit, je dobré si v aplikaci zkontrolovat, zda na euro podúčtu tolik eur je a pokud ne, udělat ruční konverzi z jiné měny, aby tam bylo (zvlášť před víkendem, aby nebyla konverze s přirážkou). Musíš si uvědomit, že Revolut platby kartou probíhají v reálném čase a to nelze automaticky složitě skládat a konvertovat zůstatky z různých měn, když rozhodují setiny vteřiny. Proto Revolut vždy použije jen jeden měnový zůstatek, kde je celá částka, aby platba kartou byla rychlá. Vždy platí primárně z měny transakce, když tam tolik není, tak z domácí měny klienta (u našich karet z CZK) a když ani tam tolik není, tak z libovolné jiné (vždy jen jedné), kde je dost (když není nikde dost, transakce je zamítnuta). Tedy rychlé a přehledné, než aby na kousky strhával z více měn, i přehlednost operací je tedy možná další důvod kromě té rychlosti.
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod jan23 6. 7. 2019 22:15

minarjo píše:@jan23:
Pokud předem víš, že budeš třeba těch 50 euro platit, je dobré ....

Díky za dlouhou odpovědět. Tak trochu jsem s tím počítal. "Revolut není charita" je pěkně shrnutí.

Btw

Tento týden mě Revolut pěkně "vypekl".
1) ve ct transakce zamítnuta. Pak se dozvím, že byl výpadek
2) dnes chci platit a platba 9 € zamítnuta. Šahnu po jiné kartě a žádný problém. Pak kouknu do apky a na € účtu tam je přes 20€.
3) Revolut karta mě vypekla tento týden ještě asi 2- 3x, ale nevím jestli to nezbylo moji chybou při zadávání Pin.

Závěr:
- jako fx kurzy dobrý. Lepší než Roklen fx a neví nutno měnit 1000 a více
- spolehlivost ....bída
- mbanka Svět karta je slušná alternativa kurz cca o 5 Kč na 100€ což je zanedbatelný na drobné výdaje.
-Hello bank CC (dříve Cetelem) plně nahradí Revolut a kurzy o víkendu jsou ok

Jan 23

Ps: mám vyzkoušeno, že převod na € účet do Equa bank a to v prac den trvá jen několik hodin. 7.00 zadáno a ve cca14.00 na účtu v Equa. Takže pokud by my šlo o spolehlivost, tak budu peníze raději převádět do jiné banky.

... Ano příchozí poplatek byl za 35 centů, ale PSD2 na konci roku by to měla eliminovat.
jan23
Diskutér

Odeslat příspěvekod xls 6. 7. 2019 23:22

Revulut je názorným příkladem, jak jde dělat jednoduché věci složitě. Prostě to nejvýhodnější řešení, kde když se proklikáte na konec, tak zaplatíte často víc než u spořky.

Oproti tomu klasická řešení typu mB Svět nebo HB určitě nevypadají tak cool, ale zafungují v jakékoli zemi, v jakýkoli den stejně. A bez nesmyslných objemových omezení.
xls
Diskutér

Odeslat příspěvekod Radek.Hulan 7. 7. 2019 11:11

mBank Svět je ale použitelná jen když tam má člověk hlavní účet. Instantní převody mezi bankami zatím jedou jen mezi Spořitelnou a AirBank. A Hello Bank CC - tam bude zase problém výběr z ATM, plus případně výše kreditního rámce.

Osobně jedu v zahraničí poslední 4 roky jen Revolut a absolutní spokojenost. Hlavně oproti jedné kartě vydané v CZ jich mám 6 a používám pro vyšší bezpečnost. Plus to má z mého kontakt listu 65 lidí, takže super pro rychlé převody od/k kamarádům. A taky podporují mé oblíbené hodinky - Fitbit - takže běžnou útratu (obědy, atd.) platím i v CZ tak 95% času Revolutem.
Radek.Hulan
Diskutér

Odeslat příspěvekod xls 7. 7. 2019 11:48

Tak debetka se musí samozřejmě nějak plnit, třeba i v kombinaci s jiným spořicím nebo běžným účtem. U CC HB závisí, jak se to použije. Moje typická operace je výběr 20 tis. CZK z bankomatu v Thajsku, což vyjde tou kreditkou při poplatku 80 Kč mnohem levněji než Revolut ve všední den, nemluvě o víkendu.

Důležité je, že jsou alternativy, ať si každý vybere a používá, co mu nejvíc vyhovuje.

Za 5 měsíců se stejně situace opět podstatně změní. Kupodivu, i když jsem za poslední měsíce převáděl po celém světě statisíce do desítek zemí a byl z toho pár měsíců v zahraničí, založení Revolutu jsem vždycky zavrhul, i když to na seznamu úkolů mám. Pro mě zbytečně překombinované, vysoké a nepřehledné poplatky, samé limity a komplikace.
xls
Diskutér

Odeslat příspěvekod peter23p 8. 7. 2019 16:10

Má teď Revolut nějakou akci na doporučení? Nějaká Eura nebo karta zdarma případně obojí?
peter23p
Diskutér

Odeslat příspěvekod A1rh- 8. 7. 2019 16:23

karta + 125 Kč, viz profil, druhý link na Revolut. Nabídka bude platit ještě 4 dny.
Rád poskytnu doporučující kód pro Richee, Creditas, ING, Revolut +125 Kč, Curve, Twisto, Booking 10% - viz profil
A1rh-
Diskutér

Odeslat příspěvekod tlamik5 9. 7. 2019 12:49

Dycky sem měl v apce Revolut u každé měny pod zůstatkem i částku v CZK a teď to tam nevidím a netuším, co dělám blbě, nebo je to nějaké vylepšení v rámci aktualizace ?
tlamik5
Návštěvník

Odeslat příspěvekod jir.vesely 9. 7. 2019 12:55

Ťukni na to prstem ;)
jir.vesely
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Schwarzie 9. 7. 2019 13:02

Karta od Revolutu je Mastercard, že?
Schwarzie
Návštěvník

Odeslat příspěvekod tlamik5 9. 7. 2019 14:08

2jir.veselý: Dik, taková blbost :)

2 Schwarzie: Ano, dříve byly jen VISA.

-- 9. 7. 2019 14:12 --

A1rh- píše:karta + 125 Kč, viz profil, druhý link na Revolut. Nabídka bude platit ještě 4 dny.

Poslal jsem známé doporučovací link a nakonec jsme z toho oba zmateni, páč karta sice asi je zdarma a byť to vypadalo, že i transport karty bude zdarma, tak ve výsledku jí chudince ztrhli 2x100kč jako poplatek za doručení. Je pravda, že v místě kde to objednávala, tak nebyl moc dobrý signál a objednání psalo error, proto ji objednávala 2x. Uklidňoval jsem ji, že nemusí nic řešit, že to Revolut sám zruší, ale už je to pár dní a nic
tlamik5
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka