Revolut - zkušenosti

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Bobb1 1. 8. 2019 17:02

Revolut spouští bezplatné obchodování s akciemi.
https://www.lupa.cz/aktuality/revolut-s ... vestovani/
Bobb1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod minarjo 1. 8. 2019 18:29

Schwarzie 30.7. píše:Kdyz jsem dnes ve 13.45 zadal platbu z Revolutu na svuj bezny cesky ucet, kdy penize dorazi? Aplikace psala ze az v pondeli. To je nejak dlouho ne?

Ne, to není dlouho, bezplatné platby v CZK do ČR trvají opravdu běžně 4-5 pracovních dní (pokud to je na účet v ČS, tak o den méně). Důvod je prostý: na posílání (v bezplatné variantě) do ČR využívá Revolut zprostředkovatele, konkrétně společnost Vitesse Psp Limited, právě z jejího účtu u ČS platba chodí. No a asi aby Revolut ušetřil, posílá této společnosti platby v dávkách, a to nejspíš ne denně, ale třeba obden či podobně-poznáš to z emailu, že příkaz byl vykonán (executed). První email o přijetí obdržený krátce po zadání platby ještě nic neznamená.
Naopak platby v EUR jsou v Revolut rychlé, ty jdou klasicky jako SEPA přímo z čísla tvého Revolut účtu bez zprostředkovatele a při zadání ráno jsou odpoledne v cíli.
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod Mufinmufi 1. 8. 2019 19:52

To ohledně EUR mne těší :D. Já přes ně zrovna zprocesovávám nějaký obnos EUR. Část jsem převedl nazpět v CZK a něčím platím. Stále je tam ale ten nízký limit na konverze u verze zdarma (120 tis.).

Lehce mne štve, že jsem asi dostal notifikaci na tu "soutěž" pro invite 5 lidí za metal zdarma na 12 měsíců a zrušil ji.
Funkční odkaz pro 300 Kč na Revolut.cz,15 USD na Booking.com, 300 Kč na Richee, 5 GBP na Curve a 300 Kč na Twisto v mém profilu (klikni na přezdívku => Mufinmufi <= u tohoto příspěvku).
Mufinmufi
Diskutér

Odeslat příspěvekod bubocz 3. 8. 2019 09:56

Mohu se zeptat, zda při dobíjení Revolutu přes kreditku Miles & More od UCB jsou připsány míle?

Někde jsem našel zmínku že ne, ale na stránkách Unicredit v podmínkách programu M&M

https://www.unicreditbank.cz/content/da ... RE_V01.pdf

není nic, z čeho by to plynulo...
bubocz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Lafayette16 3. 8. 2019 11:31

Nejsou, mám vyzkoušeno.
Lafayette16
Diskutér

Odeslat příspěvekod Mufinmufi 3. 8. 2019 17:44

Lafayette: Píšeš, že máš vyzkoušeno. Můžu se zeptat jestli platí to, že pak banka takovou platbu neposuzuje jako bezúročnou? Tzn. že to dobití peněženky u Revolutu hned od prvního dne začne úročit? Z toho mám docela obavy.

Dělá to taky Hello Bank kreditka, příp. Tesco (HomeCredit) kreditka?

Díky.

-----------------------------

Zkoušeli jste někdo už ty akcie u Revolutu? Já tam bohužel nemám metal účet. Jakmile to spustí taky pro standardní účet, tak zvážím jestli do toho jít. Líbí se mi, že to je bez poplatku, ale stále tomu věřím o něco méně jak takovým Interactive Brokers, nebo FIO.
Funkční odkaz pro 300 Kč na Revolut.cz,15 USD na Booking.com, 300 Kč na Richee, 5 GBP na Curve a 300 Kč na Twisto v mém profilu (klikni na přezdívku => Mufinmufi <= u tohoto příspěvku).
Mufinmufi
Diskutér

Odeslat příspěvekod Amazing Grace 3. 8. 2019 19:19

Založila jsem si dnes Revolut, požádala o fyzickou kartu, objevila se v aplikaci i s číslem a cvv. Doručení odhadují na 15.8. Mohu ji už teď použít k online platbě? K aktivaci tam zmiňovali kontaktní použití, to se týká té fyzické? V aplikaci mi šlo zapnout online transakce.
Amazing Grace
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tmx643 3. 8. 2019 19:43

Mufinmufi píše:Zkoušeli jste někdo už ty akcie u Revolutu?

Přímo akcie jsem nezkoumal, ale obávám se toho, že to bude to samé jako kryptoměny. Čili že tam máš napsáno, že něco vlastníš, ale mimo revolut s tím nemůžeš nijak nakládat. Že je to prostě jen číslo v revolut apce.
Nebo v tomto případě to bude jiné? Divil bych se...
tmx643
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Mufinmufi 3. 8. 2019 22:14

Mám naprosto stejné obavy a proto spíše ty zaběhlé IB, nebo FIO.
Mufinmufi
Diskutér

Odeslat příspěvekod A1rh- 4. 8. 2019 01:32

Amazing Grace píše:Založila jsem si dnes Revolut, požádala o fyzickou kartu, objevila se v aplikaci i s číslem a cvv. Doručení odhadují na 15.8. Mohu ji už teď použít k online platbě? K aktivaci tam zmiňovali kontaktní použití, to se týká té fyzické? V aplikaci mi šlo zapnout online transakce.

zdarma je i jedna virtuální karta, s tou už by online platby neměly být problém
A1rh-
Diskutér

Odeslat příspěvekod Lafayette16 4. 8. 2019 01:37

Mufinmufi píše:Lafayette: Píšeš, že máš vyzkoušeno. Můžu se zeptat jestli platí to, že pak banka takovou platbu neposuzuje jako bezúročnou? Tzn. že to dobití peněženky u Revolutu hned od prvního dne začne úročit? Z toho mám docela obavy.

Nene, je to normální platba, zahrnuje se normálně do bezúročného období. Jen za ni nejsou míle.
Lafayette16
Diskutér

Odeslat příspěvekod minarjo 4. 8. 2019 06:46

@Amazing..:
Ano, online můžeš s kartou nakupovat i před jejím fyzickým obdržením, také jsem tehdy využil. Je to díky tomu, že z app znáš všechny údaje k tomu potřebné, tedy celé číslo, platnost, CVC. Jen samosebou v app nesmí být zablokovaná nebo mít vypnuté online platby. Kontaktní platba (či použití v ATM) je tak jako u jiných karet třeba jen k oživení bezkontaktní funkce (případná ATM změna PIN za tebou oblíbený to také splňuje).
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod Amazing Grace 4. 8. 2019 09:28

Skvělé, děkuji všem za info :)
Amazing Grace
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod komit 4. 8. 2019 18:56

Mám standartní účet revolut krátce,ještě nemám aktivní kartu(přišla v rozbalené obálce),ale mám povolený nákup/prodej kryptoměn, už jsem i nakoupil.
To je nějaká novinka? Dle pravidel lze krypto nakupovat až od verze premium nebo metal.
Jak to máte vy?
komit
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Mufinmufi 4. 8. 2019 19:56

Taky jsem si kryptoměny aktivoval u verze zdarma, ale nevyužil. Nevěřím obecně kryptoměnám obecně (žádná garance při náhlém pádu, legislativních změnách, apod.) a pak nevěřím tolik Revolutu, abych je u nich měl v nějaké rozumně (čti vyšší) hodnotě.
Mufinmufi
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka