Revolut - zkušenosti

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod evlo 12. 9. 2019 22:12

tak vim, ze i jinymu cloveku bloklu ucet a jedina indikace proc byla, ze proste prvne platba byla velka, nejedivnejsi, ze i pote furt revolut pouziva
evlo
Diskutér

Odeslat příspěvekod slavo963 13. 9. 2019 08:59

drkarel píše:Tak 500K je samo o sobě nestandardní.

Jak se to vezme. Nevime jake vysoke platby byly predtim, jak revolut pouzival, atd. Ja jednou menil a posilal pres 14k GBP...Na zacatku pouzivani FX zachytili platbu 5000GBP(predtim uz mel nekolik mensich plateb 1-2k v souctu do 10k a obcasne pouzivani debetky v zahranici) a po predlozeni dokumentu pote nikdy zadne problemy nebyly...

Tak ci tak, tohle musi dopadnout pro neho pozitivne, jenom tak nemuzou ukrast 500k Kc. Revolut pusobi v UK, kde je bankovnictvi v jednom smeru silene. Mne banka vypovedela jeden z uctu jenom kuli tomu(prepokladam, nikdy jsem se nedozvedel pravou pricinu), ze jsem nahlasil zmenu adresy asi az po 1-2 mesicich. A blookovali penize dalsich 6 mesicu kuli "investigation". Kdyz jsem se stezoval, uvadeli ze postupuji dle zakona proti prani spinavych penezi a byl jsem "suspected of money laundering"....kuli nenahlaseni zmeny adresy(protoze jinak jsem ucet pouzival na bezne veci)... uf jiz nikdy vice :-!
Revolut rozdává 222Kč při založení účtu a objednání karty(zdarma). Přídám dalších 50Kč z moji odměny. Více SZ.
https://revolut.com/referral/slavomcny!a13221
slavo963
Diskutér

Odeslat příspěvekod Tomason87 13. 9. 2019 09:20

Tak nestandardní by byla, pokud by Revolut jasně řekl "hele, posílejte si tam po stovkách na dovolenou, jinak vás bloknem", ale on přímo vyzývá k tomu, ať si tam lidi posílaj výplaty. Jinak původ těch peněz je ze SVČ podložených fakturami, takže je čistý jak křišťál. Zjevně mě ale taky hodili do investigation, protože pak se mnou nemohou ani komunikovat, aby vyšetřování nemařili. Minimálně by o tom ale mohli informovat. Je to každopádně docela drahý poučení.
Tomason87
Diskutér

Odeslat příspěvekod drkarel 13. 9. 2019 09:36

Máš výplatu 500K a chodí Ti tam pravidelně? Pak ano, pak bych očekával, že bloknou první takovou platbu a pak už ji budou považovat za standardní. Pokud mají dodržovat předpisy a hranice je 1000 EUR, pak nemohou konat jinak. Samozřejmě pak očekávám komunikaci a rychlé odblokování. Jo, je to na prd a soucítím s Tebou, ale tohle je holt současnej svět.
drkarel
Diskutér

Odeslat příspěvekod curvecardik2 13. 9. 2019 09:54

No já byl na nervy, když mi blokli 50000 Kč asi na týden, ale tohle mnohem horší. Já mohl chatovat, ale stejně odpověděli třeba až za 2 dny. Teď udržuju na Revolutu nulu, jen když jedu do ciziny (nebo před převodem EUR jinam) si účet nabiju.
curvecardik2
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Tomason87 13. 9. 2019 09:58

Byly to faktury za delší období. Nějakou blokaci jsem popravdě čekal, ale vzhledem k tomu, že vím, že se nemám za co stydět, jsem očekával možnost to rozumně vysvětlit.
Tomason87
Diskutér

Odeslat příspěvekod hvala 13. 9. 2019 10:07

Me prijde, ze v minulosti bylo potreba prat spinave penize - bral jsi treba uplatky, tak to bylo treba nejak zakamuflovat / vlozit / preposlat.

No a v dnesni dobe uz je potreba prat i CISTE penize, protoze jinak se z toho banka taky muze *****.

Na 500K neni nic nestandardniho, proste prevod - vzdyt tak se i Revolut prezentuje, jako moderni "banka" s moznosti prevodu men, prevodu mezi zememi. A kdyz to tak potom clovek pouziva, tak ho pro jistotu zablokuji...

No ale ten duvod je celkem jasny. Regulace, kterymi se musi ridit. 1000€ neni zadna hranice, to je nesmysl, pouze by transakce nad tuto castku nemely byt anonymni. Dalsi hranice je 15000€ kdy by mel clovek uvest zdroj penez - bance vsak vetsinou staci prohlaseni, zatimco Revolut vyzaduje dost brutalni soukrome veci (vypisy z uctu, danova priznani, vyplatni pasky, dedicke smlouvy...).

A samozrejme to sere uplne vsechny strany, zadnemu "ML" tento AML realne nezabrani, akorat to vytvari naprosto debilni system jak pro uzivatele tak i pro banky samotne.

Revolut z toho taky neni stastny - a je dobre chapat ten rozdil oproti minulosti. V minulosti byly urokove sazby vysoko (treba 5-10%), regulace minimalni a banky byly velice rady za kazdeho klienta, ktery si u nich ulozil penize, protoze na nem mohly vydelat jak uroky tak poplatky.

V dnesni dobe jsou uroky na minimu (EUR -0.5%, CZK 2%), takze jaky muze byt pro banku nejhorsi klient? Clovek, ktery ma ucet zdarma, ulozi si u ni velke mnozstvi eur, nema zadnou kreditku a zadne uvery, jen bezny ucet, a ted na tom uctu zacne delat prevody, ktere jim nesedi do nejakeho hezkeho vzoru z jejich vzornicku - treba platby moc velke, do divnych zemi, moc caste, toceni kreditek... Banku sere jednak to, ze z toho nic nema; a druhak to, ze jeste musi zamestnavat nekoho v AML a na podpore aby tohle resil, zkoumal a komunikoval.

Idealni klient pro banku je proste zamestnanec, ktery kazdy mesic dostane XX tisic mzdu, pak si poridi kreditku a hypoteku. Jakmile do toho clovek nezapada, uz jsi skoro-terorista.

A do budoucna to bude jenom horsi, obzvlast v EU.

Co se tyce penez na Revolutu, jejich zablokovani nebo zabaveni nehrozi. Realne jsou dve moznosti: pokud budou spokojeni, ucet odblokuji. Pokud nebudou spokojeni, ucet uzavrou a reknou, ze penize poslou na jiny ucet ve jmenu majitele.
hvala
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Dr.D 15. 9. 2019 11:45

Máte někdo zkušenosti s Revolutem ve Švédsku?
Jsem četl, že tam berou karty úplně všude, že snad ani nebudu potřebovat vybírat z ATM. Takže bude stačit směnit na SEK ve všední den a budu bez problémů?
Dr.D
Diskutér

Odeslat příspěvekod čulibrk 15. 9. 2019 18:44

Já v Dánsku i Švédsku měl ve všední den nabito jen CZK abych přebytek nemusel měnit zpět. S Revolut kartou nebyl žádný problém, hotovost jsem nepotřeboval.
čulibrk
Diskutér

Odeslat příspěvekod Dr.D 15. 9. 2019 19:17

Díky. Já tam budu přes víkend, takže směna předem bude výhodnější i za cenu, že něco zbude a budu měnit zpět.
Dr.D
Diskutér

Odeslat příspěvekod Mufinmufi 16. 9. 2019 19:48

Zdá se, že Revolut má nyní opět novou akci na 300 Kč pro nové uživatele. Tahle už mi oproti té předchozí přijde relativně permanentní.
Funkční odkaz pro 300 Kč na Revolut.cz,15 USD na Booking.com, 300 Kč na Richee, 5 GBP na Curve a 300 Kč na Twisto v mém profilu (klikni na přezdívku => Mufinmufi <= u tohoto příspěvku).
Mufinmufi
Diskutér

Odeslat příspěvekod myšpulín 16. 9. 2019 19:50

Tak u mě je zase na 21 dní.
myšpulín
Diskutér

Odeslat příspěvekod peter23p 16. 9. 2019 20:03

Zajímavé že mě se to neobjevilo ale brácha to tam má. Tak kdyby chtěl někdo odkaz tak SZ
300Kč a objednání karty zdarma při založení Revolut
---------------------------------------------------------------------
50 GBP na obchodní účet Revolut
-----------------
Více info SZ.
peter23p
Diskutér

Odeslat příspěvekod Vasek06 16. 9. 2019 20:42

Ano, chodí to pouze některým. Platnost 21 dní. Nabízím dělení na polovinu, vice SZ. Plati trvale.
Curve karta promo kód na £5: LMGTQ
Vasek06
Diskutér

Odeslat příspěvekod curvecardik2 16. 9. 2019 21:24

Kdo chce Revolut zdarma a ještě dostat bonus 300 CZK, tak použijte
https://revolut.com/referral/tomj2o7!G10D21

Upozornění: Na finanční odměnu a první kartu zdarma mají přátelé nárok jen v případě, že se ještě nezaregistrovali do Revolutu. Kvůli ověření žádáme zákazníky, aby si před objednáním karty zdarma dobili na účet 10 GBP (nebo ekvivalent v jiné měně). Nejedná se o poplatek za kartu a tuto částku můžete pomocí karty Revolut hned utratit nebo si ji převést zpátky na původní bankovní účet.
curvecardik2
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka