Revolut - zkušenosti

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod MirekM. 8. 10. 2019 21:01

Že bych byl štěstím bez sebe mít kopii OP někde mimo ČR ve firmě, kterou vlastní pánové ze země, která dříve patřila pod SSSR, tak to ani náhodou.
Proto se zasláním OP otálím a doufám, že Brexit bez dohody nebude nebo nebude vůbec a bude mně u Revolutu stačit dále jen ŘP.
MirekM.
Pokročilý

Odeslat příspěvekod e.osobne 8. 10. 2019 21:09

Ja uz jsem kopii OP a RP poskytl tolika firmam vcetne zahranicnich, ze uz jsem o tom ztratil prehled, se divim, ze je jeste nikdo nezneuzil.
e.osobne
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod minarjo 8. 10. 2019 22:02

@MirekM, to si děláš legraci? Nejprve ty sám cituješ text z Revolutu, kde jasně píšou, že OP či pas potřebují kvůli jejich litevské bankovní licenci, a pak napíšeš, že čekáš na brexit. Prostě Litva tak jako ČR řidičák jako doklad totožnosti k založení účtu nedovoluje, bez ohledu na brexit tedy je třeba doplnit OP či pas, pokud byl dřív doložen jen řidičák. Ta litevská licence, ze které bankovní účty Revolutu minimálně pro občany EU vychází/budou vycházet, bude přeci platit bez ohledu na způsob brexitu.
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod MirekM. 8. 10. 2019 22:08

@minarjo: umíš číst? Vždyť opakovaně píšou, že pokud dojde k Brexitu bez dohody i viz níže.

7. 10.: " Posíláme vám přátelské, ale důležité upozornění, že pokud nenahrajete nový doklad totožnosti, může být váš účet v případě brexitu bez dohody uzavřen nebo jeho použití značně omezeno. Doufáme, že k tomu nedojde, jedná se ale o zákonný požadavek a my nemáme na výběr.
Neradi vás obtěžujeme, ale nahrajte prosím přes aplikaci platný pas nebo občanský průkaz.
Upozorňujeme, že řidičský průkaz nemůžeme přijmout.
Děkujeme vám za pochopení.
Team Revolutu"
MirekM.
Pokročilý

Odeslat příspěvekod minarjo 8. 10. 2019 22:43

Ale Mirku, bavíme se o tomtéž, ale tvé chápání logiky té věty je velmi zúžené. Tedy:
V případě brexitu bez dohody by byly bez doložení OP/pasu problémy určitě (protože Litva by pak pro ně byla hlavní), ale v případě brexitu s dohodou či zrušení brexitu si myslíš, že najednou jim bude ŘP stačit, když Litvě, kde mají hlavní bankovní licenci, nestačí? Ta věta je implikace (když brexit bez, tak z toho plyne uzavření/restrikce účtu), nikoliv ekvivalence (tedy nevyplývá z ní vazba opačným směrem, tedy že když brexit bez dohody nebude, že to není třeba doložit). Nauč se logické výrazy, byl by z tebe špatný matematik, programátor atd. :D.
A fakt jsem ještě neviděl žádnou instituci zakládající finanční produkt, která by nepožadovala občanku či pas. Pokud si to Revolut uvědomil až dodatečně při žádosti o bankovní licenci, je to sice smutné (holt startup), ale stačí doložit to jako všude, kde zakládáš finanční produkt, a je klid. Uvědom si, že u Revolut máš vlastní účet s vlastním IBAN, to není tedy jen tak nějaký prostředník plateb jako třeba Curve (u ní proto OP není třeba, pokud se nepletu, už si založení nevybavuji), ale reálná finanční instituce s bankovním produktem na tvé jméno, kde si můžeš své peníze uchovávat, proto doložení totožnosti kvůli AML a dalším zákonům třeba je.
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod MirekM. 9. 10. 2019 10:31

Netrefil ses, z matematiky jsem měl na všech stupních studia vždy nejlepší známku a za mládí jsem řadu let programoval od Assembleru až po C-jazyk. Profesionální zadavatelé byli s mími programy vždy spokojeni. :-)
Naposledy upravil MirekM. dne 9. 10. 2019 13:31, celkově upraveno 1
MirekM.
Pokročilý

Odeslat příspěvekod __Pavel 9. 10. 2019 10:48

Na rozdíl od češtiny ;)
__Pavel
Diskutér

Odeslat příspěvekod drkarel 9. 10. 2019 11:44

A co je to ten Assember? :)
drkarel
Diskutér

Odeslat příspěvekod MirekM. 9. 10. 2019 13:33

Jako správný technický typ jsem měl z češtiny vždy 6-ku ... :-)
MirekM.
Pokročilý

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 9. 10. 2019 15:42

drkarel píše:A co je to ten Assember? :)

To je takový pán, který stojí někde na parkovišti před velkými budovami (obvykle je jeho stanoviště označeno touto značkou)
point.png
point.png (6.99 ) Zobrazeno 2012 krát

a ten, když člověka něco rozloží (třeba ta šestka z češtiny), tak ho zase složí dohromady. Něco mezi psychologem a chirurgem.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod slavo963 9. 10. 2019 18:05

Revolut to pletl s ridicakem protoze v UK skutecne na zalozeni banovniho produktu staci UK ridicky prukaz a nejaky proof of address, tzn nejake vyuctovani- utility bill- energie, pripadne council tax, protoze v UK nemate zadne obcanske prukazy a vlastnit pas neni povinnost. Kdyz jste neridic musite dolozit UK birth certificate + National insurence letter (card)
Poslední varování! Ref. kódy a odkazy jsou na fóru zakázané. Při opětovném uvedení, ať už v podpisu nebo ve zprávě bude účet trvale zabanován.
slavo963
Diskutér

Odeslat příspěvekod libol 9. 10. 2019 18:18

Ne Patriku pleteš si Assembler (což asi většina z nás zná) a Assember na což byl terminus technikus zavedený MirekM, ale i ten jej již opustil ;-)
libol
Diskutér

Odeslat příspěvekod MirekM. 9. 10. 2019 18:52

slavo963 píše:Revolut to pletl s ridicakem protoze v UK skutecne na zalozeni banovniho produktu staci UK ridicky prukaz a nejaky proof of address, tzn nejake vyuctovani- utility bill- energie, pripadne council tax, protoze v UK nemate zadne obcanske prukazy a vlastnit pas neni povinnost. Kdyz jste neridic musite dolozit UK birth certificate + National insurence letter (card)

Tyto informace mě utvrzují jen v tom, co jsem psal (neplést s citací textů od Revolutu) - pokud nedojde k tvrdému Brexitu, bude moci Revolut nadále poskytovat bankovní služby zbytku EU dle pravidel pro účty v UK, tedy bude stačit jen ŘP jako doposud. Pokud se ale odtrhnou natvrdo, bude muset Revolut pro zbytek EU nastartovat litevskou bankovní licenci a ta požaduje pro našince OP nebo Pas. Cizinci mohou doložit dle APK Revolutu Povolení k pobytu nebo Pracovní povolení.
MirekM.
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Liapor 10. 10. 2019 18:48

Ahoj kluci, má někdo zkušenost s downgrade z Premium účtu?? Potřeboval bych převést vyšší částku na CZK a hodil by se Premium účet. Nicméně jedná se o jednorázovou záležitost. Co jsem vyčetl měl bych uzavřít smlouvu s měsíčním poplatkem a pak do 14 dnů požádat o zrušení. Praktická zkušenost by se ale hodila... je tam nějaká "pokuta" dle převedené částky atd. o kartu Premium zájem nemám..??
Liapor
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod wit.cz 10. 10. 2019 18:52

Premium je na rok
wit.cz
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka