Revolut - zkušenosti

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Jirka_k1 8. 11. 2019 17:04

čulibrk píše:Ach jo, tak peníze (CZK) poslané v pondělí 4.11. nedorazily dnes v pátek (8.11.), jak bylo očekáváno, na účet v v AirBank . V minulosti to vždy v pohodě takhle chodilo. Na chatu tradiční odpověď, počkejte ještě 2 pracovní dny. :grr:

Peníze poslané 4.11. (večer) na FIO a také stále nepřišly :(
Jirka_k1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod drkarel 8. 11. 2019 17:40

Posílal jsem 1.11. brzy ráno a dorazily včera (7.11.) a vůbec se nedivím.
drkarel
Diskutér

Odeslat příspěvekod čulibrk 9. 11. 2019 16:46

Mně by nevadilo, že přijdou později, ale ať to vím předem. Jak v aplikaci, tak v emailu píšou, že moje CZK budou za 4 dny připsány na mém účtu v ČR, což neplní.
čulibrk
Diskutér

Odeslat příspěvekod minarjo 9. 11. 2019 19:58

Ale ty max.4 dny se počítají až od okamžiku, kdy přijde email s tím, že pokyn byl nikoliv jen přijat (to je první email po zadání platby), ale i vykonán (executed, druhý email). Do té doby je pokyn "jen" přijatý a čeká na vykonání. Přitom doba mezi přijetím a exekucí pokynu je u CZK plateb skutečně nevyzpytatelná, někdy pár hodin, někdy i dva pracovní dny. Dle mého je to vlivem zapojení toho prostředníka Vitesse psp Limited, Revolut mu CZK příkazy do ČR evidentně předává dávkově třeba jen jednou denně či obden (a jen pracovní dny), proto ten skluz. Třeba u SEPA plateb v EUR je mezi přijetím a exekucí pokynu (při zadání během pracovního dne dopoledne či brzy odpoledne) často jen pár minut (max. jsem zažil dvě hodiny) a příjemce má eura na účtu třeba už za 2 hodiny od exekuce. Z toho je vidět, že SEPA platby Revolut zasílá do clearingu ECB sám, žádný prostředník ho nezdržuje.
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod Lenka_2 9. 11. 2019 20:25

Já je podezírám, že tam určité nepředvídatelné zdržení vkládají záměrně, aby produkt zneatraktivnili vůči placeným turbo převodům.
Promokódy v profilu.
Lenka_2
Diskutér

Odeslat příspěvekod retron 9. 11. 2019 20:31

převody zpomalili minimálně o den, i do Spořitelny je to minimálně D+3 spíš +4
omyl, připlatil jsem si za Turbotransfer a i ten trval cca 3 dny, po reklamaci mi vrátili alespoň poplatek
přitom SEPA platby dorazí na český devizový účet během 20ti minut
poslední varování, při příštím uvedení aff kódu trvalý BAN
retron
Diskutér

Odeslat příspěvekod e-ossobne 9. 11. 2019 20:49

Asi aplikovali novy dukladnejsi, spolehlivejsi a pomalejsi system na rozpoznavani prani spinavych penez a financovani terorismu.

https://www.czechcrunch.cz/2019/03/cerny-tyden-revolutu-uspesny-pribeh-fintechoveho-jednorozce-utrpel-nekolik-trhlin/
e-ossobne
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod wit.cz 9. 11. 2019 22:01

To je už tak fousatý článek..
wit.cz
Diskutér

Odeslat příspěvekod e-ossobne 9. 11. 2019 22:05

Ale stale aktualni. Bud bude system vyhodnocovat podezrele transakce rychle a bude znacne chybovy, pak bude nekterym klientum blokovat penize z podezrelych transakci, dokud nedolozi dokumenty, nebo bude system pomaly, dukladny a bezchybny, pak budou transakce trvat dele vsem.
e-ossobne
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod drkarel 10. 11. 2019 08:21

čulibrk píše:Mně by nevadilo, že přijdou později, ale ať to vím předem. Jak v aplikaci, tak v emailu píšou, že moje CZK budou za 4 dny připsány na mém účtu v ČR, což neplní.

Mně všude psali, že očekávaný datum je 7.11., tj. přesně, jak to přišlo. Ano, občas to dříve přišlo o den dříve.
drkarel
Diskutér

Odeslat příspěvekod xls 10. 11. 2019 10:20

Už ať tuhle pseudoslužbu zavřou, než tam lidi přijdou ve větším o peníze. Normální bankovní styk v Evropě je v nejhorším případě do druhého dne, někdy to přijde ten samý den (obyčejný převod). Kecy o nějakém AML si můžou nechat, ty platí i pro všechny ostatní banky. To je spíš pravděpodobnější, že na převod v normální lhůtě buď nemají peníze, nebo je těch pár dnů točí v nějakém obchodě.
xls
Diskutér

Odeslat příspěvekod 1jorgos 10. 11. 2019 11:20

retron píše:převody zpomalili minimálně o den, i do Spořitelny je to minimálně D+3 spíš +4
omyl, připlatil jsem si za Turbotransfer a i ten trval cca 3 dny, po reklamaci mi vrátili alespoň poplatek
přitom SEPA platby dorazí na český devizový účet během 20ti minut

i platby v kunach z revolutu na kunovy ucet v HR bance (pokud poslu v prac. den do cca 11hod) dojdou ten den, i kdyz revolut hlasi predpoklad cca 3 dny.
asi bude problem jen u CZK.
1jorgos
Návštěvník

Odeslat příspěvekod minarjo 11. 11. 2019 00:27

Vždyť jsem to psal výše jasně, problém je v tom, že CZK převody do ČR Revolut deleguje na externí společnost Vitesse psp Limited https://www.vitessepsp.com/ , která má narozdíl od Revolutu CZK účet v české bance (v ČS).
Právě z jejího účtu to pak v ČR přijde. Stížnosti směřujte spíše na ni :) (jejich vazba a předávání údajů s Revolutem bude zpoždění generovat asi nejvíc), když u jiných měn je Revolut bez problémů rychlý kvůli přímému zapojení v dané zemi pro danou měnu.
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod xls 11. 11. 2019 06:30

Jako vymlouvat se, že používám externí společnost nebo na nějaké předávání dat jsou slabé kecy i pro garážovou firmu. Až asi to zařídí, aby to fungovalo, když si můžu to samé zařídit jako soukromá osoba.
xls
Diskutér

Odeslat příspěvekod Lafayette16 11. 11. 2019 08:55

Obojí je pravda.
Problém je v tom, že Revolut dělá převody v Česku přes Vitesse.
A zároveň
Výmluvy na externí společnost jsou kecy, zařídit by to samozřejmě šlo.
Lafayette16
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka