Revolut - zkušenosti

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod fremantle 8. 1. 2021 14:18

tomasvlasak píše:Nemáte doporučení na nějakou alternativu Revolutu? eurový IBAN na vlastní jméno (né sběrný účet), bez výrazných poplatků a v úplně ideálním případě i SEPA instant (není až taková nutnost)

zatím znám Zen a Vivid (mohu poslat ve zprávách kod na 5 euro bonus za založení), pokud by někdo taky hledal

A k jakým účelům? Já třeba Zen neznal vůbec, o Vividu jsem začal přemýšlet, ale až bude mít smysl a začne poskytovat ohlášené investice bez poplatku do akcií a ETF... Do té doby je to jen obyčejný účet s kartou, co už dneska nabízí kde kdo (Monese, bunq, Transferwise Borderless account, bnc10...)

Zatím jako jedna z mála smysluplných alternativ je pro mě mít jeden "extra" účet s MC kartou s "čistými" kurzy MC a výběry z bankomatu (možná i 1 měsíčně by stačil, ale bez omezení limitu - nyní po převydání debetek za Visu u slovenské UCB a loňském ukončení poskytování běžných účtů u Ferratum bank nemám aktuálně žádnou možnost, co by tohle splňovala - základní tarif u N26 tohle nesplňuje, protože u výběrů z bankomatů v cizích měnách účtuje poplatek 2 %) a tohle zadání aktuálně splňuje asi jen Bitwala - ale není to až tak urgentní, abych si nepočkal zase na nějakou zajímavou akci, jako byla vloni na jaře (30 eur při doporučení), tu poslední akci (4 % vratka v bitcoinech) jsem si taky nechal ujít...
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod tomasvlasak 8. 1. 2021 15:02

arbitráže na burzách, takže časté přesuny sem a tam ... už trochu větší objem, takže přímo na Revolutu se bojím blokace a dohadování se s nimi o odblokování, nicméně ty instantní SEPA platby jsou u něj na toto dokonalé
Věnuji se stavebnímu spoření, doplňkovému penzijnímu spoření, úvěrům a investicím. Osobní konzultace v Praze a Středních Čechách zdarma.
tomasvlasak
Nadšenec

Odeslat příspěvekod hgfdsa 8. 1. 2021 15:59

Ná Zen nějaké poplatky?
hgfdsa
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Stileth 8. 1. 2021 17:54

Stileth
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod fremantle 8. 1. 2021 18:03

SCT Inst (okamžité SEPA platby) jsou víceméně standardem u "západních" IBANů - z těch uvedených je má třeba Transferwise (belgický IBAN s prefixem BE) nebo bunq (nizozemský IBAN s prefixem NL) - ale u vysokých objemů můžou mít banky problémy a bude třeba dokladovat co a jak - třeba u bunq mi kdysi účet uzavřeli s vysvětlením, že se jim nelíbí, jak účet využívám (doslova) - s více amatérským přístupem jsem se zatím nesetkal, u Transferwise jsem kdysi protáčel dost peněz (desettisíce eur měsíčně), nicméně ke všemu jsem doložil výpisy a nebyl pak problém (to už ale bylo tak dva roky zpět, jinak jsem už ten účet umrtvil - akorát mi na konci měsíce k němu končí debetka, neplánuji si žádat ani o obnovu - nikdy jsem ji nepoužil...)
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod treborit 9. 1. 2021 01:54

vidim fremantle podobne paterny vyuzivani uctu v zahranici :) .. kazdopadne mam UPLNE stejnou zkusenost s bunq, kde mi ucet uzavrela najaka sektretarka s podobne amaterskym pristupem a vysvetlenim ...
treborit
Nadšenec

Odeslat příspěvekod vpe 9. 1. 2021 04:10

A to se nebojite posilat penize pres takoveto firmy (nebo mate cas, kvuli par € fee, kazdou lustrovat)?

Pamatujete si jeste na paypay system, jak byl problem z nich vytahnout prachy, kdyz se puvodni majitel tu sluzbu snazil prodat “investorovi” a ten si udelaĺjeji klon? Tak jiste dnes jsou problemy jinaciho charakteru, ale stejne si umim predstavit “komplikace”.
proletáři všech zemí…
vpe
Inventář

Odeslat příspěvekod hgfdsa 9. 1. 2021 07:13

PayPay už je dávno zapomenut, nikdy jeem to neměl.
hgfdsa
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod slavo963 9. 1. 2021 11:13

Ale pricipialne je to stejne.
slavo963
Diskutér

Odeslat příspěvekod xls 14. 1. 2021 10:34

Všimli jste si, jak Revolut zvláštně směňuje peníze? Zadáte si tam nějakou směnu, skákají čísílka s kurzem typu 11007, 11006, (a nikdy nad 11009) a jakmile to potvrdíte, hned je z toho 11013. Přitom tahle situace nastane vždycky, pod tu původní zobrazovanou cenu to neskočilo nikdy. Mám to chápat tak, že drobné okrádání je OK? Něco podobného jsem pozoroval i u Roklenu.
xls
Diskutér

Odeslat příspěvekod treborit 14. 1. 2021 12:30

zadej si tedy limit order ...
treborit
Nadšenec

Odeslat příspěvekod jir.vesely 14. 1. 2021 13:11

Přesně. Nejlepší přístup je pokaždé nastavovat automatickou směnu a dát tam limit.
jir.vesely
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod retron 14. 1. 2021 18:53

Co to zase zkouší, pochopil někdo ten Plus plán za 89,99 jaký to má význam?
retron
Diskutér

Odeslat příspěvekod peter23p 14. 1. 2021 20:15

Zkouší nalákat více lidí na placenej účet ale zatím sem nenašel důvod k čemu by to bylo.
peter23p
Nadšenec

Odeslat příspěvekod slavo963 15. 1. 2021 08:31

Smysl vidím jenom kvůli unlimited FX
slavo963
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka