Revolut - zkušenosti

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod papun 9. 2. 2021 22:06

Chci koupit nějaký BTC na coinbase, tak jsem si založil Revolut a že to zaplatím jako platbu převodem, aby to bylo co nejlevnější. Díval jsem se na návod na bitcoinovém kanále na youtube. Jenže, tam má jinou starší verzi apky. V té aktuální to chce po mě jen IBAN, název společnosti a referenci. Když to zadám, tak mi to coinbase zamítne. Nechápu proč. Jedinou chybku kterou tam vidím při kontrole údajů, že SWIFT není LHVBEE22 ale LHVBEE22XXX. Tedy jsou tam na konci ty XXX, ale to je údaj, který si to vyplní samo a nelze to ovlivnit.

Netušíte, kde může být chyba? Díky
papun
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Prologer 9. 2. 2021 22:13

XXX na konci by nemělo vadit. Pokud mi někdo dá krátký SWIFT, tak tam taky vždy doplňuji XXX nakonec, aby to prošlo.
Pokud byste měli zájem o zřízení Crypto.com karty, napište mi PM, rád vás doporučím a případně poradím co a jak.
Prologer
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod dalich 9. 2. 2021 22:14

BIC je vždy 11místný. Pokud subjekt nepoužívá 11místný BIC, automaticky se doplní písmeny X. Je to v pořádku, bez obav.
Presstitut a zloděj z povolání.
dalich
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod papun 9. 2. 2021 22:19

Divné, tak kde může být chyba sakra. Ještě mě napadá, že na coinbase mě jako jméno příjmece przní křestní jméno. Zaregistrován jsem jako Ondřej a tak se to ukazuje i u profilu, ale když chci zadat parametr platby, tak mě to povolí pouze Ondrei. Ale na tom by to snad nemělo stát.

-- 9. 2. 2021 21:22 --

Tak kluci na FB říkají, že před odesláním to musím směnit na EUR. Jsem myslel, že když odesílám CZK a zadám tam platbu v EUR, tak že se to samo převede.

-- 9. 2. 2021 21:32 --

Tak vyřešeno. Napřed to musím směnit na EUR a pak teprve můžu poslat. Předpokládal jsem, že když je měna EUR, tak se to samo smění.
papun
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Chemikalie 11. 2. 2021 00:48

Nemám problém s tím zaplatit ten paušál na měsíc.

Jen neznám přesně ty podmínky a i když čtu jak čtu, tak bych se raději právě poradil.

40tis zlotých je 230tis Kč. Jak je to s tou přirážkou u revolutu? Když si koupím Premium, tak by neměla být žádná, nebo ano?

Jinak vypadá dobře Transferwise.
Chemikalie
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod dave_no 11. 2. 2021 10:25

Zjistil jsem, že to s tím měsíčním Revolut Premium není tak jednoduchý. Mají to ošetřený, takže pokud to po měsíci zrušíš, stejně ti ty poplatky naúčtují. Takže Transferwise vítězí.
dave_no
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod goropes 11. 2. 2021 17:23

pokud zrušíš premium po měsíci, platí se ještě poplatek za předčasné ukončení, který je ve výši dvou měsíčních poplatků.

Zrušení zdarma je v prvních 14 dnech, pokud si nenecháš poslat kartu.
Nejsem si jistý, zda pak chtějí nějakou i nějakou náhradu za využití lepšího kurzu, nebo to nechávají být, v podmínkách to myslím explicitně není.
goropes
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod čulibrk 18. 2. 2021 18:03

Tak přemýšlím, jestli má smysl vůbec ještě Revolut držet když se vše zpoplatňuje a časem to bude určitě ještě horší. 8-)
čulibrk
Diskutér

Odeslat příspěvekod xls 18. 2. 2021 18:16

Hlavně se Revolut dostává do kategorie "změny k lepšímu nečekejte, po dalších pár změnách zrušit", protože s podobnými firmami nemá cenu do budoucna počítat. Z druhé strany to pro mě velká změna není, svými omezeními se do kategorie prakticky nepoužitelných dostala hned od začátku.

"Usilovně pracujeme na tom, abychom zlepšili vaše zkušenosti s Revolutem, a proto jsme aktualizovali některé funkce." - znají vůbec Angláni rčení "Kdo lže, ten krade?"
xls
Diskutér

Odeslat příspěvekod hgfdsa 18. 2. 2021 19:49

Pro mně se nic nemění, používám to jen na SEPA platby v Eurech a platby do ČR v CZK, to zůstává zdarma, z bankomatu nevybírám, jiné zahraniční transakce nedělám.
hgfdsa
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod filip893 18. 2. 2021 23:17

Revolut mi vystavil novou virtuální kartu. V e-mailu psali o lepší akceptaci u obchodníků. Původní karta bude zrušena do 60 dnů, ačkoliv má platnost do roku 2024. Měl jsem ji v Google pay a uloženou u několika e-shopů, tak je to trochu komplikace. Podle binlist.net je původní karta Prepaid, nová se hlásí jako World debit embossed.
filip893
Diskutér

Odeslat příspěvekod hgfdsa 19. 2. 2021 07:53

Tak to bude mít opravdu lepší akceptaci.
hgfdsa
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Lenka_2 19. 2. 2021 10:16

Také zavádíme limit pěti výběrů z bankomatu. Po jeho překročení se vám také naúčtuje poplatek.

Tahle formulace budí dojem, že je zdarma jen prvních 5 výběrů za život. Naštěstí v anglické verzi už je to jasnější - je to 5 výběrů měsíčně.
Lenka_2
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod fremantle 19. 2. 2021 10:30

Tak Revolut je prakticky v základním plánu už nyní nepoužitelný - kvůli limitům v eur (v Kč jsou ještě nižší - 200 € vs. 4500 Kč ATM/1000 € vs. 25000 Kč) jsem si "vydupal" zemi registraci v eurozóně, takže nyní už nebudu mít ani tu jednu odchozí platbu v Kč v ceně, protože je chápána jako "international"... Well done!
fremantle
Inventář

Předchozí stránkaDalší stránka