Revolut

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod tx999 10. 3. 2021 16:26

evelista píše:nikde v celem netu nemuzu dohledat informaci ze dobiti je vzdy minimalne za 300kc
(beru jen nejaky ofiko zdroj ,ci aspon co ma nejakou duveru), ale fakt nic jako novejsi informace o tomto neexistuje

Tak zkus dobit min a uvidis.
Pokud bys dobijel EUR slozku, tak je to 10 EUR.
tx999
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod evelista 10. 3. 2021 17:23

jo oki, staci mi to. Ale vsude ve sluzbach ta informace je viditelna (jakakoliv alternativni sluzba), jen tady ta info o minimu je nedohledatelna bez super bandy pratel fintechu zde na foru.
evelista
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod minarjo 10. 3. 2021 17:49

Protože to není jediný způsob jak dostat peníze do Revolut, převodem si tam můžeš poslat klidně 1 haléř či 1 eurocent :). Kartou je to jen rychlejší, ale je tam tedy toto omezení. A to nejen 300 Kč zdola, ale i shora, zkraje ti to nedovolí vložit tam kartou třeba desítky tisíc Kč, spíš jen jednotky tisíc, víc až postupně s vybudováním historie. Tento horní limit ale známý není, prostě když moc velké dobití nepovolí systém zadat, je třeba ho snížit (a zbytek třeba další den či týden, nebo převodem).
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod peter23p 10. 3. 2021 21:05

Tak ono si stačí vytvořit odkaz pro platbu a může si tam poslat kartou kolik chce a žádné limity to nemá.
peter23p
Diskutér

Odeslat příspěvekod evelista 10. 3. 2021 22:23

Jo ale musis mit business revolut

5 plateb zadara jen , plus je nutny u freelancera davat ico?
evelista
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod minarjo 11. 3. 2021 06:59

Ne pro payment link request (už jsem zmínil včera, o stránku výše), tedy ten Odkaz pro platbu, není třeba mít žádné premium. Ale jednak to není úplně pro začátečníky, hlavně ale to není služba zrovna 2x spolehlivá, ten pay.link občas nejde vygenerovat a občas ta platební brána pro platbu zlobí (v obou případech se musí počkat třeba do dalšího dne). Zatímco dobití v appce bývá daleko méně problémové, spolehlivější.
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod jujec 11. 3. 2021 07:30

Já mám s platebním linkem tu zkušenost, že se mi zatím nikdy nepodařilo zaplatit přes něj napoprvé. Vždy jsem po té, co se objevilo, že platba selhala, dal opakovat a pak zase platba vždy prošla. Takže vždy mírné vyděšení a pak jedním klikem vše OK.
jujec
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Milos 11. 3. 2021 08:37

Mě ten "odkaz na platbu" nenavádí na žádnou platební bránu, ale na stažení aplikace Revolut. Jak si mám zaplatit sám sobě?
Milos
Inventář

Odeslat příspěvekod minarjo 11. 3. 2021 09:34

A dál jsi payment link jako Požádat přes odkaz? To je to správně, je tam ještě Poslat přes odkaz a to je samosebou naopak :). V tom ale nejspíš chybu nemáš.
Každopádně "sám sobě" takto platit nemůžeš, ono to pozná tvůj email, který na začátku na tom odkazu zadáš (obecně: poznat to může jakýkoliv email stávajícího uživatele Revolut) a pak by to nabídlo logicky appku, tato funkce přes bránu je pro "nové" potenciální uživatele. Musíš proto údaje zejména u emailu vyplnit jiné, tedy platit jako někdo kdo není dle emailu ještě uživatelem Revolutu.
No a pak to samosebou je třeba otevřít v prohlížeči mimo appku. Registraci to novému klientovi (dle zadaného emailu nový) sice doporučuje zasláním reklamního emailu, ale nenutí.
Proto jsem hned zkraje psal, že tato žádost o platbu není pro začátečníky. Je třeba si uvědomit, že email je rozpoznávací klíč, dle kterého Revolut poznává své ovečky a stávající ovečka nemůže využít externí platbu bránou :).
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod Lol Phirae 11. 3. 2021 09:49

Už jsem to od prosince nepoužil, ale normálně šlo posílat peníze sám sobe s emailem registrovaným u Revolutu. Asi další "vylepšení".
Chcete nějaký bonus? Kódy (Twisto 150 Kč, WorldRemit 500 Kč, Curve, Revolut, TransferWise, Xendpay...) viz můj profil.
Lol Phirae
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Milos 11. 3. 2021 10:26

minarjo píše:A dál jsi payment link jako Požádat přes odkaz? To je to správně, je tam ještě Poslat přes odkaz a to je samosebou naopak :). V tom ale nejspíš chybu nemáš.
Každopádně "sám sobě" takto platit nemůžeš, ono to pozná tvůj email, který na začátku na tom odkazu zadáš (obecně: poznat to může jakýkoliv email stávajícího uživatele Revolut) a pak by to nabídlo logicky appku, tato funkce přes bránu je pro "nové" potenciální uživatele. Musíš proto údaje zejména u emailu vyplnit jiné, tedy platit jako někdo kdo není dle emailu ještě uživatelem Revolutu.
No a pak to samosebou je třeba otevřít v prohlížeči mimo appku. Registraci to novému klientovi (dle zadaného emailu nový) sice doporučuje zasláním reklamního emailu, ale nenutí.
Proto jsem hned zkraje psal, že tato žádost o platbu není pro začátečníky. Je třeba si uvědomit, že email je rozpoznávací klíč, dle kterého Revolut poznává své ovečky a stávající ovečka nemůže využít externí platbu bránou :).


V apce jsem použil samozřejmě funkci "Požádat přes odkaz". Vygenerovaný odkaz jsem si poslal na neregistrovaný e-mail, přes odkaz se dostanu na stránku, kde je uvedeno "Uživatel Milos vás žádá o XXX Kč" a plus je tam tlačítko "Připojte se k Revolutu a pošlete". Po jeho stisku se objeví stránka s výzvou pro zadání telefonního čísla. Vyplnil jsem neregistrované číslo, přišla mi SMS a v ní odkaz na stažení aplikace a připojení se k Revolutu. Takže registraci to "neznámému" uživateli nutí a bez ní platba nejde provést.
Milos
Inventář

Odeslat příspěvekod Lol Phirae 11. 3. 2021 10:51

No, tak koukám, že ta funkce v aplikaci už vůbec není. Asi to fakt definitivně zruším.
Chcete nějaký bonus? Kódy (Twisto 150 Kč, WorldRemit 500 Kč, Curve, Revolut, TransferWise, Xendpay...) viz můj profil.
Lol Phirae
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Milos 11. 3. 2021 11:56

Ta funkce tam je, ale je tak trochu schovaná.

V aplikaci Revolut musíš kliknout ve spodní liště na ten symbol se dvěma šipkama. Zobrazí se ti stránka Platby, v horní části je tvé uživatelské jméno a pod ním jsou tlačítka "+ Převod", "Rozdělit fakturu" a "...". Klikni na ty tři tečky a objeví se ti možnosti "Poslat přes odkaz" a "Požádat přes odkaz".
Milos
Inventář

Odeslat příspěvekod DODOCZE 11. 3. 2021 12:01

Čaute lidi. Je tu někdo kdo posílal do fia eura přes revolut ?
Dneska jsem si byl přidat učet na Revolutu do podporovaných učtu na obchodní učet ve fio (E-Brooker) a bankéř mi říkal že se jedná o mezinárodní platbu a že transakce budou zpolatněny 100 kč. Zkoušeli jste to někdo ? Koukal jsem a ten učet u Revolutu je veden v Litvě která je součástí EU A SEPY uvádějí v ceníku zdarma.
DODOCZE
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod evelista 11. 3. 2021 12:19

oki lidi tak to kratim, jsem myslel ze diky revolutu a nejaky jeho featuram se vyhnu platby kartou 1 rohliku, protoze tech plateb potrebuju 3-5. Takze tudy cesta nepovede a radsi mam teda kupovat po rohliku?
evelista
Nadšenec
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků