Revolut

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod minarjo 19. 4. 2021 14:26

Zapojení Curve jsi měl zmínit hned, pak samosebou jak píšeš záleží na aktuálním nastavení měny použité podkladové karty u Curve. Výhodné směny měn (ve všední den) ale umí dělat Curve cca stejně dobře jako Revolut, tak nevím proč jsi obě služby zbytečně kombinoval.
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod tom384 19. 4. 2021 15:58

minarjo píše:Kupoval jsi dolary za Kč, ne naopak. Musíš koukat na opačný kurz (ten 21.85 říká, kolik Kč stojí jeden dolar, ne naopak kolik dolarů dostaneš za 1 Kč, ten správný kurz bude tedy číslo menší než 0.05), a o víkendu se měnový spread navíc rozevírá právě i o tu 1% přirážku ke kurzu. Proto o víkendu fakt konverzi měn nepoužívat, to úplně ignoruješ hlavní výhodu Revolut. O víkendu má pak lepší kurz třeba kreditka Hello bank (MasterCard střed). Nebo můžeš platit v cizí měně o víkendu Revolut kartou, ale směnu měn si v appce udělej manuálně ještě před víkendem.


Predem dik za odpoved, ocenuju to. Nicmene si myslim ze nemas pravdu. Kdyz si jdu koupit rohlik tak me zajima kolik zaplatim za 1 rohlik. Kdyz si jdu koupit dolary, tak me zajima kolik zaplatim za 1$. Ale OK. Z tveho prispevku jsem nabyl dojmu ze Revolut ma rozdilny kurz pro prodej a pro nakup $. Je sem ale myslel ze se na Revolutu vzdycky obchoduje za stred (kdyz pominu to jedno % o weekendu a dalsi nepodstatne vyjimky). Jak to teda je?
tom384
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tmx643 19. 4. 2021 16:35

Doplním,když jdu tak kolem...
Kurz třeba 21,50 je USDCZK, to znamená "mám 1 USD - dostanu 21,50 CZK". Zatímco ty máš koruny a chceš dolary. Schválně zadej do Googlu USDCZK a potom CZKUSD.

Revolut jediný kurz "střed" nemá a nikdy neměl, ale ty kurzy jsou cca 0,1 % od středu. Za normálních okolností tedy je nákup a prodej od sebe 4-5 haléřů. O víkendu ale je příplatek 1,0 %, takže kurzy jsou od středu cca 1,1 %. Spread (rozdíl nákup-prodej) je tedy 2,2 % a to je u USD nějakých 45 haléřů. Přesně jako jsi měl ty.
tmx643
Diskutér

Odeslat příspěvekod minarjo 19. 4. 2021 16:44

@tom384:
O víkendu to fakt není za střed, protože forex trhy stojí. Téměř za "střed" (v reálu je odchylka od něj jen v řádu jednotek setin procenta, max desetina) je to jen všední dny kdy není přirážka, proto to o víkendu nelze doporučit.
Kurz tím směrem ci jsi potřeboval (tedy z CZK do USD) v appce Revolut uvidíš tak, že si zobrazíš CZK zůstatek a přes další menu (...) vybereš Směnit. To vyvolá prodej CZK (nikoliv nákup který jsi popisoval kurzem ty). Když si za cíl nastavíš USD, uvidíš třeba teď modrým písmem kurz 0,0463 USD/CZK a ten tebe zajímal, ne opačný (Revolut ho zobrazuje na 4 desetinná místa, ale počítá ho přesněji, takto zaokrouhlený jen na 4 místa by vypadal zbytečně špatně než při reálné směně). Ostatně když tu směnu zadáš jak jsem popisoval, tedy uvedeš kolik chceš USD nebo naopak kolik Kč chceš za ně vyměnit, uvidíš takto v pracovní den reálně a ihned částku kterou získáš (zaplatíš), bude se neustále dle forex trhů měnit, dokud konverzi tlačítkem nepotvrdíš.

Tmx643 mě předběhl, napsal jinými slovy totéž.
Naposledy upravil minarjo dne 19. 4. 2021 16:59, celkově upraveno 1
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod czpetr 19. 4. 2021 16:59

Takže jestli to dobře chápu na Revolutu nechat czk a v Curve nastavit u podkladové karty měnu např.USD a směna proběhne cca stéjný kurz jak píšeš u Revolutu.A omezení je pouze u té základní karty Blue měsíčně?
czpetr
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod minarjo 19. 4. 2021 17:03

Curve má všední dny ne zcela stejný kurz jako Revolut, ale přibližně ano (někdy o pár setin % horší, jindy lepší, různá srovnání byla už i zde či jinde). U Curve není samostatný limit na konverzi (tak jak ho má Revolut u základního tarifu 25000 Kč měsíčně), jen samotná karta má své limity. Ty u každého mohou být trochu jiné - třeba můj denní limit plateb kartou je teď 9000GBP, ale když někdo s Curve začíná, má méně, třeba 2000 GBP, a postupně si ho používáním Curve zvyšuje (nebo na žádost, viz vlákno Curve).

EDIT: níže opravuji - neomezené konverze mají jen placené verze Curve, bezplatná Blue má měsíční limit 500 GBP.
Naposledy upravil minarjo dne 19. 4. 2021 20:24, celkově upraveno 1
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod czpetr 19. 4. 2021 17:08

dík za vysvětlení
czpetr
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod yxcv 19. 4. 2021 17:17

Curve Blue má měsíční limit na konverzi 500 Euro myslím.
yxcv
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tom384 19. 4. 2021 18:22

Minarjo, tmx634: Diky za vysvetleni.
tom384
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod minarjo 19. 4. 2021 20:22

Omlouvám se, u bezplatné Curve Blue je platba s bezplatnou konverzí opravdu limitována, a to částkou 500 GBP měsíčně, nad tuto hranici už by byl kurz s přirážkou 2%. Neomezené konverze jsou jen u placených Curve Black či Metal. Nepoužívám svou Curve Blue na platby v cizích měnách tolik, tedy jsem na tuto hranici zatím nenarazil.
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod stepano 19. 4. 2021 20:47

Funguje vám v appce zadat limitní příkaz na směnu? Mně prostě nejde kliknou na pokračovat při zadávání limitního příkazu na směnu CZK->EUR .. ještě před týdnem (než jsem upgradnul na nejnovější verzi) mi to šlo
stepano
Nadšenec

Odeslat příspěvekod TnT2 19. 4. 2021 20:55

Dnes jsem bez problému zadával limitní příkaz na směnu CZK->USD, ve verzi aplikace 7.44.1.
Curve karta promo kód na £5: RG7YB | Bondster promo kód: 0539 | Mintos kód: 21GMHB | Portu na 3 měsíce zdarma? Stačí SZ.
TnT2
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod wurk 19. 4. 2021 21:31

stepano píše:Funguje vám v appce zadat limitní příkaz na směnu?


nefunguje
wurk
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod wit.cz 20. 4. 2021 08:43

Když ve 14 dnech zruším Premium, pro něhož v dalších měsícéch nebudu mít využití. Čeká mě nějaká sankce, jako např. doúčtování poplatku za směnu nebo nemožnost jej znovu otevřít? Dokumenty jsem prošel a nic nenašel, ale zkušenosti mohou být jiné...
<- Pod obrázkem najdete odkaz na platformu Portu, kde po registraci získáme oba 3 měsíce bez poplatků. Díky, kdo jste využil.
wit.cz
Diskutér
Uživatelský avatar


Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků