Revolut

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod ROlda78 6. 12. 2021 15:59

jaké jsou teď měs. limity (Standard) na kryptoměny (BTC) bez poplatku,
nemůžu to dohledat, díky ...
O chytré ženské je nouze. Konečně o chytré mužské zrovna tak. Jan Werich
ROlda78
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod minarjo 6. 12. 2021 17:03

Krypto obchod se v Revolutu bere jako jakákoliv jiná směna měn (Revolut nerozlišuje z hlediska poplatku, zda Kč či jinou měnu měníš za euro, dolar, bitcoin či třeba ethereum). Tedy i zde platí klouzavý měsíční limit 25 tisíc Kč pro směnu bez poplatku (za všechny konverze dohromady, krypto i forex), pak poplatek půl procenta.
Jiné je to u komodit (zlato a stříbro), tam je vždy poplatek 1,5%, limit pro levnější obchod neexistuje. Stejně tak akcie jsou poplatkově bokem (jeden obchod měsíčně zdarma, každý další za ekvivalent 1 GBP).
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod Surik4t4 6. 12. 2021 18:33

Zdar. Netušíte někdo kolik je poplatek za dodání karty Standard? Respektive mám teď na měsíc zdarma tarif Premium a když si vyberu fyzickou kartu Standard zdarma s dodáním zdarma, tak mě to upozorňuje na to, že po zrušení tarifu mi můžou být doúčtovány poplatky za dodání karty ve výši až 500,- Kč, tak mne zajímá jestli jste to někdo zkusil objednat kartu ve zkušební době a kolik a jestli vůbec Vám po zrušení toho tarifu účtovali za dodání karty.
Surik4t4
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod peter23p 6. 12. 2021 20:09

Já mám teda u účtu standart limit na krypto pouze 4500Kč za měsíc, pak se již připočítává poplatek.
peter23p
Diskutér

Odeslat příspěvekod wurk 6. 12. 2021 21:53

standard ma 2,5% na vsechny krypto smeny

https://www.revolut.com/our-pricing-plans
wurk
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod minarjo 6. 12. 2021 22:50

Jojo těch 2,5% se platí také, pravdu mám tedy já i @wurk. Těch 2,5% se platí vždy, bez ohledu na limit, k tomu jako druhá věc se použije i ten limit 25 tisíc na konverze měn a po jeho dosažení půl procenta, to skutečně také pro krypto platí. Zrovna teď jsem si to zkusil (na příkladu konverze Kč na BTC), zadat směnu krypto tak, že by to překročilo zbytek z mého limitu 25 tisíc na směny, informace o poplatku (ikona i u zobrazeného poplatku) viz screen. To si může zkusit kdokoliv, poplatek s možností zobrazit jeho detaily se ukáže ještě před potvrzením transakce. V tom je teď Revolut všude celkem transparentní (že zobrazí poplatky ještě před potvrzením operace).
Přílohy
IMG_20211206_230204.jpg
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod slavo963 7. 12. 2021 06:11

Trasparetnejsi by byl, kdyby ukazal i skryty poplatek 2,5%.

Jinak, kdo jste odsouhlasil vstup do Revolut Bank, zlepsilo se neco? Napr. prevody CZK na CZ ucet jsou D+1? Zatim jsem to neodkliknul, pri zadani platby dopoledne, prijde platba v rezimu D+2. A je jedno jestli jsem mel metal, nebo aktualne standard plan.
slavo963
Přeborník

Odeslat příspěvekod minarjo 7. 12. 2021 06:16

Ukazuje ho, musíš si ty poplatky rozkliknout přes ikonu i, pak vidíš to co na mém obrázku výše (oba poplatky vyčíslené zvlášť v měně cíle, zde v btc).
Jinak s přechodem na Revolut bank nepozoruji změnu, ani jsem ji nečekal :). Ale tvé otálení nic nechápu, už to že mají status banky, tak kvůli FPV dle EU legislativy to snad má smysl, ne? Samosebou kromě situace, kdy máš na Revolutu zůstatek nulový :).
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod slavo963 7. 12. 2021 06:37

Mne se percentualni poplatky nezobrazuji, takze nevim, kolik je prirazka 0,5 a kolik 2,5%
Přílohy
rev1.jpg
slavo963
Přeborník

Odeslat příspěvekod minarjo 7. 12. 2021 06:39

Tak potřetí a snad naposled :) : klikni na to i v kroužku v řádku Poplatky (ano, použiješ to i tedy dvakrát na dvou místech, ta informace je kaskádní), vyjede rozpis co jsem zde dával já. Obecně všude kde je v Revolut i v kroužku se vyplatí na to klepnout...
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod tmx643 8. 12. 2021 15:04

Včera 8:14 odeslány koruny z Revolutu a dnes v 15:02 dorazily do Airbank. Z mých nemnohých zkušeností rozhodně rekordní rychlost.
tmx643
Diskutér

Odeslat příspěvekod Surik4t4 8. 12. 2021 15:22

Tak to teda koukám, jak to šlo rychle. Nebylo by špatné udělat si tu přehled o tom, kolik dnů do které banky v Česku šly peníze z Revolutu.
Naposledy upravil Surik4t4 dne 8. 12. 2021 17:24, celkově upraveno 1
Surik4t4
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod slavo963 8. 12. 2021 16:59

Mne taky prekvapila rychlost, zadano v pondeli predpolednem, penize odepsany z uctu 12:35, prisly vcera (moneta, nevim presne kdy, notifikace jim nejspise nefungovaly) . Je to snad poprve co prisly D+1(mozna jeste nekdy nekdy davno chodily v premium D+1, nyni mam standard ucet, ale i pri metal platilo D+2)
slavo963
Přeborník

Odeslat příspěvekod A1rh- 8. 12. 2021 17:20

já posílal v pondělí před půlnocí 23:15, v Monetě pípla notifikace dnes (středa) 13:54
V profilu nebo SZ promo Revolut 700Kč, SkipPay 500Kč, AliExpress US $19, Raiff. 300Kč ...
A1rh-
Diskutér

Odeslat příspěvekod jjrr 8. 12. 2021 17:23

Já poslal dnes ráno z Rvlt Eura, a v Mnt byly až odpoledne. Jsem myslel, že europlatba funguje v rámci minut a ne hodin?
jjrr
Trvalý BAN

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků