Revolut

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod beet 12. 1. 2022 17:01

Jsem u Revolutu nováček. Mám základní otázku. Budu mít nějaké koruny na korunovém účtu a na eurovém 0. Budu něco platit Revolut kartou v Eurech. Strhne se ta platba z korunového účtu, počítána výhodným kurzem? Nebo je třeba nejdříve převézt na Eura a pak teprve platit kartou?
beet
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod drkarel 12. 1. 2022 17:11

Ve všední den ano, ale o víkendu je kurz nevýhodnější. Je lepší si to na víkendové nákupy převéSt předem ve všední den.
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod bufalobil1 13. 1. 2022 09:18

Chtěl bych se zeptat jaké máte zkušenosti s délkou převodu peněz z Revolut do české banky. Mám krátce tak testuji.
Včera ráno v 9.11. jsem si cvičně zkusil poslat 200 korun do Equabanky a dnes ráno stále nejsou připasané. V aplikaci revolutu mi to píše, že bylo přijato bankou příjemce ( Equabank) již včera v 12.05. kontroloval jsem si IBAN a ten je ok stejně jako SWIFT. Je to normální?
bufalobil1
Nadšenec

Odeslat příspěvekod jenda_s 13. 1. 2022 09:30

v pondělí ráno jsem odeslal peníze z revolut do Equa, ve středu ráno připsány.

Takže vydrž...
jenda_s
Nadšenec

Odeslat příspěvekod ROlda78 13. 1. 2022 09:33

@bufalobil1: je
O chytré ženské je nouze. Konečně o chytré mužské zrovna tak. Jan Werich
ROlda78
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bufalobil1 13. 1. 2022 09:41

Díky za reakce. Trochu mě zmátlo, že v aplikaci mi to psalo odhad připsání peněz už na včerejšek.
bufalobil1
Nadšenec

Odeslat příspěvekod slavo963 13. 1. 2022 10:02

Posledni dobou plati, ze kdyz se zada platba dopoledne(nejlepe do 11h), platba prijde v rezimu D+2, jinak D+3.
slavo963
Přeborník

Odeslat příspěvekod libol 13. 1. 2022 17:48

MirekM. píše:V rodině budou u Revolutu měnit fyzickou VISA kartu s expirací v roce 2025 z důvodu přidávání několika skrytých vylepšení, údajně zadarmo, ale netuším jak to bude s poplatkem za doručení. Stejnou hlášku o výměně (mimo zaslání) vidím u jednorázové virtuální karty VISA. Obě uvedené karty mají přestat fungovat do cca 2 týdnů.
Budou někomu také předčasně měnit VISA karty s dostatečně dlouhou expirací?


Já bych vytáhl ten zapadlý dotaz. Vyměnil někdo? Jakou má expiraci? Nevystačím si s virtuální v Curve? Díky
libol
Diskutér

Odeslat příspěvekod Sebbe 13. 1. 2022 20:12

Mne tak isto prišiel mail o výmene karty. Pôvodná mala platnosť do 06/23, v maily je info o skončení platnosti za cca 50 dní.
Objednal som novu, platnosť do 01/27. Doručenie do SR bezplatné.doručená bude v priebehu januára.
Sebbe
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod zbynek.ji 14. 1. 2022 17:40

Při placení na zahraniční webu v dolarech.
Je kurz bez přirážek od pondělí 0:00 do pátku 23:59 mimo svátku ve Velké Británii?
zbynek.ji
Návštěvník

Odeslat příspěvekod slavo963 14. 1. 2022 17:47

cas je GMT
slavo963
Přeborník

Odeslat příspěvekod MirekM. 14. 1. 2022 19:10

MirekM. píše: ...
Soudruzi z Revolutu u výměny karet mají nějaký bordel. Když požádám pro mně z nepochopitelných důvodů o výměnu jednorázové virtuální karty, nabídne mně to zaslání plastové bezkontaktní karty Standard. :-)

Po objednání Standard karty jako výměna plastové bez poplatku jsem zkusil vyměnit virtual disposible kartu, u které také končí podpora. Revolut mně ale nenabídnul novou virtual disposible kartu, ale druhou plastovou kartu Standard za 139,99 Kč. :-)
Takže bych to typnul, pokud se nejedná o bodel v systému, na cílené rušení karet virtual disposible v základním tarifu. :-(
MirekM.
Diskutér



Odeslat příspěvekod Navstevnik123 17. 1. 2022 19:11

Dostanu nějak zůstatek v cizí měně z PayPalu na Revolut? Nebo PayPal dovolí přidat jen účet vedený v CZK? Asi to spíš nepůjde, co?
Vidím tam možnost Propojit s bankovním účtem, u toho je poznámka: Můžete propojit pouze bankovní účet vedený v českých korunách. A hned pod tím je možnost "Propojit s americkým bankovním účtem" a já bych chtěl poslat USD a GBP :hm Asi nezbývá než prodat dolary za PayPal kurz 1 USD = 20,667 CZK (dolar aktuálně 21,40). No jo no, nebudou si kazit kšeft.
Promo kódy v mém profilu nebo SZ.
Navstevnik123
Nadšenec

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků