Revolut

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod retron 18. 5. 2022 18:21

ano a 9000 výběr ATM
retron
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jjrr 18. 5. 2022 19:04

Z bankomatu jsem tím nikdy nevybíral a ani nebudu, každý měsíc měním 25000 Kč na Eura, ale potřeboval bych měnit cca 300000 Kč měsíčně, ten zbytek měním přes RoklenFX.
:hm
jjrr
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod noi2 19. 5. 2022 15:05

Já takhle využil bezplatně 3 měsíce Premium a směnil pár desítek tisíc USD na CZK (moje Equa karta->Revolut->můj CZK účet) a po pár dnech mne varovali, že to je podezřelý a můžou mi to bloknout.
noi2
Nadšenec

Odeslat příspěvekod jjrr 21. 5. 2022 10:54

Když zadám ve všední den příkaz na směnu s limitním kurzem a provedl by se náhodou o víkendu, tak to bude s víkendovou přirážkou nebo ne?

Obrázek
jjrr
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod minarjo 21. 5. 2022 12:45

Není možné aby se limitní měnový příkaz neprovedl do páteční noci, ale o víkendu už ano, protože Forex trhy a tím i Revolut kurz o víkendu zkrátka zcela stojí. Právě kvůli tomu tam mají u Revolutu tu pojistku v podobě víkendové přirážky, jako ochranu před ostrou kurzovou změnou v pondělí brzy ráno, když Forex zase otevře (a kdy Revolut příkazy provedené z víkendu může ve svém cash flow měn teprve vypořádat).
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod jjrr 21. 5. 2022 13:03

Díky, to mě uklidnilo.
jjrr
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod pavefilip 22. 5. 2022 07:40

No, mě se to stalo v neděli 24. dubna, kdy se mi nakoupila eura s kurzem 24,278 Kč a víkendový poplatek 1% zhoršil kurz na 24,526 Kč. Nahlásil jsem problém (podle kurzů xe.com k žádnému takovému výkyvu kurzu nedošlo, pohyboval se kolem 24,34) s požadavkem transakci zrušit, ale žádná reakce ze strany Revolutu nepřišla. Zřejmě v jejich systému k výkyvu kurzu došlo a nákup se provedl. Dřív byl poplatek do kurzu započten a k něčemu takovému tedy dojít nemohlo. Pěkně mě to naštvalo a jedinou prevencí zřejmě bude si příkazy hlídat a případně je na víkend zrušit.
pavefilip
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jjrr 22. 5. 2022 09:21

To to jsi mě zase zneklidnil tedy. :hm
jjrr
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod wurk 22. 5. 2022 22:17

jo, takhle to funguje
wurk
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Ender268 23. 5. 2022 12:34

jjrr píše:Když zadám ve všední den příkaz na směnu s limitním kurzem a provedl by se náhodou o víkendu, tak to bude s víkendovou přirážkou nebo ne?
Obávám se, že provede. Respektive se mi minulý měsíc takhle jednou provedl (měl jsem daný příkaz s limitním kurzem. Tohoto kurzu bylo dosaženo o víkendu a převod proběhl s tím, že k tomu byla připočtena víkendová přirážka.
Od té doby raději v pátek všechny plánované příkazy ruším.
PS: v poslední době se mění kurz i během víkendu. Nevím, čím je to dáno.
Ender268
Návštěvník

Odeslat příspěvekod A1rh- 23. 5. 2022 14:39

sviňárnička Revolutu, který si spočítá co je pro něj výhodnější?
V profilu nebo SZ promo Revolut 700Kč, SkipPay 500Kč, AliExpress US $19, Raiff. 300Kč ...
A1rh-
Diskutér

Odeslat příspěvekod jjrr 23. 5. 2022 15:51

No je to nemilé, v pátek rušit příkazy a v pondělí je zadávat znovu.
jjrr
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod P1x3lo 23. 5. 2022 16:04

Jak píšou ostatní.. Taky bych se toho víkendu bál a potom se dohadovat s Revolutem mít cestu nebude.
P1x3lo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod alfabetagama 24. 5. 2022 13:44

unnamed12.jpg
unnamed12.jpg (8.6 ) Zobrazeno 2713 krát
After reviewing your Revolut account, we’re sorry to say that we’ll no longer be able to offer you our services and your account will be closed in 60 days.
Your agreement with Revolut will end on 8 July 2022.
Unfortunately, we can’t share specific details about this decision.
You must withdraw any remaining funds from your account within 60 days via external bank transfer.

napsalo se tady hodně o zablokování účtu i zrušení,
účet mám asi 4-5 let (s německou adresou), jednou jsem byl zablokován na 14D, ale znovu odblokován bez selfíčka/výpisů, vím o lidech, kteří čekali na odblokování 7 měsíců, ale i "jen" pár týdnů, největší částky, co jsem viděl zablokované okolo €50k, ale četl jsem na fórech, že max. prý byl €300k na několik měsíců, já měl Premium, měsíčně pohyb okolo Kčs80k, zdá se mi, že změna od 2021/22 spočívá v tom, že dříve systém účet automaticky zablokoval a čekal, až se na to podívá člověk, což trvalo několik měsíců, teď se účet asi automaticky zruší po 15D (můj případ) zablokování, pokud se k němu zaměstnanec nedostane, zaměstnanců je asi 5ooo a tento tým je "větší z nich" (info z chatu), takže možná 5oo-1ooo lidí?, po mně chtěli po bloku jen foto karty a selfíčko, samozřejmě žádné konkrétní vysvětlení, proč blokace/zrušení, je prý velký rozdíl v poměru zablokovaných účtu mezi Monzo, Starling, Revolut atd., i když teoreticky jedou podle stejných pravidel, Starling je v tomto nejlepší, Revolut poslední, prostě jen varování před prázdninama, nikdy se na Revolut nespoléhat, samozřejmě dobíjecí karty/účty byly moje, většinou debetní, žádný šméčko s dobírkama apod., jen občas exotický ATM mimo EU
alfabetagama
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod minarjo 24. 5. 2022 21:20

Vidím problém hned zkraje tvého popisu: to že si Čech (přesněji osoba s českými kartami pro dobíjení Revolutu, s většinou plateb v ČR atd) zřizuje Revolut účet v Německu (německá adresa) ti přijde v pořádku? Vím že to dřív jinak nešlo - ale pokud by se třeba na základě BIN dobíjecích karet či země, kde probíhá většina plateb, domákli, že majitel je z jiné země, tak je pochopitelné, že to blokují (podezření na podvod či jinou nekalost).
minarjo
Inventář

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků