Revolut

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod pavefilip 27. 5. 2022 19:14

No a mě metalovou Visu vyměnili za Mastercard.

-- 27. 5. 2022 20:18 --

A je to tím, že u metalových karet si můžete vybrat buď Visu nebo Mastercard podle toho, jakou barvu si zvolíte.
pavefilip
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Lafayette16 27. 5. 2022 22:27

Smurfik píše:S logikou máš ale evidentně problém ty :-)


Ne. Zkusím zjednodušit pro snazší pochopení.

Příklad:
Když sním špenát, je mi blbě.
Plyne z toho něco, co se děje, když sním brambory?
Ne. :pozor

A teď špenát = stará VISA, nevolnost = nová VISA, brambory = Mastercard ;-)
Takže když mám starou VISU, tak mi ji vymění za novou VISU.
Plyne z toho něco, co se stane, když mám Mastercard?
Ne. :pozor
Lafayette16
Diskutér

Odeslat příspěvekod drkarel 28. 5. 2022 08:56

Nevím sice úplně, o čem je řeč, ale já měl původně (obyčejnou) Visu a novou mám MC. Nic jsem si nevybíral, ale dost možná to udělala podpora, protože automatickou výměnu se mi nepodařilo dokončit. Takže pokud jsem dobře pochopil to málo, co jsem z poslední diskuse přečetl, nelze v tom najít žádnou logiku.
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod jjrr 28. 5. 2022 09:09

Já když jsem dostal ten email, tak jsem fyzickou kartu zrušil a založil virtuální a znovu mi po cca měsíci přisel email, ať si tu fyzickou nechám vyměnit za novou.
:D
jjrr
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod bubocz 29. 5. 2022 06:23

drkarel píše:Nevím sice úplně, o čem je řeč, ale já měl původně (obyčejnou) Visu a novou mám MC. Nic jsem si nevybíral, ale dost možná to udělala podpora, protože automatickou výměnu se mi nepodařilo dokončit. Takže pokud jsem dobře pochopil to málo, co jsem z poslední diskuse přečetl, nelze v tom najít žádnou logiku.


To Ti závidím, mně zrušili MC a několik VISA (MC se jménem, VISA z dávných akcí kde rozdávali čisté) a náhradní mám jen VISA a ani přes podporu jsem se k MC nedostal. S logem MC vidím jen Metal ve 2 barvách…

Že bych zase zkusil napsat?

Pro cestování je IMHO dobré mít oboje…
bubocz
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod slavo963 29. 5. 2022 06:55

Mne ted "donutili" zmenit 3 karty, standard Visa, premiove MC a VISA, vsechny prevydaji zdarma na VISA(2x premium, 1x standard). MC mi zustala Metalka, kterou nemeni. Platnost vsech karet byla jeste dlouha, nechapu ty nucene zmeny.
Aktualne mam plan standard.
slavo963
Přeborník

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 29. 5. 2022 07:04

mně převydali VISA na MC (standardní tarif)
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jjrr 29. 5. 2022 07:05

To jsou nejspíš bezpečnostní dúvody, mají asi nepotvrzenou obavu, že některá čísla karet unikla ven z banky.
jjrr
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod slavo963 29. 5. 2022 08:09

mozna jo, ale proc nemeni visa za visa, MC za MC, ale ruzne kombinace. Nejprve jsem myslel, ze chteji prejit komplet na VISA, ale asi to tak nebude, jak doklada Patrik.
slavo963
Přeborník

Odeslat příspěvekod Milos 29. 5. 2022 16:33

Dva týdny nazpět mě taky přiměli vyměnit kartu, měl jsem kartu VISA a nová je opět VISA. Původní byla embosovaná, s UK BINem (4596 5480), nová je neembosovaná, s US BINem (4165 9827).
Milos
Inventář

Odeslat příspěvekod kivalsj 30. 5. 2022 18:28

Kolem.jdouci píše:
milanBrno píše:Ender268: delaji to proto, ze meni Mastercard za Visu


Opět plácáš, měl jsem Visu a měnili mi ji za Visu, manželka to samé.



Nu, nejspíše má Ender268 pravdu. Já měl (a dosud mám) Visu i Mastercard, při pokynu na výměnu zdarma mi ale byly vystaveny dvě Visa karty. Divné? Nebo opravdu se jim Mastercard "nelíbí"??
kivalsj
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 31. 5. 2022 09:22

Milos píše:Dva týdny nazpět mě taky přiměli vyměnit kartu, měl jsem kartu VISA a nová je opět VISA. Původní byla embosovaná, s UK BINem (4596 5480), nová je neembosovaná, s US BINem (4165 9827).

Asi si to tam nějak losují nebo co :)

Novou kartu mám také neembosovanou s číslem karty na zadní straně, číslo začíná 5354 56... a vypadá to, že moje karta se tváří jako ukrajinská? :-o


Details for BIN 535456
BIN 535456
Issuing Bank PUJSC FIDOBANK
Card Brand MASTERCARD
Card Type DEBIT
Card Level BUSINESS
ISO Country Name
UKRAINE
ISO Country A2 UA
ISO Country A3 UKR
ISO Country Number 804
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fremantle 31. 5. 2022 10:12

Veřejné BIN databáze jsou nepřesné, MC rozsahy svých BIN publikuje přes: https://www.mastercard.com.au/en-au/iss ... table.html

Za rozsahem 535456 jsou karty vydané Revolutem pro celou EU (rozlišitelné to je až dalšími čísly) - v podstatě aspoň MC převydává zjevně podle země registrované adresy, podobně jako Curve - tedy pro ČR budou posílat karty s "českým" BINem a nejspíš se budou na terminálech hlásit i jako denominované v CZK (DCC bude nabízet do korun)...
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod wit.cz 31. 5. 2022 15:47

Které banky jsou prosím aktuálně bezpečné (bez poplatku za příchozí platbu) pro příjem CZK z Revolutu?
wit.cz
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod A1rh- 31. 5. 2022 17:32

posílám do Creditas a Monety
V profilu nebo SZ promo Revolut 700Kč, SkipPay 500Kč, AliExpress US $19, Raiff. 300Kč ...
A1rh-
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků