Revolut

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod jjrr 5. 8. 2022 14:57

A to je k té kartě nejvyšší tarif?

Mně to nabízí nějaký tarif za 20 Kč měsíčně na 3 měsíce s kartou chromatic zdarna. Pokud to je nejvyšší tarif, tak bych ho na ty 3 měsíce vzal bez té karty a pak zrušil. Šlo by to? Kartu nepotřebuji vůbec žádnou.
jjrr
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod eLzyx 5. 8. 2022 15:17

měl bych dotaz k Revolutu. Kupuju auto na Slovensku za 39k€ od soukromé osoby a potřebuju mu to nějak zaplatit.
Běžné banky mají tak mizerný kurz, že místo 960 zaplatím spíše 990kkč.

Jen se chci ujistit, že není problém skrz Revolut poslat takové peníze (nemám zkušenost, posílám přes to max desítky tisíc korun, ne milion). Asi bych kvůli tomu upgradoval plán na premium.

Příjemce má jen Revolut a Tatra banku
eLzyx
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jjrr 5. 8. 2022 15:19

No riziko AML tu je.
jjrr
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Milos 5. 8. 2022 15:30

@eLzyx: Stejná věc se probírá zde viewtopic.php?f=316&t=1325074, jen se auto kupuje v Německu a nikoliv na Slovensku :-)
Milos
Inventář

Odeslat příspěvekod wit.cz 5. 8. 2022 16:22

Patrně k tomu máte písemnou smlouvu a do ní není problém dát termín, do kdy kupující zaplatí a jak. Klidně bych to vzal Revolutem a uvedl do smlouvy, že v případě komplikací ze strany Revolutu (AML) bude následovat to či ono v té či oné lhůtě.
<- Pod obrázkem najdete odkaz na platformu Portu, kde po registraci získáme oba 3 měsíce bez poplatků. Díky, kdo jste využil.
wit.cz
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Moucha 9. 8. 2022 17:33

Vyskocilo na mne notifikace, pridejte sve spolucestujici na cestovni pohistku, klikl jsem na to a nic. Mam metal
Vsiml jsem si, ze kdyz zobrazim pojistene osoby jsem tam jen ja, jak tam pridam manzelku treba?
Moucha
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kubago 11. 8. 2022 14:22

Možná jste si všimli, že Revolut postupně zpřístupňuje možnost poslání peněz na kartu. (kromě již existující možnosti na účet)

V menu Transfer -> Cards se v seznamu dostupných podporovaných karet již objevila CZ. (tudíž podpora pro CZ issued cards - Musí to být pouze pár dní co jsem to kontroloval naposledy)

Bohužel realita je jiná a nefunguje mi to. Zkoušel jsem si poslat peníze na kartu, ale když dám "add card" a začnu psát číslo své české karty, tak mi to napíše "This card is not supported".
Zkoušel jsem debitky české spořitelny, Airbank a Equa Bank.
Kontaktoval jsem i support, tam to jenom eskalovali (takže netuším kdy se dozvím nějaké další informace).

Nicméně na tuto možnost napjatě očekávám. Doufám, že to zrychlí převody CZK z revolutu na účet a nebudu muset čekat x dní než to revolut pošle přes Vitesse.
kubago
Návštěvník

Odeslat příspěvekod mareka 11. 8. 2022 15:39

Debetku Moneta v CZK šlo přidat bez problémů.

Minimální odeslaná částka je 47 CZK, k těm se naúčtoval poplatek 0.33 CZK.

Peníze na kartu odešly, čekám na připsání.
mareka
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Milos 11. 8. 2022 17:22

Zkusil jsem poslat peníze na debetku ČSOB (VISA Infinite), transakce proběhla a během minuty mi peníze přistály na účtu v ČSOB. Poslal jsem 50Kč (jako minimum se mi zobrazuje 48Kč), poplatek je 0.7%, takže při velkých částkách se to nevyplatí.
Naposledy upravil Milos dne 11. 8. 2022 18:51, celkově upraveno 1
Milos
Inventář

Odeslat příspěvekod minarjo 11. 8. 2022 17:58

To "posílání na kartu" bude služba MasterCard MoneySend resp. Visa Direct, které využívá i zde z dřívějška mnohým známý Paysend (než to procentní poplatek u něj také "zabil"). V té možnosti to využít může tedy hrát roli zejména to, zda daná banka tyto služby podporuje (to rozhodně není automatické) a zda použitá karta je Visa či MasterCard (může umět jen u jedné z nich, Paysend třeba spolehlivě fungoval jen s MasterCard).
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod peter23p 11. 8. 2022 18:45

Zkoušel sem kartu Airbank a nejde přidat.
peter23p
Diskutér

Odeslat příspěvekod kubago 11. 8. 2022 21:10

Mam odpověď ze supportu, že to ještě není to plně implementováné, ale že na tom pracují.

Nicméně pokud je poplatek 0.7% pro všechny částky a všechny plány, tak je to dost nepoužitelné. Škoda, doufal jsem v levne a rychlé přenosy CZK do českých bank.
kubago
Návštěvník

Odeslat příspěvekod peter23p 11. 8. 2022 21:20

Ano s tím poplatkem je to použitelné opravdu jen v hodně specifickem případu jinak tak max na hraní.
peter23p
Diskutér

Odeslat příspěvekod minarjo 11. 8. 2022 22:20

Paysend má poplatek nejspíš pořád to 1%, tak Revolut mu s 0,7% jen lehce konkuruje, no :). Jojo, pryč už jsou doby, kdy měl Paysend nízký fixní poplatek a šlo přes něj krásně čerpat odměny kreditek. Náklady ale jsou i pro poskytovatele služby v řádu desetin procent bez ohledu na částku (ostatně obdoba platby kartou, jen opačný směr), tak bohužel Revolut nemůže být výjimkou.
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod wit.cz 12. 8. 2022 10:48

Možná trochu OT dotaz, ale paypal také umí poslat na kartu. Má někdo ověřeno, na jakou to šlo? Potřebuji vytáhnout USD, ale Revolut mi to nezobrazí po přidání (nepodporováno).
<- Pod obrázkem najdete odkaz na platformu Portu, kde po registraci získáme oba 3 měsíce bez poplatků. Díky, kdo jste využil.
wit.cz
Diskutér
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků