Revolut

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod tlamik5 14. 8. 2022 09:28

Končila mi platnost jedné fyzické karty Revolut, druhá ale má/měla platnost ještě do 07/23, ale Revolut ji z nějakého důvodu chtěl vyměnit, takže mě furt otravoval, že si je mám zdarma vyměnit atp. Já to ignoroval, protože fyzické karty nepotřebuju, ale až teď v zahraničí mi došlo, že z bankomatu nevyberu nic bez fyzické karty. Když kouknu na objednání karty, tak už samozřejmě chtějí peníze za kartu i za poslání ... Ale ta stará má furt platnost, ale asi už bude bloknutá. Já jen, kdyby někdo uvažoval podobně blbě jako já :)
tlamik5
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Leeroy Jenkins 14. 8. 2022 09:56

Jojo, Revolut v poslední době měnil karty i dlouho před koncem platnosti, dokonce kamarádovi i 2 měsíce starou kartu. Říká se, že je tam nějaký deal s VISA, takže se jim to asi vyplatí.

Je to docela vtipný, jak se karta "obrátila". Dřív se za VISA platilo a všechny banky dávali k účtům zdarma jen MasterCard a teď už je na výběr nebo dokonce prioritně dávají VISA. Asi nějaké agresivní obsazení tržního podílu.
Hezký den přeji!
Leeroy Jenkins
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod minarjo 14. 8. 2022 14:35

Výměna (mnohdy vynucená ještě dlouho před koncem platnosti staré karty) ani tak nesouvisí s podporou Visa, jako spíš s jejich odsunem z Británie do EU, už tu to bylo. Třeba já to mám s karetní asociací přesně opačně: také mně někdy v květnu vnucovali výměnu karty, která by jinak platila ještě rok a půl, tak jsem souhlasil. Měl jsem Visa a teď naopak mám MC. Ostatně mohl jsem si vybrat - pokud je to stejné jako cca v tom květnu, kdy mi výměnu zdarma nabídli, tak nová klasická Revolut je Visa a ta duhově zbarvená, vydaná na podporu LGBT komunity, je MasterCard (zvolil jsem tu, čistě kvůli barevnosti :) ).
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod wit.cz 14. 8. 2022 19:48

Manželce přišly v rámci obměny karty rovnou 2 ks, každá s jiným číslem :-)
wit.cz
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kolicek 15. 8. 2022 11:13

eLzyx píše:měl bych dotaz k Revolutu. Kupuju auto na Slovensku za 39k€ od soukromé osoby a potřebuju mu to nějak zaplatit.
Běžné banky mají tak mizerný kurz, že místo 960 zaplatím spíše 990kkč.

Jen se chci ujistit, že není problém skrz Revolut poslat takové peníze (nemám zkušenost, posílám přes to max desítky tisíc korun, ne milion). Asi bych kvůli tomu upgradoval plán na premium.

Příjemce má jen Revolut a Tatra banku


V breznu jsem kupoval auto v Nemecku a platil tak 60k EUR prevodem (SEPA prevod na nemecky ucet) a penize tam byly okamzite a bez problemu. Takze za me uplne v pohode.
kolicek
Návštěvník

Odeslat příspěvekod manloth 16. 8. 2022 07:40

Zdravim, mela bych dotaz ohledne platby ze zahranicniho GBP uctu na Revolut. Neni moznost poslat kartou, jen klasicky prevodem. Pokud to spravne chapu, staci odesilateli dat IBAN meho Revolut uctu a nasledne to tedy bude trvat do 3 pracovnich dnu (tak to rika banka odesilatele)? Prijde mi automaticky na Revolut v GBP, i kdyz tam mam nekolik "penezenek" v dalsich menach? Nasledne bych chtela prevest na CZK a poslat si na svuj tuzemsky ucet. To bude hned nebo zase v radu dnu? A je to spravny postup, jak dostat penize ze zahranici sem a platit v CZK? Jeste pro upresneni, jde o vyssi castku (> 50.000 GBP), mam ucet Premium. Diky za reakce
manloth
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kolicek 16. 8. 2022 09:46

Pokud platim v Nemecku treba za naftu, tak je pro me levnejsi, kdyz si v tu samou chvili koupim na Revolutu EUR za CZK a pak se mi tedy platba z Revolut karty strhne rovnou v EUR, nebo to cenove vyjde stejne, kdyz se to strhne z CZK uctu (protoze si to vymeni system za stejny kurz)?
kolicek
Návštěvník

Odeslat příspěvekod tmx643 16. 8. 2022 09:50

Manloth:
Tak hlavně si připrav doklady prokazující nabytí té částky. Ono je to dost, navíc z ciziny, dokonce už (předpokládám) mimo EU, aby ti to nezablokovali.
Já bych raději otevřel librový účet s kartou v české bance (možná multiměnový od RB) a pak měnil buď naráz přes devizovku, nebo postupně jak bude třeba dobíjet Revolut kartou k tomu účtu a měnit na koruny.
Jen tak si nechat poslat tolik peněz z ciziny na Revolut mi vzhledem ke zkušenostem jiných přijde risk.
tmx643
Diskutér

Odeslat příspěvekod minarjo 16. 8. 2022 10:28

@kolicek, je to fuk, konverze manuální i automatická vzniklá kvůli transakci v zahraniční měně, kterou v Revolut nemáš na danou transakci dost, je samosebou za stejný kurz. Lišit se může jen dobou kdy to podvedeš, kurz je vždy aktuální z Forex trhu, tedy mění se ve všední dny v podstatě každou vteřinu. O víkendech ne, tam pak má kvůli tomu Revolut k němu drobnou přirážku (tedy pouze u plateb o víkendech se vyplatí předem ještě ve všední den směnit manuálně, ale pokud daná situace s potřebou konverze nastane až o víkendu, už to smysl nemá, opět by to bylo za stejný kurz se stejnou přirážkou).
Totéž platí pro převody z Revolutu ven (třeba v eurech), také není nutné nejprve směnit z Kč a až pak zaslat eura, lze to udělat rovnou z korunové složky a konverze se provede automaticky přesně v potřebném objemu za stejných podmínek.
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod kolicek 17. 8. 2022 07:28

Super diky, toto mi moc pomohlo a usetrilo cas :)
kolicek
Návštěvník

Odeslat příspěvekod P1x3lo 21. 8. 2022 18:21

Nevíte jak je porovnání kurz Revolut x Curve? Vychází stále lépe Revolut?
P1x3lo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod dalich 21. 8. 2022 18:37

V pátek 19. 8. 2022 sem platil v € na Slovensku.
CRV: 24,583
Rev: 24,684
dalich
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Milos 21. 8. 2022 18:50

Záleží na konkrétním dni/času a taky na okolnostech, striktně se nedá říct, jestli je lepší Curve nebo Revolut. Vzhledem k tomu, že tento týden kurz EUR/CZK nepřetržitě roste, tak například dnes má výrazně výhodnější kurz Curve, jelikož má dva dny starý kurz a navíc nemá víkendový příplatek:-) Aktuální kurzy zjistíš na těchto odkazech:
https://www.curve.com/fx-calculator/
https://www.revolut.com/cs-CZ/currency-converter
Milos
Inventář

Odeslat příspěvekod P1x3lo 21. 8. 2022 20:01

Díky pánové.. :-) Odkazy ukládám.. Ale vdy jsem platil Revolut a zjistil jsem i Curve má poměrně zajímavé kurzy (jen taky omezení je limit na směnu)..
P1x3lo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod minarjo 21. 8. 2022 22:18

Revolut má ve všední dny vždy aktuální Forex kurzy, takže se mění v podstatě každou vteřinu. O víkendech pak má zavírací kurz z páteční noci s pevnou % přirážkou (když Forex trhy stojí, tak se tou přirážkou jistí před pondělním gapem).
Oproti tomu Curve má vždy po celý den kurz stejný, a to čistý MasterCard daného dne (o víkendech pak z pátku). Takže těžko lze tyto dvě karty ve všední dny objektivně srovnat, když jedné se kurz mění pořád "pod rukama" a druhé jen jednou denně, výhodnost té či oné se tak může měnit i několikrát denně :). O víkendu by ale měla ve většině případů vítězit Curve, to kvůli té Revolut přirážce.
minarjo
Inventář

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků