Revolut

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Menton 6. 5. 2021 15:21

Milos píše:
Menton píše:Dá se to někde vyreklamovat toto není normální aby mi někdo z 9000 krouhnul 600 jako nic. Samo že to přežiju ale jestli to tak bude pokaždé je to nepoužitelná služba.


Do jakých českých bank a kdy jsi těch šest plateb z Revolutu posílal?


Bylo to solidní překvapení, doted všechno připisovali přes Vitesse p.s.p. přes Českou Spořitelnu
Dnes to došlo z tohoto protiúčtu


AT522010060015641403 / GIBAATWGXXX
The Currency Cloud
Menton
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod slavo963 6. 5. 2021 15:26

do FIO a CS to chodi z rakouske banky SWIFTem....pri posilani CZK proste tyhle banky nepouzivat...
slavo963
Přeborník

Odeslat příspěvekod Menton 6. 5. 2021 15:30

Jasný ale kdo má každý den sledovat jestli ti pitomci něco zrušili. Posílám si několikrát měsíčně peníze a vždy přišly celé nebyl žádný poplatek. Asi by se hodilo aby při zadání platby vylezlo upozornění že převod je zatížen poplatky. Ale to zřejmě tato firma který je všechno problém neumí. Ono se lehce může stát že si za týden pošleš jinam a i tam bude číhat poplatek.
Menton
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod peliculiar 6. 5. 2021 17:03

Limit na konverzi měny bez poplatku 25 000 Kč platí jedenkrát za 30 či 31 dnů, ne měsíčně (v tom daném měsíci) - můžete potvrdit? Měnil jsem 20 000 Kč 19. dubna a dnes mi dovolí směnit 5 000 Kč bez poplatku, ale 10 000 Kč už s poplatkem €0,97 a 20 000 Kč s €2,91. Ve webovém rozhraní jsem nějak nenašel jak konvertovat měnu, umí to vůbec?
Kdo má zájem o Twisto či Skip Pay a chce bonus 500 Kč mrkněte mi do zájmů v profilu. ;-)
peliculiar
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod drkarel 6. 5. 2021 17:52

Já posílal 4/5 do poštovky, došlo 6/5 bez poplatku a ze spořky. Dle toho, co se tu píše to vypadá, že to fakt záleží na cílové bance, protože poplatek tu byl hlášen jen u FIO a (paradoxně) Spořky, kam to chodí jako SWIFT. (pokud se nepletu) Já od těch prvních hlášení posílal jen do Creditas a Poštovky a bez problémů.

-- 6. 5. 2021 18:53 --

Menton píše: ... Asi by se hodilo aby při zadání platby vylezlo upozornění že převod je zatížen poplatky. Ale to zřejmě tato firma který je všechno problém neumí. ...


On to zřejmě Revolut nemá v rukách, takže to by vylézt nemohlo.
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod slavo963 6. 5. 2021 18:55

peliculiar píše:Limit na konverzi měny bez poplatku 25 000 Kč platí jedenkrát za 30 či 31 dnů, ne měsíčně (v tom daném měsíci) - můžete potvrdit? Měnil jsem 20 000 Kč 19. dubna a dnes mi dovolí směnit 5 000 Kč bez poplatku, ale 10 000 Kč už s poplatkem €0,97 a 20 000 Kč s €2,91. Ve webovém rozhraní jsem nějak nenašel jak konvertovat měnu, umí to vůbec?


Zalezi, kdy jsi zakladal ucet. Ze zacatku to bylo "rolling month", pozdeji kalendarni mesic. Nebo opacne
slavo963
Přeborník

Odeslat příspěvekod xsw 6. 5. 2021 19:23

Však má každý v Revolutu napsané, který den v měsíci je obnova limitu.
Menu > Limity > Směna deviz
xsw
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod dave_no 6. 5. 2021 20:23

Mě ty limity fungují nějak divně. 6.4. jsem bez poplatku směnil 25k. 23.4. dalších 100k s poplatkem. Mám dojem, že tam během dubna byl datum obnovy 6.5., což by dávalo smysl. Nyní vidím datum obnovy limitu 6.6. Proč? Od dubna jsem žádnou transakci neprovedl.
dave_no
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod tmx643 6. 5. 2021 20:27

Pokud se ti to dnes obnovilo, datum příští obnovy je za měsíc. Co je na tom divného?
tmx643
Diskutér

Odeslat příspěvekod dave_no 6. 5. 2021 20:31

Zapoměl jsem to zásadní - když chci teď převést 25k, tak mi to píše, že jsem dosáhl limitu a převod bude s poplatkem.
dave_no
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Menton 6. 5. 2021 20:47

drkarel píše:Já posílal 4/5 do poštovky, došlo 6/5 bez poplatku a ze spořky. Dle toho, co se tu píše to vypadá, že to fakt záleží na cílové bance, protože poplatek tu byl hlášen jen u FIO a (paradoxně) Spořky, kam to chodí jako SWIFT. (pokud se nepletu) Já od těch prvních hlášení posílal jen do Creditas a Poštovky a bez problémů.

-- 6. 5. 2021 18:53 --

Menton píše: ... Asi by se hodilo aby při zadání platby vylezlo upozornění že převod je zatížen poplatky. Ale to zřejmě tato firma který je všechno problém neumí. ...


On to zřejmě Revolut nemá v rukách, takže to by vylézt nemohlo.

Revolut zřejmě nemá v rukách víc věcí. Od zoufalé podpory přes utahování podmínek že za chvilku nepůjde nic. Naštěstí tuto polofirmu používám jen na posílání menších částek kde nemám strach i kdyby to celý kleklo tak se svět neboří. Ale hrůza by mne jímala pří nějaké extra sumě na toto raději Wise. Sice je tam směna za malý poplatek ale limit rozumný. A v převodech jsou bezkonkurenční.
Menton
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod peliculiar 6. 5. 2021 22:54

slavo963 píše:
peliculiar píše:Limit na konverzi měny bez poplatku 25 000 Kč platí jedenkrát za 30 či 31 dnů, ne měsíčně (v tom daném měsíci) - můžete potvrdit? Měnil jsem 20 000 Kč 19. dubna a dnes mi dovolí směnit 5 000 Kč bez poplatku, ale 10 000 Kč už s poplatkem €0,97 a 20 000 Kč s €2,91. Ve webovém rozhraní jsem nějak nenašel jak konvertovat měnu, umí to vůbec?

Zalezi, kdy jsi zakladal ucet. Ze zacatku to bylo "rolling month", pozdeji kalendarni mesic. Nebo opacne

Nevím přesně, snad začátkem dubna, nebo koncem března. Měnil jsem jednou - 19. dubna 2021 částku 20 000 Kč na eura.
xsw píše:Však má každý v Revolutu napsané, který den v měsíci je obnova limitu.
Menu > Limity > Směna deviz

Díky moc, to jsem nevěděl. Nicméně mi to ukazuje blbosti (???). Mám tam psáno 0 Kč z 25 000 Kč a obnovu limitu 6. 6. 2021. Kdyby to tak bylo, tak by mi to dnes nepsalo u konverze ty poplatky, ne?

Edit: Tak to vypadá, že někdy v průběhu dne se to vynulovalo. Zrovna jsem to tak blbě trefil ...
Kdo má zájem o Twisto či Skip Pay a chce bonus 500 Kč mrkněte mi do zájmů v profilu. ;-)
peliculiar
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xsw 7. 5. 2021 04:23

dave_no píše:Zapoměl jsem to zásadní - když chci teď převést 25k, tak mi to píše, že jsem dosáhl limitu a převod bude s poplatkem.

Tak zkus zadat 24999 Kč a bude to bez poplatku.
xsw
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod minarjo 7. 5. 2021 07:50

Ano nulování není přesně o půlnoci toho dne, třeba u mě to je kolem 16h odpoledne, což bude cca v čase, kdy jsem Revolut založil. Vypadá to tedy, že nulování měsíčních limitů probíhá na den i minutu přesně dle dne/času založení.
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod kubago 7. 5. 2021 09:53

Gazuna píše:Odzkoušel jsem, že v ČS se dá příchozí SWIFT platba vrátit. Je to ale potřeba vyřídit na pobočce s člověkem. Ten den odešly peníze zpět a byly mi vráceny poplatky. Následující den už jsem měl peníze zpět na Revolutu jako "Transfer refund". Až mě překvapilo, jak jednoduché a rychlé to bylo.


Pokud by někdo další zvažoval vrátit takto platbu tak jenom doplnění z mé strany:
Stačilo zavolat z George Klíče (jako ověřený volající) a vratku jsem vyřešil s ČS přes telefon. Nebylo třeba chodit na pobočku.
kubago
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků