Revolut

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod alfas123 1. 10. 2020 15:43

Mate nejaku alternativu?

ja som zas zablokovany, lebo som menil cca 20k EUR

je to nepouzitelne...
https://curve.vip/BAG9K
alfas123
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Prologer 1. 10. 2020 15:50

Taky bych nějakou alternativu bral, ale zatím jsem nic takhle komfortního (až na ty blokace) nenašel. Zkoušel jsem Monese, ale to rozhodně nebrat, jakmile je platba za několik tisíc €, tak to třeba 3 týdny zdržují. A podle sociálních sítí to tak dělají všem. Takže je otázkou, zda nemají problémy s cashflow.

Zatím tedy jako alternativu vidím jedině devizovky. Pokud ještě něco najdeš, tak budu rád, když se podělíš.
Rád vás doporučím do Crypto.com, Revolut, Plutus apod. Napiště PM
Prologer
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod retron 1. 10. 2020 15:52

MirekM. píše:Tak již mimo oboustranného foto dokladu trénuj otočení hlavy doleva s předříkáním 3 číslic na videu ... :-)

nakonec pouze foto občanky nebo pasu a jedno selfie, ověřeno do deseti minut
retron
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod suram 1. 10. 2020 16:31

alfas123 píše:Mate nejaku alternativu?

ja som zas zablokovany, lebo som menil cca 20k EUR

je to nepouzitelne...

Moneta mi dnes nabídla skoro stejný kurz Eura přes online směnárnu jako Revolut, ale jen v IB, v appce byl kurz znatelně horší. Ale minimální částka ke směně 2000 Kč nebo 71 Euro, to u Revolutu šlo směnit i jen jedno Euro.
suram
Diskutér

Odeslat příspěvekod baron84 7. 10. 2020 11:46

Neposílal jste někdo poslední dobou platbu z Revolutu v USD na český účet v USD? Kolik se "ztratí" cestou na poplatcích? Neberu teď poplatek za příchozí platbu v USD, tu mám u RB zdarma...
baron84
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Lafayette16 7. 10. 2020 12:03

Taky by mě to zajímalo.
Lafayette16
Diskutér

Odeslat příspěvekod alfas123 7. 10. 2020 13:49

To je revolut naozaj bez alternativy?
alfas123
Nadšenec

Odeslat příspěvekod retron 7. 10. 2020 19:13

na poplatcích by se nemělo ztratit nic
Jinak Revolut evidentně posílá transfery na český účet v dávkách, tipuji útery a čtvrtek dopo.
Platba z pátku i pondělka dorazila dnes odpo do spořky.
retron
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lafayette16 8. 10. 2020 08:18

alfas123 píše:To je revolut naozaj bez alternativy?

Zdá se...
Lafayette16
Diskutér

Odeslat příspěvekod peter23p 9. 10. 2020 13:27

Zdarma alternativa není, za poplatek je nejpodobnější Monese ovšem třeba se někomu vyplatí
peter23p
Diskutér

Odeslat příspěvekod Prologer 9. 10. 2020 13:45

Ohledně Monese raději první mrkněte na posledních pár stran recenzí https://www.trustpilot.com/review/www.monese.com

Dvakrát po sobě (rozestup měsíc) mi zablokovali platbu cca €8000 na cca 3 týdny. Support nereagoval, žádné vysvětlení či doklady po mě nepožadovali, prostě jen blokli peníze. V obou případech pomohlo až bombardování přes sociální sítě.
Poprvé jsem to bral jako možnou chybu, ale když to bylo i podruhé, tak mi spíš přišlo, že můžou mít problémy s cashflow, tj. otázka, kdy to letadlo spadne.
Rád vás doporučím do Crypto.com, Revolut, Plutus apod. Napiště PM
Prologer
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod peter23p 9. 10. 2020 13:50

Tak Monese existuje déle než Revolut a tím že nenabízí účet zdarma by měli mýt větší zisky než Revolut takže problémy s cashflow bych úplně nepředpokládal ale možné je vše.
peter23p
Diskutér

Odeslat příspěvekod Prologer 9. 10. 2020 14:12

To že je na trhu déle by klidně problémy s cashflow mohlo stupňovat. Revolut je taky finančně ztrátový (loni ztráta přes €100 milionů). Takže čím déle, tím větší ztráta se nahromadila (samozřejmě jen do té doby než se zlepší finanční model atd. o což samozřejmě Revolutu jde, aby v budoucnu ztrátový nebyl).
Monese jsem četl, že je v menší roční ztrátě (snad jen kolem €15 millionů ročně), ale zas kdo ví, účetnictví snese všechno :)

Samozřejmě, je to jen teorie, důvodů může být více. Ale je na každém, zda chce riskovat, že ty peníze delší dobu (nebo už nikdy) neuvidí. Naopak pro menší platby bylo Monese vždy OK a rychlé, ale to se zase nevyplatí ten měsíční poplatek.
Mě osobně strašně zklamali, viděl jsem v nich právě super náhradu/doplněk k Revolutu.
Rád vás doporučím do Crypto.com, Revolut, Plutus apod. Napiště PM
Prologer
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod slavo963 9. 10. 2020 15:58

Kdzy si je kontaktoval pres soc. site, to jenom z niceho nic poslali penize a zadne vysvetleni?
slavo963
Přeborník

Odeslat příspěvekod Prologer 9. 10. 2020 17:24

Jo, přesně tak. Po více než 3 týdnech jsem jim napsal. Oni na to, že mám čekat dál, že to časem přijde. Na to jsem zareagoval, že 3 týdny už je moc a plánuji to předat finančnímu arbitrovi (ekvivalentu v UK). Na to už nezareagovali, ale do hodiny jsem měl peníze odeslány.

Na moji zprávu na Twitru reagovali i ostatní a taky psali, ať to hodím na arbitra, že jim to pomohlo.
Rád vás doporučím do Crypto.com, Revolut, Plutus apod. Napiště PM
Prologer
Nadšenec
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků