Revolut

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod messsy 24. 9. 2019 10:47

Nevím, jestli jsem to dobře pochopil, ale pokud pokusně nakoupím akcie za dva dolary a přijde mi dividenda 0,01 USD, budu muset podávat daňové přiznání?
To bych velmi nerad.
messsy
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod curvecardik2 24. 9. 2019 11:38

A jak by asi na to FÚ přišel, že ti přišly dividendy na Revolut? Prostě se na to vykašli a nic nepřiznávej.
curvecardik2
Návštěvník

Odeslat příspěvekod messsy 24. 9. 2019 12:03

Při registraci v Revolutu jsem musel zadat DIČ. Je otázka, jestli by mě Revolut sám automaticky nenaprášil.
messsy
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Bobb1 24. 9. 2019 12:08

Jednou jsem se na to ptal ucetni a rikala, ze kdyz je to do 6000kc tak se to neuvadi, ale to je asi jen nazor.
Bobb1
Návštěvník

Odeslat příspěvekod minarjo 24. 9. 2019 12:39

@Bobb1, to není žádný názor, to jsou daňové předpisy. U zaměstnanců skutečně platí, že když jiné příjmy mimo zaměstnání jsou pod 6000 Kč za rok, není třeba kvůli nim přiznání podávat. Ale pozor, ten limit 6000 Kč je opravdu na všechny jiné příjmy mimo zaměstnání (tedy pro nás do toho patří třeba i různé nezdaněné odměny bank za využívání jejich konta jako třeba teď ta stovka měsíčně od UCB či Creditas atd.), není to tedy jen pro dividendy ze zahraničí samostatně...

@curvecardik2:
Nenapráší ho ani Revolut ani jeho broker (to běžně brokeři nedělají), ale přímo americká finanční správa IRS může tato data s českým FÚ sdílet, což se v praxi skutečně děje. I proto je povinnou součástí smlouvy s brokerem zadání DIČ (u fyzických osob tedy RČ), dle něho i dle jména/adresy vlastníka jsou v tomto případě u US IRS data o vyplacených dividendách uchovávána (někteří brokeři jako Lynx/Interactive brokers umějí z tohoto reportu vygenerovat příslušný formulář Form 1042-S amerického IRS o obdržených dividendách a stržených daních.
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod curvecardik2 24. 9. 2019 16:14

Já jsem Revolutu své rodné číslo nedával.
curvecardik2
Návštěvník

Odeslat příspěvekod minarjo 24. 9. 2019 17:03

Revolutu ne, ale pokud by sis aktivoval ten investiční účet, tak v jednom z kroků je povinnost ho zadat danému brokerovi (bez toho nelze účet u brokera nikde zřídit, neměl by tě jako akcionáře jak evidovat u příslušných finančáků zemi, ve kterých akcie koupíš). Ve formuláři W-8BEN pro nižší US sazbu z dividend i jinde se pak objevuje buď RČ, někde pak jen datum narození, dle formuláře.
Nicméně toto vše patří spíše do investiční části tohoto fóra...
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod čulibrk 25. 9. 2019 07:57

Koukám jak Revolut čím dál častěji blokuje lidem účty:
https://www.trustpilot.com/review/www.revolut.com

to: Tomason87
Už ti odblokovali cca 0,5 mil Kč?
čulibrk
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tomason87 27. 9. 2019 10:14

Ano, ale po velkém finančním striptýzu. Pokud by někdo s podnikáním začínal a poslal si tam prachy, tak nevím, jak to bude řešit.
Tomason87
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Tomason87 27. 9. 2019 15:11

po dobu "vyšetřování" mě ignorovali úplně všude, to trvalo více než týden. pak se sami ozvali, že chtějí hromadu dalších dokumentů, jinak to prostě neuvolní, tak jsem jim je poslal a za dva dny bylo odblokováno.
Tomason87
Nadšenec

Odeslat příspěvekod MirekM. 27. 9. 2019 18:12

A pokud by jsi nedoložil co chtěli, to by jako shrábli půl melounu a s bohem a šáteček? :-S
MirekM.
Diskutér

Odeslat příspěvekod peter23p 29. 9. 2019 09:18

Dnes přišla nabídka na otevření obchodního účtu s odměnou 50 GBP a každému doporučenému také 50 GBP. Má stím někdo zkušenost? Nebo jestli chce někdo doporučit tak SZ.
peter23p
Diskutér

Odeslat příspěvekod slavo963 29. 9. 2019 14:50

jake jsou podminky?
// prislo to do mailu, nebo do appky?
slavo963
Přeborník

Odeslat příspěvekod peter23p 29. 9. 2019 16:08

prislo to do mailu podmínky na blogu revolut https://blog.revolut.com/revolut-for-bu ... l-program/

EDIT: opravena adresa :--
Naposledy upravil peter23p dne 29. 9. 2019 16:57, celkově upraveno 2
peter23p
Diskutér

Odeslat příspěvekod slavo963 29. 9. 2019 16:52

spatna adresa...
slavo963
Přeborník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků