Revolut

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod drkarel 7. 6. 2018 13:47

No, mně se zdá, že mám hlavní EUR - zřejmě proto, že jsem první top up provedl v EUR, protože v CZK to ještě nešlo.

1) Nevím, počítám, že z hlavního účtu, ale někdo tu (myslím) psal, že v případě nedostatku prostředků se částka odečte z účtu, kde je prostředků dost (ale ne tak, že by si to strhlo část z jednoho a část z druhého účtu, v takovém případě platba neproběhne).
2) nevím, spíš ne
3) aktuální kurz (pozor na víkendy)
4) Revolut nemá střed-nákup-prodej
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod slavo963 7. 6. 2018 13:51

3/ funguje to tak jako treba u karty bank, ze se pocita az kurz v case zauctovani?(klidne 1-2 pozdeji)
slavo963
Přeborník

Odeslat příspěvekod tramin 7. 6. 2018 13:56

Kurz se počítá ihned v okamžiku platby.
tramin
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod maphiosso 7. 6. 2018 14:03

Díky za odpovědi. K tomu bodu 4: Špatně jsem se vyjádřil. Chtěl jsem poukázat na to, že kurz eura ke koruně není přesným ekvivalentem koruny vůči euru. Co jsem vysledoval, dělá to rozdíl od 2-6 haléřů na euru. Příklad: V exchange vyměním jedno euro za 25,65 kč ale ve stejný okamžik mi to obráceně nabídne za euro jen 25,61 kč. Vyzkoušejte si. Je to minimální rozdíl, ale vnímám to jako skrytý nákup/prodej.
Naposledy upravil maphiosso dne 7. 6. 2018 14:26, celkově upraveno 1
maphiosso
Návštěvník

Odeslat příspěvekod MirekM. 7. 6. 2018 14:07

@tramin: účet EUR v rámci účtu založeného 26. 5. stále neopraven. Kdybys narazil na opravu, dej prosím vědět.
MirekM.
Diskutér

Odeslat příspěvekod drkarel 7. 6. 2018 14:54

maphioso: A nemůže to být tak, že jde o momentální poptávku/nabídku na trhu?
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod tramin 7. 6. 2018 15:28

MirekM. píše:@tramin: účet EUR v rámci účtu založeného 26. 5. stále neopraven. Kdybys narazil na opravu, dej prosím vědět.

Vím,budeme si muset počkat na update apk.
tramin
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Akciový Klokan 7. 6. 2018 15:37

Také mám hlavní měnu EUR, poprvé jsem nabíjel CZK. Změnit se to nedá. Smazat se dají všechny ostatní měny, ale EUR ne. Všechno to počítá v EUR, takže vašich 99 korun za fyzickou kartu ... mě to nabízí za 5.99 éček ... limit mám 5000 EUR/rok, všichni máte 15000. Nevím, celý je to nějaký beta :-)
Nevěřte lidem nad 30 let. Mohli by mít znalosti a zkušenosti ! :-)))
Akciový Klokan
Diskutér

Odeslat příspěvekod maphiosso 7. 6. 2018 16:02

drkarel: Netuším.. Napadá mě, jestli se tím třeba Revolut nekryje proti spekulantům.

Potvrzuji kladné vyřízení refundu 99,99 kč za zaslání karty na facebooku. Přes chat trvalo den, než se někdo připojil, aby mi řekl, že refund není možný. Na facebooku vyřízeno během chvilky.
maphiosso
Návštěvník

Odeslat příspěvekod fremantle 7. 6. 2018 18:52

maphiosso píše:Díky za odpovědi. K tomu bodu 4: Špatně jsem se vyjádřil. Chtěl jsem poukázat na to, že kurz eura ke koruně není přesným ekvivalentem koruny vůči euru. Co jsem vysledoval, dělá to rozdíl od 2-6 haléřů na euru. Příklad: V exchange vyměním jedno euro za 25,65 kč ale ve stejný okamžik mi to obráceně nabídne za euro jen 25,61 kč. Vyzkoušejte si. Je to minimální rozdíl, ale vnímám to jako skrytý nákup/prodej.


Není to nic tajného, ale jednoduše je to "vlastnost" dána zaokrouhlováním, která se v konečném důsledku projeví jako "spread" - kurz je totižto stanoven poměrem "cílové" měny (čitatel) ke "zdrojové" měně (jmenovatel), přičemž Revolut to zaokrouhluje vždy na 4 desetinná místa, takže dejme tomu, že pokud by ti jedno euro prodali za 25,6, v opačném směru to dělá kurz 1/25,6 ≈ 0,03906 - no a Revolut přirozeně nechce být v nevýhodě, takže zaokrouhlují nadol a prodají ti ho za 1/0,0390 ≈ 25,64 (a né za 25,58 .. 1/0,0390 - 1/0,0391 = cca. těch 6 haléřů)... Ve skutečnosti ten mechanizmus bude možná ještě mírně komplikovanější, ale teorie je teda taková.
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod slavo963 7. 6. 2018 18:57

Protože mi nefunguje revolut korektně, můžete se někdo vyjádřit k pár otázkám?

Lze librovy účet dobít lokálně, tzn z libroveho účtu a ne jako swift platba?
Obdobně CZK, USD a eur?

Kdo jste dobíjel účet transferem, počítá vám to do celkového top up limitu 2.5mil?
slavo963
Přeborník

Odeslat příspěvekod MirekM. 8. 6. 2018 05:41

MirekM. píše:Dotaz - u výběrů z bankomatu je v App uvedeno 4500 Kč/měsíčně bez poplatků. Někde jsem ale četl, že je limit výběru z bankomatu do 200 EUR/měsíčně u standard účtu. Mám tomu rozumět tak, že když si vyměním z CZK účtu na účet EUR 200 EUR a vyberu je v eurozóně v daném měsíci, bude výběr bez poplatku a nebo bude bez poplatku výběr jen do ekvivalentu 4500 Kč v EUR, tedy cca 175 EUR?

Pídil jsem se po této informaci přes Facebook. Na několik konkrétních dotazů jsem získal alespoň obecnou odpověď: "The limit is based on your base currency." Konkrétní odpovědi, jestli je limit 200 EUR nebo cca 175 EUR (4 500 Kč) se vyhýbali. :-(

Mně z obecné odpovědi vyplývá, že pokud mám základní měnu CZK, budu mít limit v EUR odpovídající 4 500 Kč, tedy jen cca 175 EUR. Majitelé starších účtů se základní měnou EUR, budou mít limit odpovídající 200 EUR.
MirekM.
Diskutér

Odeslat příspěvekod slavo963 8. 6. 2018 09:23

Poprvé jsem platil revolutkou.
CZK účet nabitý. Co mně překvapilo, že mi při platbě na terminálu nutilo platit v librach. Tzn kdybych stlačil zelené tlačítko tak mi to prepočte.
Nejprve jsem musel stlačiť X, až poté OK.

WTF?
slavo963
Přeborník

Odeslat příspěvekod tramin 8. 6. 2018 09:26

Karta je vydaná v UK.Jinak by se to stejně přepočetlo kurzem v apk(kromě víkendu,kde je malý příplatek).
tramin
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod slavo963 8. 6. 2018 09:29

Copy that.

Ale to bych tratil na kurzovém rozdílu.

Jinak, kdybych měl něco na librovem účtu,islo by to z neho i při platbě v ČR?(kdybych nechal platbu v librach)
Nějak ten revolut nemůžu pochopit jak funguje.
slavo963
Přeborník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků