Revolut

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod myšpulín 7. 5. 2020 17:51

Mám dva android telefony a v obou bankovní aplikace několika bank i Revolutu a žádný problém.
myšpulín
Diskutér

Odeslat příspěvekod Pospa874 14. 5. 2020 15:33

Přišla mi dnes notifikace na založení virtuální karty zdarma. Dokonce jsem dostal na výběr tu standardní a pak i tu jednorázovou (co mění hodnoty s každou platbou). Mám obyčejný standard účet a tahle karta byla minimálně dříve placená. Jedná se o nějaké promo nebo tyto karty jsou již zdarma?
Pospa874
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod sysgen 14. 5. 2020 22:27

Také mi přišla notifikace a kartu jsem zkusil ihned přidat a podařilo se (předtím nešla přidat na účet který není premium). Platit jsem ještě nezkoušel, ale karta vypadá funkčně. Otázkou je, jestli je to jen dočasné promo, protože v nabídce upgradu na premium stále uvádí jednorázovou kartu jako benefit.
sysgen
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Lol Phirae 14. 5. 2020 22:59

Disposable karta je zdarma od konce března.
Chcete nějaký bonus? Kódy (Twisto 150 Kč, WorldRemit 500 Kč, Curve, Revolut, TransferWise, Xendpay...) viz můj profil.
Lol Phirae
Nadšenec

Odeslat příspěvekod OnderCZ 15. 5. 2020 05:38

Jo jo, taky jsem si to aktivoval už někdy v průběhu dubna.
OnderCZ
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MirekM. 15. 5. 2020 06:53

Již jsem tento dotaz zde v minulosti nastřelil bez jakékoliv reakce. Zeptám se z jiné strany. Držíte po aktivaci disposable virtuální karty i klasickou virtuální kartu aktivovanou již dříve? Pokud ano, z jakého důvodu?
MirekM.
Diskutér

Odeslat příspěvekod myšpulín 15. 5. 2020 06:59

Já mám třeba virtuální kartu uloženou u Aliexpressu, kde občas něco kupuju.
myšpulín
Diskutér

Odeslat příspěvekod sysgen 15. 5. 2020 07:27

Disposable typicky nemůžeš použít na opakující se platby, předplatná apod. A zřejmě třeba ani na booking ne, kde si typicky ověřují kartu tím, že nejprve strhnou a opět vrátí třeba dolar, a pak až v jisté době provedou platbu. Což je celkem škoda, hodilo by se mít možnost přenastavit disposable kartu na vyšší počet povolených transakcí před jejím disposenutím.
sysgen
Návštěvník

Odeslat příspěvekod audiobullys 16. 5. 2020 14:37

On je nějakéj poplatek za výběr kartou revolut v csob bankomatu? Vychází to na mastných 1,5 procenta. A není to omezeno jak čs a moneta jen pouhou 2 stovkou. Kamose to vyšlo asi na litr něco.
audiobullys
Diskutér

Odeslat příspěvekod čulibrk 16. 5. 2020 14:46

retron píše:Dá, např. ČSOB, AirBank, RB, KB, ale pouze do limitu 4500 za měsíc u standardního tarifu.


Bylo Napsáno na straně 210 tohoto fóra. Já vybíral v ATM KB před týdnem 3000 Kč a bylo to zdarma.
čulibrk
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod minarjo 16. 5. 2020 16:16

@audiobullys:
Tvůj kámoš evidentně odsouhlasil DCC do britské libry (měny karty), jeho smůla, že si nedal pozor. ČSOB to DCC vysvětluje v ATM rozumně, na celou stránku (odmítnutí a ponechání Kč je vlevo, potvrzení konverze vpravo dole). Tvůj kámoš evidentně spěchal, intuitivně v bankomatu odklepával na další krok klávesou vpravo dole a tím mimoděk DCC potvrdil. Totéž by se mu stalo u většiny konkurenčních bankomatů. A to dopadl ještě dobře, třeba u bankomatů UCB je DCC přirážka i přes 6%! (jak jsem viděl cca 3 měsíce zpět).
Jinak klasický fixní poplatek ČSOB bankomaty při použití zahraniční karty fakt zatím nechtějí, ověřeno zrovna dnes s Curve kartou, dva dny zpět i s Revolut kartou. Ten chtějí zatím snad jen bankomaty ČS, UCB a Moneta.
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod drkarel 17. 5. 2020 06:38

DCC v atm ČSOB jen 1,5 %? To bych řekl, že ne. Co nadlimitní výběr?
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod minarjo 17. 5. 2020 09:23

Pravda, to je další možnost, že překonal 4500 Kč, které lze u Revolutu bezplatně za plovoucí měsíc vybrat, to je skutečně vzhledem k poplatku právě 1,5% víc pravděpodobné (protože nad částku výběru 4500 Kč za plovoucí měsíc účtuje Revolut 2% poplatek, tedy to při určitém objemu odpovídá). Pak to tedy vůbec nesouvisí s bankomatem (on není původcem poplatku), jen to chce více číst Revolut podmínky :), nebo se aspoň v appce Revolut v nastavení podívat na cenový plán, kde je graficky (osou) jasně uvedeno, kolik je ještě možné bez poplatku v ATM směnit resp. v appce zkonvertovat a kolik je poplatek, když se to překročí (platí na plovoucí měsíc, nulování k tomu dni v kalendářním měsíci, kdy byl Revolut založen).
Naposledy upravil minarjo dne 17. 5. 2020 09:26, celkově upraveno 1
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod drkarel 17. 5. 2020 09:24

Že se k tomu vracím … teď mi došlo … pokud je 1,5 % litr něco, pak by vybíraná částka musela být vyšší než 66666 … což je částka, která je zpoplatněna u Revolutu v jakémkoliv tarifu. Ovšem poplatek je 2 %, takže kámoš má asi Metal.
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod audiobullys 17. 5. 2020 10:34

Metal zřejmě má, když se zná s patronem Revolutu pro Česko. A částka byla 70k. Minulej rok pár metalu rozdával, ale málo aby v UK neměli keci. Kdysi jsem dostal od něj 1 kartu zdarma, to jich rozdal tak 200 ale základních, těch metal to je na prstech 1 ruky.
audiobullys
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků

cron