Revolut

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod lubik2 24. 6. 2020 19:11

do textu pro příjemce
lubik2
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod peter23p 24. 6. 2020 19:18

To ti to přišlo i když jsi to napsal mízto do zprávy pro příjemce do VS. Všude píšou že v takovém případě se to vrátí odesílateli.
peter23p
Diskutér

Odeslat příspěvekod Thom 24. 6. 2020 19:44

Jo, přesně tak, přišlo. Notifikace tam byla za pár minut (nevím kolik, jedu ráno vlakem 20 minut a za tu dobu jsem si založil šablonu, vyzkoušel příkaz a do příjezdu platba došla; a to jsem si zpočátku cesty něco četl).

Kde "všude"? V mailu od Revolutu bylo: Každý, kdo posílá peníze na váš místní účet v CZK, musí tento údaj uvést jako referenční číslo platby, jinak bude převod vrácen.

Já nevím, jak u revolutu, ale tam, kde pracuju, je reference VS (v primárním systému společnosti).
Thom
Diskutér

Odeslat příspěvekod minarjo 25. 6. 2020 06:02

Hodně společností má ale referenci nečíselnou, tedy používá v ní i písmena, a to jaksi do VS nacpat nelze :). Naše česká "Zpráva pro příjemce" je univerzální alfanumerická, odpovídá to "Referenci plátce" při SEPA platbě.
A příklad: při zasílání peněz v CZK akciovému brokerovi Lynx/Interactive Brokers (tedy na lokální český účet Interactive Brokers) reference obsahuje jak písmeno (typicky U na začátku a pak čísla, coby uživatelské označení broker účtu), tak jméno+příjmení majitele investorského účtu bez diakritiky. Proto rovněž se to tam uvádí do Zprávy pro příjemce (stejně tak do Reference plátce při zasílání EUR na německý účet jako SEPA). Proto i Revolut hovoří o Referenci, to je terminologie ze SEPA plateb (a obdobně alfanumerická pole u jiných mezinárodních plateb). Je třeba si uvědomit, že variabilní symbol tu máme se Slovenskem z dob bankovních počátků ještě v komunismu a snad v Evropě všude jinde je textové pole reference (a formát čísla účtu dnes už povinně výhradně IBAN, žádný lokální kratší tvar, to už je ostatně i na Slovensku).
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod MirekM. 25. 6. 2020 06:15

Zkušebně jsem si poslal přes RB 1 Kč včera večer. Platba do Revolutu dorazila až dnes před půl sedmou ráno. Referenční číslo jsem vložil jen do variabilního symbolu. Otázkou je, jestli by byla platba v Revolutu připsána dříve, kdybych referenční číslo vložil do textu pro příjemce.
MirekM.
Diskutér

Odeslat příspěvekod minarjo 25. 6. 2020 06:28

Nikoliv, Mirku, způsobem zadání to není, ale časem. Revolut jasně psal (tuším v emailu co zaslal), že platby které mu dorazí po 14h budou připsány až další den, tedy u tebe zcela v pořádku.
Jinak pro ten automat je určitě zcela jedno, zda se to zadá do VS nebo Zprávy pro příjemce, ve výsledku to zpracuje stejně, prostě dané referenční číslo vyskytující se kdekoliv u platby přiřadí uživateli. Ale to co píšu výše platí (zvlášť pokud by reference měla i jiné znaky než max 10 číslic): vždyť v Anglii nebo Litvě, kde je Revolut doma, nemají o nějakém variabilním symbolu coby československém specifiku ani zdání, tam zkrátka to číslo berou jako referenci, ať je zadané v jakémkoliv poli příchozí platby (tedy věřím, že by to stejně dobře zpracovali, i když bys to dal třeba do specifického symbolu, rovněž naše specifikum :) ).
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod Thom 25. 6. 2020 19:33

Tak to je české specifikum, a? Však to posîlám z taky z českého účtu na český.
Třeba je to jedno, ale mně to vyhovuje víc přes VS, do zprávy pro příjemce si obvykle dávám nějakou poznámku, i když posílám mezi vlastními účty.
Thom
Diskutér

Odeslat příspěvekod Pajkyt 28. 6. 2020 11:39

Končí mi platnost jediné fyzické Revolut karty (07/2020). Posílá Revolut novou kartu automaticky, nebo se o ní musí požádat? Jak je to u virtuální karty, kde mi taky končí platnost (07/2020)? Obnoví se automaticky, nebo je potřeba žádat o novou? V aplikaci mám ještě jednu jednorázovou virtuální (DISPOSABLE VIRTUAL) s platností (05/2025). Otázkou je, jestli tu fyzickou potřebuji, když karty využívám používám v ApplePay a GooglePay a pro tyto služby by měla stačit ta virtuální. Děkuji za info.
Pajkyt
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod hopo.hopo 2. 7. 2020 13:48

minarjo píše:Jinak pro ten automat je určitě zcela jedno, zda se to zadá do VS nebo Zprávy pro příjemce, ve výsledku to zpracuje stejně, prostě dané referenční číslo vyskytující se kdekoliv u platby přiřadí uživateli.


Osobně jsem to nezkoušel, ale podle článku na Měšci se to vrátí, pokud to není ve zprávě pro příjemce nebo je tam ještě něco navíc.

https://www.mesec.cz/clanky/kolik-stoji ... at-penize/

Problém nastane v situaci, kdy v poznámce pro příjemce platby není číselná reference nebo kromě reference je ještě další poznámka. Systém platbu nespáruje a vrátí ji odesílateli.

To bude problém zvláště v situaci, kdy odesílatel platby kromě nějakého čísla reference, např. vymyšlené „898901“, si pro sebe zadá poznámku např. „za boty pro děti“, ale ta se propíše i příjemci, protože jeho banka to jinak zpracovat neumí. Ve výsledku platba na sběrný účet Raiffeisenbank přijde s poznámkou např. „898901 za boty pro děti“, systém ji vyhodnotí jako chybu a vrátí zpět.
hopo.hopo
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Thom 2. 7. 2020 14:11

Nevrátí, je-li to ve VS (specifický ani konstantní jsem nezkoušel)
Thom
Diskutér

Odeslat příspěvekod limec 2. 7. 2020 14:40

proc bych daval do poznamky ze to je za boty kdyz ty penize neposilam na vlastni ucet? v raifce je to urcite strasne zajima.
limec
Návštěvník

Odeslat příspěvekod LXIDCX 2. 7. 2020 18:46

spousta lidí si dává různé divné poznámky k platbám a pak jsou strašně překvapený, že to zaměstnanci bank při náhledu na účet vidí...
LXIDCX
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Lol Phirae 2. 7. 2020 19:02

LXIDCX píše:spousta lidí si dává různé divné poznámky k platbám a pak jsou strašně překvapený, že to zaměstnanci bank při náhledu na účet vidí...

Jo, takhle jsem při nedávné kalbě poslal známýmu asi 20 okamžitých plateb v řádu desetikorun s poznámkami typu "Fernet!", "Rum!!!", "Becher!!!!!!"... řada končila cca ve dvě ráno zprávou "!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!" (asi už nebyly síly vypisovat se s detaily). Co si myslí v bance o něm nevím, nicméně ve Fio to je vidět na výpisu i u odesilatele, takže jsem při zakládání čehosi, kde chtěli výpis z účtu, radši použil něco z jiného peněžního ústavu. :roll:
Chcete nějaký bonus? Kódy (Twisto 150 Kč, WorldRemit 500 Kč, Curve, Revolut, TransferWise, Xendpay...) viz můj profil.
Lol Phirae
Nadšenec

Odeslat příspěvekod vpe 3. 7. 2020 19:13

Laskave si neplet poznamku a zpravu pro prijemce, jde o ruzne informace. Na vypisu je pouze to druhe, to je nemenne a to prvni muzes menit (nevim jak kde, ale ve fio bance kdykoliv)

-- 3. 7. 2020 20:15 --

@hopo - jen jestli to nebude tim, ze VS a SS je specialitou cesko-slovenska, ve svete swift a sepa nic takoveho neznaji, takze se zpracovava ta zprava pro prijemce, coz byly u swiftu myslim 4 policka po 8 znacich (bytech?)
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PierreUSA87 7. 7. 2020 09:13

Zdravim,

chci se zeptat, jestli v posledni dobe nekdo necestoval do Chorvatska a ma zkusenosti s Revolut kartou a placeni mytnych bran, atp. po ceste bezkonotaktne. Funguje to, nebo se mam radeji pripravit na nejaky work-around?

Diky
PierreUSA87
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků