Revolut

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod fremantle 30. 12. 2018 18:31

noi2 píše:Ale nefunguje to stejně bez Revolutu u dvou karet zabalených do Curve a nastavených na platbu karty? Že o víkendu se udělá platba s víkendovou přirážkou Curve a po víkendu se udělá GBit už bez přirážky?

To nepůjde - přepočet ti udělá vždy buďto Curve anebo vydavatel karty - Curve přepočítává kurz bždy v okamihu provedení transakce, pokud bys měl nastavenou podkladovou kartu na cizí měnu, nelze si tuto transakci pak přeúčtovat GBiT na třetí měnu (dejme tomu transakce v € si necháš zaúčtovat na podkladovou kartu nastavenou na podkladovou měnu €, tuto transakci již půjde přeúčtovat jen na jinou kartu s podkladovou měnou € (třeba ten Revolut), nikoliv Kč (kdy by proběhla konverze na straně Curve)).
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod MirekM. 30. 12. 2018 19:13

fremantle: ... v okamihu ... jinak česky píšeš a vyjadřuješ se perfektně. :-)
MirekM.
Diskutér

Odeslat příspěvekod drkarel 30. 12. 2018 19:17

Jo, mívá tam pár slovenských či československých obratů, ale je to roztomilé. :)
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod noi2 30. 12. 2018 20:00

fremantle: Takže když mám obě karty v CZK, tak při GBit už k novému přepočtu nedochází a strhne se původní CZK částka. OK, to jsem nevěděl.
noi2
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Mikka1 30. 12. 2018 20:25

.
Naposledy upravil Mikka1 dne 31. 12. 2018 03:30, celkově upraveno 1
Mikka1
Nadšenec

Odeslat příspěvekod noi2 30. 12. 2018 20:58

Nejlepší by bylo, kdyby někde byly sepsané ideální postupy v zahraničí pro majitele Curve, Revolut, TransferWise a třeba i Hello karty.

Třeba z ATM je podle mne nejlepší vybírat přes Curve s podkladovou Revolutkou v měně transakce (o víkendu použít výše uvedený postup GBit). Mělo by to být bez poplatku za výběr při libovolné částce.

Platby kartou o víkendu také Curve nad Revolut přes GBit (pak to je bez víkendové přirážky).

Platby mimo víkend asi přímo Curve, často dává lepší kurz (do limitu 500 GBP, nad Revolut). Případně to je jedno.

Vratky to asi ještě o něco zkomplikují. A nepodporované měny taky (tam se ATM limitům a víkendové přirážce asi nevyhnu).
noi2
Nadšenec

Odeslat příspěvekod xls 30. 12. 2018 22:02

Na co takové složitosti? S kreditkou HB vyjdou platby kdekoliv stejně nejlépe, velké výběry asi taky. Není potřeba hlídat limity, měny, vikendy, zůstatky v různých měnách, a hlavně to v zahraničí funguje. Jediný náklad je 80 Kč za výběr, což je ale při nějakých 20 tisících zanedbatelné.

Na podobné úrovni pohodlí je Unicredit debetka navázaná na EUR účet - tam to je bez poplatku, ale musí tam zase být eura.
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod fremantle 30. 12. 2018 22:13

Pro běžného klienta, který je současně i držitelem karty s kurzy karetní asociace (kreditka Hello bank!) bych se přimlouval spíše za použití takové karty prakticky za všech okolností - Revolut nebo Curve nepřináší tolik přidané hodnoty, aby si někdo měl mít potřebu pamatovat s jakou kartou kdy zaplatit - pokud už to někomu stojí za tu námahu (a není to zrovna geek či to nemá jako podivného koníčka), tak teoretická úspora se pohybuje v rozmezí pár haléřů, nejvíce korun u obratů v řádech tisíců.

Výběry hotovosti z bankomatu kartami Revolut/Curve mají smysl do výše jejich nízkých limitů z hlediska poplatků, na běžnou dovolenou typicky nepostačují a v zemích, kde lze na jeden výběr realizovat i vyšší transakci je i poplatek 80 Kč velmi dobrý, když se rozpustí do kurzu.

A pak je to otázka akceptace - třeba v Bulharsku se mi kartou Curve (už to bylo tou personal debit, nikoliv commercial prepaid) nepovedlo vybrat z jiného bankomatu, než sítě Euronet (platby u obchodníků taky neprocházely), s jinými kartami jsem neměl problém... Revolut jsem pak radši ani nezkoušel. V zemích, kde národní měna nebyla podporovanou měnou v Curve jsem pak nevytahoval ani tu (karet s čistým kurzem MC mám naštěstí dost i bez Curve), přišlo to spíše jako zbytečná komplikace navíc...
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod xls 30. 12. 2018 22:30

U dovolených mám 2 extrémy: buď s cestovkou - to výběry nejsou potřeba, něco málo se poplatí kartou, něco hotovostí. Anebo všechno ve vlastní režii - pak to chce výběry v řádu desítek tisíc měsíčně.

Co to tak pozoruju, tak ve většině zemí je fixní poplatek cca 150 Kč za výběr, takže to chce vybrat co nejvíc, aby se to rozpustilo. Tady Revolut/Curve úplně odpadá.
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod ROlda78 30. 12. 2018 22:37

2Hulan: Kdo neumí, ať nepoužívá. CRV má stále několik výhod. A v některých ohledech je jedinečná (např. GBiT).
ROlda78
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 1jorgos 30. 12. 2018 23:12

fremantle píše:Jednoduše - pokud už budu platit ve chvíli, kdy nemám nakoupenou cizí měnu a připadne to právě na víkend, tak ji nakoupím až po zaplacení v dalším týdnu (trasakci v cizí měně si nechám zaúčtovat na libovolnou kartu, kde si můžu nechat klidně podkladovou měnu Kč a později přeúčtovat na Revolut ve měně transakce) - tohle bude samozřejmě fungovat pouze u měn, které jsou podporovány, jak Curve, tak Revolutem.

tzn. pokud zaplatim o vikendu v chorvatsku s Curvou (podkladova treba debetka Fio v Kc) a v pondeli dam GBiT na podkladovou revolutku v kunach, tak se blokace Kn>Kc na fio smaze a zauctuje se na revolutu se cca stredovym kurzem Kn>Kc z korunovyho uctu?
to by bylo dobry.
1jorgos
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod noi2 30. 12. 2018 23:21

xls píše:Co to tak pozoruju, tak ve většině zemí je fixní poplatek cca 150 Kč za výběr, takže to chce vybrat co nejvíc, aby se to rozpustilo. Tady Revolut/Curve úplně odpadá.
Neodpadá, pokud mám Revolut jako podkladovku pro Curve - je to bez poplatku.

A v zemích, kde fixní poplatek není (např. Kanada nebo Jamajka) je lepší vybírat menší částky, aby člověk nenosil zbytečně velkou hotovost. Pak i 80 Kč na výběr zabolí.
noi2
Nadšenec

Odeslat příspěvekod fremantle 31. 12. 2018 07:51

1jorgos píše:tzn. pokud zaplatim o vikendu v chorvatsku s Curvou (podkladova treba debetka Fio v Kc) a v pondeli dam GBiT na podkladovou revolutku v kunach, tak se blokace Kn>Kc na fio smaze a zauctuje se na revolutu se cca stredovym kurzem Kn>Kc z korunovyho uctu?
to by bylo dobry.

V podstatě ano, je potřebné nastavit u karty Revolut jako podkladovou měnu HRK, aby k přepočtení došlo u vydavatele karty (tedy na straně Revolutu). Bohužel HRK je právě měna, u které Revolut neumožňuje vedení účtu, takže si ji nelze směnit předem, nicméně i to zaúčtování karetní transakce by mělo proběhnout relativně vstřícným kurzem.

Techicky by se platba o víkendu měla zaúčtovat, ve chvíli provedení GBiT transakce dojde ke blokaci na nové kartě (Revolut) a současně Curve vyšle pokyn původnímu vydavateli (Fio) na refundaci transakce, což proběhne do několika dnů.

Jen pro úplnost - teoreticky je možné, že efektivní kurz Curve při použití vracecí kreditky s uvážením vratky vyjde lépe, než "čistý" kurz Revolut (samozřejmě existují i kreditky, které ještě vrací i za dobití Revolutu, ale moc jich není)...
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod drkarel 31. 12. 2018 07:59

noi2 píše:A v zemích, kde fixní poplatek není (např. Kanada nebo Jamajka) je lepší vybírat menší částky, aby člověk nenosil zbytečně velkou hotovost. Pak i 80 Kč na výběr zabolí.


A pak třeba v Bulharsku nechtěl dát atm více než 400 BGN, takže pak těch 80 Kč převyšuje 1 % z částky. S akceptací Czrve/Revolut jsem tam žádný problém neměl - výběr z atm UCB.
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod 1jorgos 31. 12. 2018 13:04

fremantle píše:Jen pro úplnost - teoreticky je možné, že efektivní kurz Curve při použití vracecí kreditky s uvážením vratky vyjde lépe, než "čistý" kurz Revolut (samozřejmě existují i kreditky, které ještě vrací i za dobití Revolutu, ale moc jich není)...

dik fremantle.
doposud jsem kuny resil pres tankovaci=Quatro, (ktera diky chybe nakup-prodej mela kurz Kn>Kc cca 1,5%-1,8% pod kurzem mastercard a jeste 1% vratku, coz bylo bezkonkurencni), ale ta dnes konci.
jelikoz cetelem mne kreditku nechce uz cca 5 roku schvalit, (ani ted konsolidaci Quatro) tak musim hledat jiny nejlevnejsi zpusob.
vsedni dny jsou jasny Curve s podkladovou mall nebo mBank net v korunach = Kn>Kc kurz curve, cca stred +2% vratka, ale vikendy nevim. prosim porad.
1jorgos
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků