Revolut

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Chudlick 14. 11. 2020 17:38

cz01 píše:Platit můžeš více, než 25k a ke směně v rámci virtuální karty se použije stejný kurz, jako kdyby si to směnil. Dokonce ti stačí mít na revolutu czk a směnu to provede samo. Směnit se vyplatí, před víkendem například, kdy Revolut účtuje přirážku ke kurzu.

Čili pro můj účel nákupu v DE shopu nemusím směňovat za EUR a posílat na účet, ale v pohodě to mohu zaplatit tou virtuální kartou, kde je stejný kurz. Takže pokud si dám upozornění na změnu kurzu dejme tomu na 26,40 a jakmile mi to blikne a já udělám nákup přes tu CC, kurz by se měl pohybovat kolem těch 26,40 a žádný další poplatek by tam neměl být? Nemá i ta karta nějaký limit? Omlouvám se, že to píšu tak kostrbatě, ale chci v tom mít jasno. Každopádně děkuji moc za vysvětlení.
Chudlick
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod cz01 14. 11. 2020 18:15

Ani, je to tak. O limitu na kartě nevím.
cz01
Nadšenec

Odeslat příspěvekod fc70 14. 11. 2020 21:23

Při platbě na internetu nemáš kontrolu nad tím, kdy přesně to obchodník zaúčtuje. Směňuje Revolut kurzem z doby oznámeného provedení, nebo zaúčtování?
fc70
Přeborník

Odeslat příspěvekod minarjo 15. 11. 2020 00:05

Pokud to nezměnili, tak Revolut stejně jako Curve provádí konverzi ihned při blokaci (a tu už pak nemění). Neboli platíš kartou třeba 1000 euro a máš na účtu jen Kč, takže Revolut provede ihned při platbě konverzi Kč na 1000 euro a blokuje už ta eura (tedy kdy obchodník zaúčtuje už je jedno, celou dobu už jsou blokována ta zkonvertovaná eura, ne Kč). Případně mě opravte, vzhledem k covid už jsem v zahraničí déle nebyl a skoro jsem to zapomněl :).
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod gfgf 16. 11. 2020 14:06

Zdar
chápu to správně že na revolut může přijít platba z jiného běžného účtu nemusí být shodný s mým jménem. Vím ze v RB nejde vložit na pokladně to má revolut zakázané ale pokud poštou složenku na účet tak to projde? nevíte?? díky
gfgf
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod minarjo 17. 11. 2020 00:47

Jelikož složenka typu A chodí na příslušný na složenku uvedený účet jako běžný příkaz k úhradě z účtu České pošty, tak by to asi jít mělo, není důvod proč by ne. Ale opravdu v dnešní době někdo posílá peníze dost drahou složenkou, zvlášť když u Revolut jde vložit bezplatně nejen převodem ale i kartou? A pokud má někdo hotovost kterou chce dostat do Revolutu, tak bezplatná a nejrychlejší kombinace je například vkladomat libovolné banky a následně obratem dobití Revolutu tou samou kartou (ke stejnému účtu), která byla použita v tom vkladomatu.
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod fremantle 17. 11. 2020 01:31

O náklady až tak nejde, je-li třeba ulít peníze před exekutorem...
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod Lafayette16 24. 11. 2020 07:20

Poslal jsem si omylem peníze z Revolutu na zrušený účet (český). Vrátí se to na Revolut samo, nebo je potřeba něco udělat?
Lafayette16
Diskutér

Odeslat příspěvekod minarjo 26. 11. 2020 12:35

Právě teď se mi na Revolut vrátila zpět platba v CZK, kterou jsem předevčírem převodem posílal na svůj Air Bank spořicí účet (cca 19600 Kč z prodeje Bitcoinu). To se mi ještě nikdy nestalo, prostě kladná transakce v historii Revolutu uvedená jako Vrácení. Už se vám někdy něco takového stalo? Nechápu důvod a zda to skutečně vrátila Air bank (proč by?), nebo je to nějaká haluz u Revolutu. Každopádně @Lafayette16 může být tedy klidný, vracení CZK plateb není u Revolut evidentně problém: ale ten můj Air bank SÚ v CZK narozdíl od jeho dotazu existuje!
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod hhh 26. 11. 2020 12:45

Jestli nemá Air bank nějak omezené přijímání plateb na SÚ?
hhh
Návštěvník

Odeslat příspěvekod drkarel 26. 11. 2020 12:47

To bych řekl, že nemá. Nejčastější důvod bývá chyba v čísle účtu. :) Ale že by minarjo, to se mi nezdá.
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod minarjo 26. 11. 2020 12:49

V Revolut to mám jako šablonu, v minulosti bez problémů vždy došlo. Jediné co je vyšší je částka (19600 Kč, dosud vždy z Revolut v CZK posíláno do 10 tisíc). Ale to snad zase tak velká částka není.
Naposledy upravil minarjo dne 26. 11. 2020 13:03, celkově upraveno 2
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod peter23p 26. 11. 2020 12:49

Posílal jsem do Air na spořící účet z několika bank a problém nikdy nebyl. A z Revolutu na bězný Air taky bez problémů, spořící sem teda nezkoušel. Tak možná nějaká momentální chyba zkusil bych to znovu.
peter23p
Diskutér

Odeslat příspěvekod minarjo 26. 11. 2020 13:46

Mě hlavně zaskočila rychlost, kdy byla platba vrácena, už dva dny od jejího zadání, za tu dobu by nemohla ani do Air dojít, jak známe pro CZK platby ty Revolut lhůty. Navíc stejný den jsem zadal ještě jednu menší platbu na CZK účet mamky, ta vrácena nebyla a ještě nedošla (což je dle očekávání, dojde asi zítra či po neděli).
Tedy nevidím vinu ani v Air Bank (tam to ani nemohlo stihnout dojít, natož se vrátit), ani u Revolut, ten by to odmítl hned a včera místo toho došla email notifikace že převod byl odeslán. Viníkem tedy bude na 99% ta společnost Vitesse psp Limited, která CZK platby pro Revolut procesuje, nebo komunikace mezi ní a Revolutem. To ona to musela Revolutu vrátit, to je z hlediska času jediné vysvětlení.
Důvodem mohl být text "z Coinbase krypto 750EUR" v poznámce (referenci) mnou zadané platby, dle toho mohl jejich systém ve Vitesse poznat, že to souvisí s burzou kryptoměn, a takové převody má bohužel čím dál víc institucí na blacklistu (třeba Monese, hlavní konkurent Revolutu s podobnými službami, má krypto zakázané komplet, tam pokus o převod z/na účet jakékoliv známé krypto směnárny skončí zamítnutím vždy). Tedy zkusím platbu zadat znova, ale bez té reference, ze které by bylo zřejmé že to souvisí s nějakou krypto burzou. Revolut mi v této operaci sloužil pro levnou konverzi z EUR (z odkupu Bitcoinu na Coinbase, když tak hezky vyrostl) na CZK. A navíc sám Revolut kryptoměny neblokuje, naopak je sám nabízí.

Mimochodem, pokud by to někoho zajímalo, tak SEPA EUR převod z burzy Coinbase na litevský osobní IBAN Revolutu je instantní, tedy ihned je to v Revolut připsáno (okamžité SEPA platby, to u nás banky zatím nenabízejí, tak to bylo pro mne nečekané).
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod tlamik5 30. 11. 2020 19:17

Ahoj,

zkusil jsem si zaexperimentovat v Revolutu s BTC. Přišlo mi to jednoduché na pohled. Jak bude kurz dole, tak koupím a jak bude nahoře, prodám :) Jednou náhodou kouknu a BTC se propadl na nějakých 380 000CZK, tak jsem zkušebně koupil za 1000CZK, překvapily mě dvě věci. Jednak, že kurz šel ještě pořád dolů, ale hlavně, že jsem kupoval za kurz 400 400CZK, přitom i podle grafu v době nákupu byl kurz kolem 380K. Vím, že kurz v Revolutu je o dost nižší než jinde (čili na tom jakoby vydělávají) a že si berou 2,5% poplatek, ale a%t počítám, jak počítám, furt mi to neštymuje :(

Víte někdo, odkud vítr vane ? Kromě toho, že jsem hňup a nerozumím tomu ?
tlamik5
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků