Revolut

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod drkarel 25. 6. 2018 18:42

To bude nejspíš ono. Kurz BGN je pevně navázaný na EUR a ČNB uvádí 13,265 (rozdíl v minulých dnech mohl být max. cca -0,10). Pochybuji, že by Revolut byl za 13,10.

Takže Tvoji informaci si vykládám, že v BG funguje Revolut bezvadně. Z jakých ATM jsi vybíral? Já mám přímo v destinaci Unicreditbank. Nezkoušel jsi Curvu? (Jde mi spíš o funkčnost, kurz bude mít horší.)
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod maphiosso 25. 6. 2018 20:18

Konkretni provozovatele nevim, ale vetsinou to byly takove ty "prenosne" bankomaty mezi stankama s oblecenim. Chtel jsem vyzkouset, jestli budou nabizet DCC. V bankomatu u banky jsem vybiral jen jednou, ale na jeji nazev si taky nevzpomenu, zadna znama to nebyla.

-- 25. 6. 2018 21:19 --

Curve nemam, takze nezkousel
maphiosso
Návštěvník

Odeslat příspěvekod barnyss 25. 6. 2018 21:40

V Bulharsku jsem minuly týden vybíral Revolut kartou z bankomatu FIB (má podobné logo jako česká FIO) - bez problému, kurz DCC nebyl nabízen.
Týden před tím jsem Revolutem platil letenky u Ryanair a tím jsem se vyhnul problému s ojebávkou kurzem Ryanairu.
barnyss
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod eL Ká 25. 6. 2018 22:10

barnyss píše:Týden před tím jsem Revolutem platil letenky u Ryanair a tím jsem se vyhnul problému s ojebávkou kurzem Ryanairu.


Ojebávce se dá vyhnout odškrtnutím jednoto zaškrtávátka... žádná věda. Jak přesně jsi se tomu vyhnul díky kartě, když Revolut karty jsou denominovány v GBP?
eL Ká
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod barnyss 25. 6. 2018 22:24

Když použiješ kartu Revolut, tak se prostě žádná konverze z EUR na CZK nekoná, cena zůstává stále v EUR.
Bohužel to zaškrtávátko už má Ryanair taky ojebávací, pokud použiješ CZK kartu
viz diskuze zde:
https://honzovyletenky.cz/ryanair-triky-kurzem/
https://honzovyletenky.cz/jak-neprodelat-u-ryanair
barnyss
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod tlamik5 27. 6. 2018 18:57

Aktuální NEGATIVNÍ zkušenost z polské Shellky. Natankoval jsem a podle Revolutu byl kurz 5.97 nebo něco kolem a litr nafty tak vycházel na 29,40. Jenže pizda na pokladně asi nikdy neobsluhovala terminál a zřejmě mi tam zadala GBP místo PLN, čili, že chci využít DCC, což jsem nijak nepožadoval ani mi to nebylo oznámeno a na terminálu jsem potvrzoval částku v PLN (PLN jsem neměl na Revolutu dost, takže by se to vzalo z CZK s aktuálním kurzem) a vyjel mi lístek s tím, že byl použit DCC, platba v GBP a dále text I HAVE BEEN OFFERED A CHOICE OF CURRENCIES AND HAVE CHOOSEN TO ACCEPT DCC AND PAY IN GBP AT THE EXCHANGE RATE PROVIDED BY ESERVICE

EXCHANGE RATE 0,21778
FEE/MARK-UP 3.00%

Takže mě ve výsledku litr nafty přišel o 3 koruny dráž a tím pádem i dráž než u nás. Vím, že tohle se stávalo při platbě s chipem, ale u bezkontaktních se mi to asi stalo poprvé a ta pizda u pokladny tam asi zadala, že to akceptuju. Samozřejmě byla upe mimo a vůbec nechápala co se děje a nemělo cenu se s ní hádat, defacto za tím vším stojí ten zasraný eService, chudák baba z toho nemá nic, ale mě to teda vytočilo pořádně. Hlavně ten text, že mi potvrzuji, že mi byla konverze nabídnuta dopředu a že jsem ji akceptoval. Kurwy polské.

Jinak docela pozitivní zkušenost ze Španělska, i o víkendu s příplatkem byl kurt Revolutu cca o 0,50Kč lepší než měly Fio a Equabank a přes týden snad o korunu.
tlamik5
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod drkarel 27. 6. 2018 19:06

Zkusil bych reklamovat okamžitě u polské Shellky. Obsluha nemá co odklikávat, předpokládám, že pak Ti normálně dala terminál k zadání PINu (nebo to bylo pod limit pro PIN?),
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod dr._lukas 27. 6. 2018 19:19

Asi bych na místě žádal o storno, refundaci zpět na kartu a řádné zaplacení ve zlotých.
dr._lukas
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fc70 27. 6. 2018 19:23

Ano, okamžitě reklamovat u obchodníka fronta ne-fronta, pokud odmítne, reklamovat u vydavatele karty. Dokud DCC a podvody s odsouhlasením DCC obchodníky nic nestojí, budou v nich pokračovat.
fc70
Přeborník

Odeslat příspěvekod drkarel 27. 6. 2018 20:49

dr._lukas píše:Asi bych na místě žádal o storno, refundaci zpět na kartu a řádné zaplacení ve zlotých.

Tak to jistě, ale dovedu si představit, že to reálně nešlo z důvodu kvality obsluhy.
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod esquire 27. 6. 2018 21:26

V pondeli mi dorazila Revolut karta. Mam par dotazu. Musim si vzdy penize "vymenit" na menu, kterou chci platit? Nebo je to automaticky napr. v eur? Co kdyz nabita castka nebude stacit na zaplaceni? Transakce se zamitne (predplacena karta) nebo se strhne z vybrane karty pro Top up? Nevite, proc nejde dobijet z Twisto karty? Diky za odpovedi. :-)
esquire
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod slavo963 27. 6. 2018 22:40

Nemusis, jenom pred vikendem, kdy je horsi kurz o cca 0.5%. Ale nektere meny nemaji poducet.
Kdyz budes mit dostatek financi na CZK uctu(to je tvuj hlavni ucet, podle dorucovaci adresy), strhne se to z neho.
Transakce se zamitne pri nedostatecne vysi.
slavo963
Přeborník

Odeslat příspěvekod esquire 27. 6. 2018 23:02

Takze konverze do cizich men neni nutne delat manualne (vyjma vikendu)? Proste jen udrzovat dostatecny zustatek, aby se platba provedla?
esquire
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MarKom 28. 6. 2018 05:53

Zdravím všechny, lze revolut použít pro přesun peněz z US a kanadského účtu? Tedy že nabiju debetkou v USD nebo CAD a ty si pak pošlu v korunách na český účet?
MarKom
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod tlamik5 28. 6. 2018 06:42

drkarel píše:Zkusil bych reklamovat okamžitě u polské Shellky. Obsluha nemá co odklikávat, předpokládám, že pak Ti normálně dala terminál k zadání PINu (nebo to bylo pod limit pro PIN?),

Platba proběhla standardně, nahlásil jsem číslo stojanu a že chci platit kartou. Na displeji byla částka ve zlotých a já mávnul kartou a pak zadal pin, páč to bylo nad 500 a pak mi pípnul mobil s Revolutí notifikací, že jsem zaplatil na Shell atp. až pak jsem si všiml, že to je v GBP.

Je pravda, že když jsem byl ve Španělsku, kde IMHO nemají asi moc bezkontaktních karet, páč byť na terminálu to vypadalo, že je bezkontaktní, tak skoro vždycky mi kartu vytrhli z ruky a nacpali ji dovnitř a pak samozřejmě skoro pokaždé se ptali, jestli chci platit v GBP nebo EUR a já dycky chtěl EUR.

Ono to asi závisí od nastavení terminálů a inteligence obsluhy, zdali se zákazníka zeptá nebo tam sama něco vybere a defacto potvrdí něco, co zákazník nechce.

Jinak v Polsku v supermarketech, když jsem platíval kontaktní kartou, tak mi taky naskakovalo automatické DCC a byť to bylo nezvyklé, bylo třeba zmáčknout červené tlačítko s nápisem cancel a tím se DCC zrušilo a pak to šlo ve zlotých. Což mě samozřejmě ze začátku dost mátlo, protože když platím, tak přece nebudu používat tlačítko cancel, ale tak to bylo a možná i je.
tlamik5
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků