Revolut

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod tlamik5 27. 8. 2018 07:56

Kolega mi tu líčil aktuální páteční příhodu v Polsku v obchodě Mercury Market. Platil, na terminálu viděl částku v PLN, ale ještě než použil kartu, tak pro sichr říká pokladní, že chce platit v PLN a že má zahraniční kartu a ona mu upe na férovku řekla, že všechny platby na 50PLN jsou automaticky v měně karty a nikoli v PLN, že to tak mají nastavené.

To kolegu ***** a jak se to řešit. Nakonec někde vyhrabali instrukce a ty jsou následující provést platbu (automatické DCC bez ptaní), ihned tu platbu stornovat (prý na to je návod, že když se to udělá hned, tak je to bez problémů) a platbu opakovat a ta opakovaná platba je již automaticky v PLN.

Kolega pak volal na slavný eService a tam mu potvrdili, že toto nastavení DCC je protizákonné a že zákazník/terminál musí mít vždy možnost akceptovat DCC nebo ne. O tom, že potvzuju PLN a vyjede mi lístek v librách s tím, že jsem byl dopředu upozorněn na DCC, jeho kurz a že jsem s tím vysloveně souhlasil už neříkali nic ...

Prostě další svinský způsob jak ojebat zákazníky. Samozřejmě, že pokladní se vymlouvají, že platba nejde stornovat atp. A pokud má člověk jazykovou bariéru, tak prostě přišel o prachy. Třeba v Maďarsku bych se vůbec nechytal.
tlamik5
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod rosky 27. 8. 2018 09:53

To samé v zahradnictví v Olze při platbě přes Curve. Potvrzujete PLN a účet vyjede v GBP - takže při platbě 172 zlotých se mi na Curve zaúčtovalo v librách a na podkladovou kartu zpět na 189PLN - vývar cca 100Kč, téměř 10%. Byl jsem neoblomnej tak to nakonec až šéfik uměl vystornovat, zkusil jsem přímo "Cetelemku" a opět přes 1100Kč. Naštěstí jsem měl pár zlotuvek tak jsem to uhradil hotově a příště je třeba se podle toho zařídit. Jsem zvědav jestli a kdy si na ně někdo vyšlápne a zatrhne jim tuhle zlodějnu. Většina lidí - čechů ani nemá tušení jak je tam berou na hůl.
rosky
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Mr.Scully 27. 8. 2018 16:07

A tohle je vlastnost polských obchodů nebo je to tak všude možně? Nedokážu si představit vyjet do zahraničí a v každém obchodě kontrolovat a ptát se, jestli to zaúčtování proběhlo v dané měně nebo ne...
Mr.Scully
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod drkarel 27. 8. 2018 17:04

Ona by ta informace měla být vždy uvedena na "účtence" od platby. Podle mne se to může stát všude (varianta, že se obsluha ani nezeptá) a zdá se, že v Polsku k tomu přistoupili typicky po svém (ale to jsou stereotypy, že? :) )
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 27. 8. 2018 17:11

Mr.Scully píše:A tohle je vlastnost polských obchodů nebo je to tak všude možně? Nedokážu si představit vyjet do zahraničí a v každém obchodě kontrolovat a ptát se, jestli to zaúčtování proběhlo v dané měně nebo ne...

Asi se to může stát ledaskde, ale Poláci jsou na to fakt experti. DCC se snaží protlačit fakt všude.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod premo2 27. 8. 2018 21:06

Zdravím,
chtěl bych se zeptat: Lze poslat zpět peníze do české banky z účtu revolut jinak než SEPA převodem ? Třeba přímo platbou pomocí karty, jako si dobíjím revolut účet ? Díky.
Honor 20 Pro - Android 10
premo2
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ferrari is the best 27. 8. 2018 22:29

Nemáte někdo zkušenost s tímhle?

https://www.denizen.io/pricing/
Ferrari is the best
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod xls 27. 8. 2018 23:24

To vypadá velice slušně, na rozdíl od demo účtů je limit pro ATM 500 EUR. Založit to ale nejde, omezeno na USA, Španělsko, Německo.
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod messsy 28. 8. 2018 07:46

Podle článku na Cnews se pomocí tohoto odkazu dá získat Revolut karta zdarma.
Nezkoušel jsem (kartu už mám).
messsy
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod rosky 28. 8. 2018 07:54

rosky píše:To samé v zahradnictví v Olze při platbě přes Curve. Potvrzujete PLN a účet vyjede v GBP - takže při platbě 172 zlotých se mi na Curve zaúčtovalo v librách a na podkladovou kartu zpět na 189PLN - vývar cca 100Kč, téměř 10%. Byl jsem neoblomnej tak to nakonec až šéfik uměl vystornovat, zkusil jsem přímo "Cetelemku" a opět přes 1100Kč. Naštěstí jsem měl pár zlotuvek tak jsem to uhradil hotově a příště je třeba se podle toho zařídit. Jsem zvědav jestli a kdy si na ně někdo vyšlápne a zatrhne jim tuhle zlodějnu. Většina lidí - čechů ani nemá tušení jak je tam berou na hůl.


Samozřejmě jsem hlásil, že chci platbu v PLN, terminál ukázal PLN, a zaůčtoval GBP. Prostě kontrolovat účtenku a vyžadovat storno transakce.
rosky
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod libol 28. 8. 2018 12:58

Už jsem to tu (nebo v jiném vlákně) psal - problém je, že až po zadání PINu se na terminálu objeví možnnost konverze, kterou personál odklikne. Podle mne by to mělo být proti podmínkám - já jsem odsouhlasil platbu a výsledek je jiný - takže reklamovat
libol
Diskutér

Odeslat příspěvekod drkarel 28. 8. 2018 13:27

Zatím jsem nikdy nikde nezadával PIN před DCC. Nepleteš se? Někdo tu psal, že DCC odklepla obsluha a pak teprve předala přístroj k zadání PIN, což si dovedu představit, ale ...
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod HNF-01 28. 8. 2018 14:21

Mně tohle provedli začatkem července při předplatbě hotelu (taky v Polsku), tratil jsem na tom 400PLN (DCC PLN->GBP a potom konverze RVL GBP->PLN). Tím že se jednalo o CNP transakci (asi to provedli jako MO/TO) jsem vůbec neměl možnost DCC nepotvrdit. Platil jsem Revolutem pod Curve.

Vyzval jsem emailem obchodníka k nápravě, neodpověděli, urgence, neodpověděli. Tak jsem požádal Curve o chargeback té částky o kterou mě natahli a teď čekám 8 týdnů na vyřízení. Příští týden dám vědět.
(Kdyby se mi to stalo s Revolutem napřímo, postupuju shodně, požádám Revolut o chargeback.)
HNF-01
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod libol 28. 8. 2018 14:30

Jasně, klasicky je to takhle, proto jsem psal, že mne to překvapilo, ale viděl jsem ten postup na vlastní oči.
libol
Diskutér

Odeslat příspěvekod Mr.Scully 28. 8. 2018 15:44

Chci dneska zkusit top-up Transferwise kartou nějaké dolary do Revolutu a následně převést do české banky v CZK. Bohužel jsem skončil už na tom top-upu :-D Zkusil jsem cvičně 10 dolarů Transferwise kartou. Strhlo to 1 CZK (declined) a pak těch USD 10 (stav pending už asi hodinu). Co to? Transferwise kartu už jsem úspěšně vyzkoušel v bankomatu přes PIN (platbu přes terminál to nevzalo, až bankomat uspěl) a mám v nastavení všechny typy plateb jako active...
Mr.Scully
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků