Revolut

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Mikka1 26. 1. 2020 11:14

Dava jeste nejaka KK vratku za dobiti Revolutu? Uz asi ne, ze?
Mikka1
Nadšenec


Odeslat příspěvekod A1rh- 26. 1. 2020 21:23

jak to pak ale zase odčerpat, aby s tím neměl Revolut problém? Do jaké výše případně takové dobití a odčerpání třeba převodem na účet toleruje?
V profilu nebo SZ promo Revolut 700Kč, SkipPay 500Kč, AliExpress US $19, Raiff. 300Kč ...
A1rh-
Diskutér

Odeslat příspěvekod drkarel 27. 1. 2020 05:54

Nevím a pochybuji, že někdo ví. Ale běžně jsem dělal nalití-vylití 3x za měsíc na stejný účet ve výši 24+23+23 t. (možná i jiné kombinace, ale bylo účelem protočit 70 t., aby jedna transakce byla pod 1000 EUR (mnou určená psychologická hranice - dost možná kravina)) a zatím jsem neměl problém. Jiné transakce prakticky nemám - tak jednou za rok konverze a platba ve výši cca 1000 EUR a tak 1 výběr z atm v cizině s konverzí.
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 27. 1. 2020 07:59

Já to tahám přes poštu, přijde mi to nejbezpečnější
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod A1rh- 27. 1. 2020 08:28

tam mi ale z těch 350 co dává ČS hned 100 vezmou :) Kdyby uměli platbu rozdělit mezi víc karet, bylo by to zajímavější, navíc cesta. Škoda Crv Sendu, btw. číslo/uživatel, kam jsem Send posílal poprvé, je stále pro tuto službu naprosto nefunkční, podpora už nereaguje.
A1rh-
Diskutér

Odeslat příspěvekod capo56 27. 1. 2020 09:20

Prosím, potřebuju poslat něco přes 200EU do chorvatské banky "PRIVREDNA BANKA ZAGREB D.D." (PBZ), jako money transfer, strandardně přes IBAN. Netušíte prosím někdo jak zjistit, jestli mě něco bude ze strany této banky stát money transfer - za to že peníze přijme? Ze strany Revolutu s žádným poplatkem nepočítám...
capo56
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod minarjo 27. 1. 2020 09:44

Pokud posíláš EURa, tedy by to mělo z Revolut odejít jako SEPA platba, pak mi ta otázka přijde v případě odesílání do jiné země v rámci EU od prosincové EU regulace trochu zbytečná, ne? Pak nemůže banka zpoplatnit takovou eurovou transakci více než transakci domácí - vždyť díky tomu máme i v ČR od prosince SEPA platby u bank zdarma či za velmi mírný poplatek odpovídající platbám tuzemským mimo balíček účtu (zatímco dřív stály klidně i 200 Kč). Tedy už stačí jen zjistit v ceníku dané chorvatské banky, zda nějaký poplatek za (domácí) příchozí platby má nebo ne. I pokud bude, půjde o drobné (u nás typicky 0-6 Kč, v HR to nebude myslím moc jiné).
Pokud bys však místo EUR posílal kuny (HRK), už by to mohlo být jiné, pak záleží zda Revolut do Chorvatska posílá platbu v domácí měně lokálně jako u nás (kde na to využívá prostředníka s CZK účtem v české bance), nebo jako mezinárodní Swift platbu, což už by něco i na straně příjmu stálo. Při touze Revolutu šetřit náklady ale tipuji první možnost, Swift by i pro ně byl o dost nákladnější.
Naposledy upravil minarjo dne 27. 1. 2020 09:52, celkově upraveno 1
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod capo56 27. 1. 2020 09:50

Aha, o té regulaci jsem nevěděl, takže super, díky za info.
capo56
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod redhaven 28. 1. 2020 21:36

Je možné poslat z Revolutu zcela bez poplatků dalších bank dolary na dolarový účet v česku u Air bank? Opačně to funguje z karty na kartu, ale nyní mě obchodník refundoval na Revolut dolary.
redhaven
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod slavo963 28. 1. 2020 22:20

nelze, vzdy to bude swift platba, revolut lokalni ucet v USD mene neumi
slavo963
Přeborník

Odeslat příspěvekod jichaj 28. 1. 2020 22:35

ted jsem posilal z Revolutu Kc na cesky ucet...a nenabidlo to tu zrychlenou ani free transakci a pise termin doruceni 31.1. Nejaka zmena nebo jen nechali jednu, free nabidku?
jichaj
Diskutér

Odeslat příspěvekod 1jorgos 28. 1. 2020 23:01

capo56 píše:Prosím, potřebuju poslat něco přes 200EU do chorvatské banky "PRIVREDNA BANKA ZAGREB D.D." (PBZ), jako money transfer, strandardně přes IBAN. Netušíte prosím někdo jak zjistit, jestli mě něco bude ze strany této banky stát money transfer - za to že peníze přijme? Ze strany Revolutu s žádným poplatkem nepočítám...


platba z revolutu Kn ucet > bezny osobni ucet Kn u PBZ je ze strany revolutu zdarma a PBZ ma poplatek 7,5Kn za prichozi platbu v jine měně nez euro.
Prijde z tveho IBANu GB21REV..... (pripsana D+0, D+1 max D+2, jak kdy)

platba z revolutu EUR učet > bezny osobni ucet EUR u PBZ je ze strany revolutu i PBZ zdarma
Prijde z tveho IBANu GB21REV..... (pripsana D+0)

https://www.pbz.hr/uvjeti-poslovanja/fi ... knade.html
bod: 5.3.5.1. a 5.3.4.1.
Naposledy upravil 1jorgos dne 28. 1. 2020 23:08, celkově upraveno 1
1jorgos
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod retron 28. 1. 2020 23:05

jichaj píše:ted jsem posilal z Revolutu Kc na cesky ucet...a nenabidlo to tu zrychlenou ani free transakci a pise termin doruceni 31.1. Nejaka zmena nebo jen nechali jednu, free nabidku?

možná proto, že jsem si připlatil Turbotransfer a platba šla stejné tři dny jako standardní, tak jsem Turbo poplatek vyreklamoval
retron
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod drkarel 29. 1. 2020 06:40

jichaj píše:ted jsem posilal z Revolutu Kc na cesky ucet...a nenabidlo to tu zrychlenou ani free transakci a pise termin doruceni 31.1. Nejaka zmena nebo jen nechali jednu, free nabidku?


Mám to stejně, už 2x. Mám pocit, že to bylo už v prosinci, ale platba došla normálně až za týden.
drkarel
Inventář

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků