Revolut

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod redhaven 18. 11. 2019 22:01

Jen doufám, že to nemá vše politický antiruský podtext...na net může bludy psát ne jen ruská strana, ale i druhá strana, za prachy vám založím profilů a virtuálních osob, tisíce.

Kolik je bezhotovostí limit na měsíc pro převody z účtu na účet?
redhaven
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod evlo 18. 11. 2019 23:29

jako ty jejich CFD ale zkouset nebudu, to tak mozna moucha
evlo
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod alfas123 19. 11. 2019 05:17

redhaven píše:
Doplneni:Pres noc obe poplatkove platby zmizely.

Jake jsou Revolut deni, tydeni, mesicni limity u noveho uctu standard, aby me neblokl Revolut ucet?


Limity su tajne a dynamicke, asi kvoli bezpecnosti

asi kazdemu, kto revolut naozaj pouziva, už to blokli. Potom si pochatujes s podporou, dodas potrebné a ideš dalej
alfas123
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Moucha 19. 11. 2019 08:57

evlo píše:jako ty jejich CFD ale zkouset nebudu, to tak mozna moucha

já zkusil, většinu mám a nesahám na ní v brokeru od FIO, přesto jsem tady v Revolutu taky zkusil a zkoušet budu dál. Pokud nechceš čachrovat dostávat levný dolar do brokera a dostávat ho ven a chceš to držet jen třeba pár dnů, je Revolut super jednoduchý. Chápu, že člověk akcie přímo nevlastní. Kdo tam peníze dává, musí si to riziko vyhodnotit.
Moucha
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lafayette16 19. 11. 2019 09:06

A není to tak vždycky, že když obchodujete s akciemi přes brokera, tak akcie jsou zapsány na něj?
Lafayette16
Diskutér

Odeslat příspěvekod čulibrk 19. 11. 2019 09:47

Posledně, když mě blokli, tak kartou platit šlo i vybírat z ATM, jen nešli peníze nikam převést. Mám "plán standard" tak teď vždy dobíjím a odesílám po 4500 Kč a v případě, že mě bloknou, tak 4500 Kč vyberu zdarma z bankomatu a pak si můžu s nima 14 dní chatovat, ale nemám u nich žádný peníze. :-)
Naposledy upravil čulibrk dne 19. 11. 2019 15:52, celkově upraveno 1
čulibrk
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod evlo 19. 11. 2019 13:20

Moucha píše:
evlo píše:jako ty jejich CFD ale zkouset nebudu, to tak mozna moucha

já zkusil, většinu mám a nesahám na ní v brokeru od FIO, přesto jsem tady v Revolutu taky zkusil a zkoušet budu dál. Pokud nechceš čachrovat dostávat levný dolar do brokera a dostávat ho ven a chceš to držet jen třeba pár dnů, je Revolut super jednoduchý. Chápu, že člověk akcie přímo nevlastní. Kdo tam peníze dává, musí si to riziko vyhodnotit.
Vsak ja pisu to stejny.
Mimochodem je jeste nejaka jina firma v CR kde se daji doopravdy nakoupit akcie?
evlo
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kolem.jdouci 19. 11. 2019 13:23

Je.
Kolem.jdouci
Nadšenec

Odeslat příspěvekod robbert 20. 11. 2019 10:18

Technicky dotaz. Když čtu to blokování Revolut nedá mi to se ne zeptat. Zablokoval R. někoho, kdo si dobijel účet svou vlastní debetní kartou že svého vlastního účtu? Nějak se mi nechce věřit, že pokud posílám peníze sám sobě, že ne zablokuji. Já sám jsem si tam o dovolené poslal docela velké částky. Bylo to spíše jednorázové a nic se nestalo.
Mé příspěvky vyjadřují mé názory. Chcete se mnou nesouhlasit? Můžete, ale to je asi vše, co můžete.

Bože, dej mi sílu, abych změnil, co změnit mohu, dej mi trpělivost, abych snesl to, co změnit nemohu, dej mi moudrost, abych to od sebe rozeznal.
Nekácet!
robbert
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod libol 20. 11. 2019 10:47

Já nevím (pořádně klepu) a to Revolut dobíjím výhradně kreditkou. Často tak, že dobuji svoji kreditkou a celou sumu hned přepošlu manželce (která se jmenuje jinak) na její Revolut a nic (ještě jednou klepu).
Většina mých plateb je přeposílání peněz, pár výběru a pár plateb - a nic nezablokovali.
Takže bu´d to střílejí od pasu, nebo nevím co dělali ti, co je zablokovali
libol
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 20. 11. 2019 10:56

Hlouběji v diskusi se objevilo několik případů, kdy lidé dobili několika (svými) kreditními kartami Revolut a následně celou částku "vycucli" jednou platbou (např. na poště) nebo jedním bankovním převodem.

Ono u Revolutu je problém v implementaci AML. Nejdříve dostali přes prsty od státních orgánů, že jsou moc benevolentní, pak se jim zase bouřili klienti, že jsou nesmyslně a zbytečně přísní, tak to uvolnili a zase dostali přes prsty od státních orgánů.

...hledal jsem ten článek o problému s regulačními orgány, ale našel jsem něco jiného: https://www.minar.cz/clanky/jak-mi-zablokovali-revolut/
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Radek.Hulan 20. 11. 2019 11:28

Zkuste v nějaké jiné bance ji takto "dojit" ;) Dobíjet účet z kreditky, sosat bonusy, hned peníze převádět jinam. Dostanete okamžitou blokaci. Respektive, ono to ani jinde nejde, peníze z kreditky, bez jakéhokoliv poplatku, je prostě unikát Revolutu.

Já tam mám třeba obraty stovky tisíc Kč ročně a nula problémů. Ale používám to jako normální účet, pro platby online, hodinkama, přes Google Pay, občas výběry v zahraničí. Mám v kontakt listu 80 lidí co Revolut používají a nikdo z nich se nezmínil, že by měl problém. Ale tak jsou to normální lidi, co nemají potřebu někde něco ojebávat ;)

Nicméně, jedna drobnost mne znervózňuje, ta marketingová akce, kdy se rozdává 400 - 600 Kč za získání člověka. To je docela dost, a většina z těch lidí přitom nic neplatí. To není dlouhodobě udržitelný business model. Navíc, bankovní licenci sice mají, ale účty pojištěné nejsou, nejsou pod entitou co bankovní licenci získala.

Takže Revolut jako průtokové platítko jednoznačně ano, jako "banka", kde má člověk peníze / akcie / kryptoměny, jasně ne.
Radek.Hulan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod drkarel 20. 11. 2019 11:30

libol píše:Já nevím (pořádně klepu) a to Revolut dobíjím výhradně kreditkou. Často tak, že dobuji svoji kreditkou a celou sumu hned přepošlu manželce (která se jmenuje jinak) na její Revolut a nic (ještě jednou klepu).
Většina mých plateb je přeposílání peněz, pár výběru a pár plateb - a nic nezablokovali.
Takže bu´d to střílejí od pasu, nebo nevím co dělali ti, co je zablokovali


Jsem na tom víceméně stejně.
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 20. 11. 2019 11:56

Radek.Hulan píše:Zkuste v nějaké jiné bance ji takto "dojit" ;) Dobíjet účet z kreditky, sosat bonusy, hned peníze převádět jinam. Dostanete okamžitou blokaci. Respektive, ono to ani jinde nejde, peníze z kreditky, bez jakéhokoliv poplatku, je prostě unikát Revolutu.

V této části hned třikrát nemáš pravu
1. právě že nedostaneš okamžitou blokaci, ale banka tě v rámci AML vyzve k doložení dokladů - absolvoval jsem dvakrát u ČSOB. Právě díky tomu, že jsou na každém rohu, zvládl jsem to během polední pauzy, k žádné blokaci nedocházelo
2. jde, běžně tahám peníze z kreditek ČSOB, ČS a Hello bank, v minulosti ještě UCB a KB. U Hello to jde dokonce převodem na jiný účet (bez poplatku, přímo z IB) a pokud se splatí do konce měsíce, není to ani úročeno
3. Revolut není kreditka, ale prepaid karta
Radek.Hulan píše:Nicméně, jedna drobnost mne znervózňuje, ta marketingová akce, kdy se rozdává 400 - 600 Kč za získání člověka. To je docela dost, a většina z těch lidí přitom nic neplatí. To není dlouhodobě udržitelný business model.

Tohle mi vadí taky, ale z jiného důvodu. Ten méně závažný je, že se občas strhne lavina a lidi začnou spamovat fórum, jen aby si vydělali své mrzké 3 stovky. Ten více závažný je, že v různých diskusních skupinách (zejména tam, kde tomu lidé moc nerozumí) tito "lovci" uvádí o Revolutu nesmysly (největší byl asi na FB Komerční banky, kde někdo pod přihozeným ref. linkem psal, že s Revolutem jsou neomezené vstupy do salonků), jen aby se přes ně někdo zaregistroval.
Radek.Hulan píše:Navíc, bankovní licenci sice mají, ale účty pojištěné nejsou, nejsou pod entitou co bankovní licenci získala.

Ano, mají litevskou bankovní licenci, ale vše běží přes britskou licenci platební instituce (tj. stravenkové firmy, elektronické peněženky,...).
Radek.Hulan píše:Takže Revolut jako průtokové platítko jednoznačně ano, jako "banka", kde má člověk peníze / akcie / kryptoměny, jasně ne.

Já bych to upravil na: "pro odborníky rozhodně, má co nabídnout. Pro běžné uživatele zatím ne, neb těch pastí je stále ještě moc. Zatím je to spíše takový beta-testing."
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Radek.Hulan 20. 11. 2019 12:08

Pro normální lidi bude možná lepší mKarta Svět.
Teda až konečně někdy mBank bude podporovat rychlé platby, aby tam bylo možné peníze převést ihned.
Do té doby je Revolut dobíjitelný přes debetní i kreditní karty bez konkurence, to nikdo jiný neumí.
A pro fajnšmekry bude pořád, ona bezpečnost, kdy ta má člověk 5+ karet, plus virtuální, a různě je online blokuje je k nezaplacení :)
Radek.Hulan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků