Revolut

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod nectrust 14. 9. 2015 14:21

Má někdo zkušenosti s Revolut - https://revolut.com/ ? Pročítám si jejich web a vypadá to dobře.
nectrust
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod anonymni 24. 10. 2015 13:11

Ahoj. Mám to zřízené. Co chceš vědět?
anonymni

Odeslat příspěvekod sunshine reggae 24. 10. 2015 17:48

Na co to je?
sunshine reggae
Návštěvník

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 24. 10. 2015 19:53

Na první pohled to připomíná MoneyPolo. Otázkou je, jak budou nastavené směnné kurzy, na těch obvykle bývá založen business plán těchto společností
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fremantle 24. 10. 2015 22:09

Je to multiměnová předplacenka (EUR, USD, GBP), resp. cloudová služba s možností bezplatných výběrů z bankomatů. Pokud tam ty peníze dostat člověk dokáže proč ne, ale u jiných měn ten kurz nebude nic moc...
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod sunshine reggae 25. 10. 2015 07:26

No jen jestli to neni tak, ze tam clovek penize dostane a pak uz je nedostane pryc, ponechaji si je. :hm
sunshine reggae
Návštěvník

Odeslat příspěvekod MekliCZ 19. 1. 2016 23:19

Je potřeba pro používání karty k dispozici aplikace? Nemám droid ani iOS, aplikace mi běží jen virtuálně na počítači, který asi v obchodě mít většinou nebudu...
MekliCZ
Návštěvník

Odeslat příspěvekod anonymni 13. 2. 2016 18:18

Peníze si opravdu nenechají. Kurzy jsou "interbank rates".Poplatky za směnu nejsou, výběry etc., jsou zdarma. Teoreticky to lze využívat i bez apky, ale není to ideální řešení.
anonymni

Odeslat příspěvekod lezgy 22. 11. 2016 19:20

caute
opytam sa i ja...
viem nejak lacnejsie nabit paypal z revolut karty/uctu?
potreboval by som previest prachy z mojho eur uctu na cudzi paypal ucet vedeny aj v librach aj v EU
posledne co som skusal mi zozral 30c z jedneho poslaneho eura
dik
lezgy
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod fremantle 16. 2. 2017 12:31

Padl tady někde v jiném vlákně dotaz (nevím to nyní rychle dohledat), z jakého účtu posílá Revolut případné konverze do "cizích", resp. třetích měn (třeba pro nákup českých korun za eura mi minulý týden nabízeli docela luxusních 27,0157 Kč/EUR (teda už jsem to rovnou i vyzkoušel se symbolickými 1000 EUR, přesně jsem nakoupil rovných 27 tisíc Kč za 999,42 EUR), což je aktuálně lepší, než kurz MasterCard, kde jsem v průběhu ledna a února letošního roku zkoušel na vzorce 20 plateb platit debetkou N26 v celkovém objemu cca. 1500 Kč a koruny jsem "nakoupil" s průměrem 26,95 Kč/EUR), akorát problém byl ten, že nebylo známé, odkud jsou koruny zasílány - pokud by šlo o standardní zahraniční platbu, ta bude ve většině českých bank zatížena minimálně nějakou tou stokorunou na příchozí platbě ze zahraničí, v horším případě procenta z částky a případně ještě poplatky korespondenčních bank...

V každém případě koruny dnes dorazily (z opatrnosti jsem zvolil končící ZUNO, kde příchozí platby ze zahraničí jsou bez poplatku) a byly poslány z ČS od protistrany s názvem "Vitesse PSP Limited", což je dle webové stránky firma zabývající se podobnými aktivitami - tedy posílání plateb v různých měnách vnitrostátně a Revolut je zřejmě využívá jako payment processora (případně jednoho z více - třeba převod EUR na slovenský účet dorazil z finského účtu Currency Cloud). Je ovšem nutno počítat s tím, že převod trvá opravdu hodně dlouho (posíláno minulý čtvrtek, platba dorazila až dnes odpoledne).
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod qsubt 10. 3. 2017 22:01

huh?
qsubt
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod akcnistravenky 21. 7. 2017 22:21

Revolut ma novinku - v aplikácií je možné nechať si bezplatne prideliť osobný eurový IBAN (začína na LTxxxxxxxxx). Získate tak trochu alternatívny, ale de facto osobný účet v eurách s bezplatnými platbami.

Vyskúšal som platbu z tohto nového účtu na môj slovenský eur účet u FIO. Platba z Revolutu odoslaná o 3 hodine nadránom bola doručená ten istý deň okolo 14:00! Taktiež platba opačným smerom z FIO na Revolut bola doručená o pár hodín, čo je skutočne neočakávané...

Podľa diskusií ma veľa ľudí v západnej Európe problém posielať na Revolutový IBAN platby zo svojej banky, pretože Revolut používa zvláštnu kombináciu litovského IBANu a anglického BIC/SWIFT kódu, ale to je asi vec ktorá sa v priebehu pár dní vyrieši. Banky by kazdopádne nemali ani žiadny BIC/SWIFT pre SEPA platby potrebovať a mal by im stačiť IBAN, ale zdá sa že nie všade v Eú to tak skutočne funguje.

Bližšie info ako účet aktivovať:
Existing Revolut users can activate their personal Euro account in a single tap. Go to the ‘Top Up’ tab in the app, select ‘By bank transfer’ and choose Euros. Then simply tap ‘Activate’ to generate your personal IBAN instantly.
akcnistravenky
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod meme1255 22. 7. 2017 00:23

Ta rychlost je daná tím, že tým účty jsou vedené přímo u litevské centrální banky :)
meme1255
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod qsubt 22. 7. 2017 13:08

doufam ze v radu tydnu bude mozne nabijet Revolut ucet korunama. Pak to vyresi spooooooustu problemu a bude ta sluzba met pro me osobne blizko k dokonalosti.
Neoficialne prislibeno to bylo na socialnich sitich... - pridani dalsich men - k soucasnym 16ti)
Taky se bude pridavat neco s bitcoinama a dalsima cryptomenama, ale to se me moc netyka, doufam ze to v prioritach neodsune pridani tech dalsich men.
-

TransferWise maji nejaky ten mesic Borderless account, vicemene obdoba - euro zdarma ucet, s nemeckym IBANem i SWIFTem. Kartu by meli met do konca roku, ale vzhledem k tomu ze maji poplatky za smeny - pokud se nepletu, tak si je stavim az za Revolut.
huh?
qsubt
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Pajkyt 30. 7. 2017 09:48

Podle informací na internetu jsem si v iOS aplikaci založil účet Revolut, ověřil se přes fotografii, převedl několik málo EUR, vytvořil virtuální kartu. V některých návodech na netu jsem četl, že fyzickou kartu vytvoří a zašlou zdarma. V aplikaci jsem však jinou možnost než 6 EUR za vydání a 6 EUR za odeslání poštou nenašel. Zásadní problém to není, tak se jen ptám jestli je to tak správně. Existuje i placený měsíční program Premium, kde by ta karta byla zdarma, ale ten měsíční poplatek se pro občasné používání nevyplatí.
Pajkyt
Mírně pokročilý

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků