Revolut

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod czaki 26. 11. 2018 18:12

Tohle přišlo mailem (chtěli to sdílet na soc. sítích):

I can set up a monthly budget for things like groceries, round up my spare change, spend and send money globally with the real exchange rate. Click on https://blog.revolut.com/how-to-get-a-f ... olut-card/ to get your first free @RevolutApp card. Promo ends on 2 Dec, a top up of £10 (or equivalent) needed

Třeba se někomu hodí...
czaki
Návštěvník

Odeslat příspěvekod premo2 27. 11. 2018 12:23

Na stránkách visa.cz píšou, že Google Pay s Visa kartama funguje, tak se chci zeptat, jestli se něco změnilo nebo jestli je problém někde jinde.
Honor 20 Pro - Android 10
premo2
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod goropes 27. 11. 2018 12:31

dobil jsem 30k z Hello kreditky, do Revolutu v pořádku připsáno, úplně standardně jako vždy, udělal jsem konverzi, odeslal platby...
V tom smska od Hellobank, jestli jsem udělal nějaký podezřelý pokus o transakci??
Koukám do ib, zůstatek beze změny, tj. platba 30k do Revolutu neproběhla (jasně, zúčtování platby proběhne až za pár dnů, ale zůstatek se změní vždy hned. Teď ale nikoliv.)
Volám do Hello, že transakce byla za mne v pořádku, nicméně podle banky skutečně neproběhla.
V Revolutu ale peníze normálně mám.
Stalo se vám to někomu taky?
Stáhne si to Revolut dodatečně automaticky? Nebo jak se to bude řešit?
goropes
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod wit.cz 27. 11. 2018 12:43

Mně se tedy zůstatek hned (v rámci několika minut po platně) nemění. SMS o podezřelé transakci mi dorazila v minulosti mnohokrát, dokud jsem nedokládal pro HB zdroj peněz a účel plateb. Od té doby mi tyto SMS už nechodí. Osobně bych si tipnul, že platba proběhla, operátorka se možná podívala do stejného výstupu, který vidíme v IB. Zkontroloval bych IB HB po pár hodinách ohledně změny zůstatku a nebo počkal pár dnů do možného zaúčtování...
<- Pod obrázkem najdete odkaz na platformu Portu, kde po registraci získáme oba 3 měsíce bez poplatků. Díky, kdo jste využil.
wit.cz
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mobilman 27. 11. 2018 15:16

Pokud platba byla uspesna tak rozhodne bude v racmi vyporadani kartenich transakci castka z uctu drive nebo pozdeji stejne strzena. Ze neni videt blokace ihned je spise na HB a technickem reseni, kde nejaky subsystem muze mit aktualne nejakou prodlevu ve zpracovani atd., coz nemusi ani operatori na podpore v danou chvili vedet.
Ze zkusenosti dochazi k vyporadani do cca. 2-4 dnu, tu dobu bych tedy urcite vyckal a prubezne zkontroloval zustatek.
mobilman
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod premo2 27. 11. 2018 17:11

Tak jsem dnes zkusil přidat svou Revolut Visa kartu do Google Pay a hlásí to, že funkce placení v obchodech není pro tuto kartu ještě podporována ze strany banky. Je už nějaké info, kdy to bude s Visa kartou fungovat ?
Honor 20 Pro - Android 10
premo2
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod rallydavid 27. 11. 2018 20:41

Ahoj, pořídil jsem si Revolut a mám pár základních otázek ohledně této služby. Ano vidím tady asi 100 stránek diskuse, ale opravdu to nemá smysl pročítat, když někdo dokáže odpovědět velmi rychle a jednoznačně.
1) Slyšel jsem že Revolut tu má nějakou přirážku mimo “ordinační hodiny” obchodování měn (víknedy a večer?). Jde mi o to, abych se mohl předem vyvarovat těchto nevýhodných kurzu. Lze obecně říci, kdy je vhodné měnit a kdy ne?
2) Revolut ti je takový, dalo by se říci dobíjecí účet. Co se stane když nebudu mít na účtu žádné peníze nebo jenom menší částku než budu chtít vybrat z bankomatu? Půjde to do mínusu nebo vůbec nepůjde vybrat? Jde mi o to, abych se vyvaroval nějakým “půjčkam” jako to je třeba u kreditky.
3) Objednal jsem si kartu a plánuji využít na dovolené. Když mám tarif za 0, tak tam není nikde žádná podmínka abych to využíval, ne? Stačí když to použiji klidně jednu a pak to dám do šuplíku? Nicméně předpokládám, že to budu využívat více, ale co kdyby náhodou.

Diky za reakce
rallydavid
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tlamik5 27. 11. 2018 21:00

1) "přirážka" je od pátku 23:59 do pondělí 00:01, tedy o víkendu, kdy nevědí jak se bude hýbat kurz, proto je většinou lepší si převést peníze před víkendem, pokud vím, že pojedu o víkendu do zahraničí - případně si pořídit Curve a následující týden použít GBIT
2) není to účet, ale spíš předplacená multiměnová karta, do mínusu ti jít nedovolí, nemáš prachy, nezaplatíš
3) nevím o žádné podmínce
tlamik5
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod rallydavid 27. 11. 2018 21:20

Diky za rychle a presne info.
Ad1) a ten cas se ridi casem v GB? Co kdyz budu ma druhe strane sveta, kde muze byt cas posunuty?
Kdyz si nemohu prevest predem v tydnu (mena kam pojedu neni v podporovanych) tak je tedy lepsi pokud to situace umoznuje vybrat az pracovnim tydnu? Ty same prirazky plati i pro kurz pri vyberu z bankomatu, ze?
Dik
rallydavid
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tlamik5 27. 11. 2018 21:50

Jasně, čas se bere z UK, čili GMT
Situace ohledně "přirážky" se má tak, že mě osobně vyjde lepší kurz s Revolutem s víkendovou přirážkou než kurz na běžné bankovní kartě bez přirážky, ale pokud to jde, tak si peníze převedu před víkendem nebo použiju Curve.
Samozřejmě, že pro bankomaty platí stejný princip, plus omezení výběru, resp. příplatek za jeho nedodržení
tlamik5
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod rallydavid 27. 11. 2018 22:03

Super dik za info. Ps. Doufam ze za ten priplatek myslis ty 2% nad 4500kc u free tarifu. Ale asi jo :)
rallydavid
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MirekM. 29. 11. 2018 22:24

Recenze super, jen bych do ní doplnil novější způsob dobíjení přes platební bránu Revolutu, přes kterou se dají dobíjet i menší částky než 300 Kč.
MirekM.
Diskutér

Odeslat příspěvekod tramin 30. 11. 2018 09:36

Odkaz na platební bránu?Dík.
tramin
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod hopo.hopo 30. 11. 2018 13:10

Rozhovor s českým country manažerem Revolutu: "V Česku cílíme na stovky tisíc uživatelů. Chystáme lokalizaci i česká čísla účtů"

https://www.czechcrunch.cz/2018/11/davi ... isla-uctu/
hopo.hopo
Nadšenec

Odeslat příspěvekod mobilman 30. 11. 2018 13:45

Ja si Revolut asi pred 3 tydny zaridil,vyzkousel, zjistil jak funguje.. a pred 2 dny zrusil.
Jiste to ma sve uzivatele, pro mne naprosta zbytecnost a nepohodlne ovladani (nabijeni) atd. Staci mi Curve a moje bezne ucty v Cesku a Nemecku.
Asi jsem moc stary, abych na tom shledal neco uzasneho :D
mobilman
Nadšenec
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků