Revolut

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod xls 29. 12. 2018 16:24

Ta Krungsri Bank může být zajímavá, příště to zkusím.
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod karasjan14 30. 12. 2018 11:22

Předem se omlouvám za neznalost, ale rád bych se někoho zeptal k čemu mi je směna peněz v aplikaci Revolut. Vždyť mi přece Revolut vždy automaticky smění při platbě peníze za nejvýhodnější kurz, tak proč bych si měl směnit CZK za např GBP? V čem tkví tady ta výhoda? Díky za vysvětlení!
karasjan14
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ultima radiator 30. 12. 2018 11:26

Vzdy ne, o vikendu to neni tak vyhodne jako ve vsedni den.
ultima radiator
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Radek.Hulan 30. 12. 2018 11:30

O víkendu tě THB směna vyjde na +2%.
S +2% za výběr v ATM nad pár tisíc Kč je to celkem 4%:

https://www.revolut.com/help/getting-st ... will-i-get

Takže se cokoliv vyplatí směnit v pracovní dny.

A možná bych se podíval i na https://transferwise.com/ - ten víkendový poplatek nemají a není špatné je mít v záloze. Na THB vychází i trošku lépe jak Revolut. Dobíjet se dají taky kartou.

Právě teď (neděle):
Revolut 100 CZK -> 141,50 THB
Transferwise 100 CZK -> 144,02 THB
Radek.Hulan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod slavo963 30. 12. 2018 11:43

Jaky je aktualni top-up limit kartou? Nekdy se mi to zobrazovalo, ale nyni to v aplikaci nikde nemuzu najiti.
slavo963
Přeborník

Odeslat příspěvekod karasjan14 30. 12. 2018 11:45

Takže (po lopatě pro blbečka) při pobytu např. v Rakousku přes všední dny směnit nemusím, ale když už bych jel na víkend, tak se vyplatí směnit předem nějakou částku na Eura v aplikaci? A díky za rychlou odpověď, je to asi jednodušší, než co jsem v tom hledal.
karasjan14
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Radek.Hulan 30. 12. 2018 11:50

O víkendu má EUR +0.5%.
Není to moc navíc, ale lepší je vždy směnit v pracovní dny.
Ten thajský baht s +2% je extrém.
Radek.Hulan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fremantle 30. 12. 2018 12:55

Oficiálně je víkendová přirážka pro eura 0,5 %, ve skutečnosti je ale i více, než 1 % (např. aktuálně je 26,03 Kč/€), u těch "exotických" měn to pak může dopadnout hůře, než při použití nějaké "standardní" debetní karty (obzvlášť pak ještě s uvážením poplatku za výběr z ATM po překročení "dětského" limitu). Je to docela specifický rámec případů, kdy je výhodné použít Revolut (a prakticky se omezuje jen na měny, v nichž je možné vést podúčty)... Kombinací s Curve lze použitelnost mírně vylepšit (GBiT).
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod Radek.Hulan 30. 12. 2018 13:03

Máš pravdu, na to EUR to *má být* 0.5%, ale v praxi spíše 1.5%:
https://www.facebook.com/radekhulan/pos ... 7258467525

Každopádně směna v pracovní den je v pohodě.

Já třeba beru Revolut jako bezpečnostní pojistku, karty jsou aktivní jen v zahraničí, a není tam významný zůstatek jinak, ani "auto top-up". V případě problémů je zruším. Do hotelů posílám jen jednorázové Revolut číslo karty, atd. Ono se to pak válí na recepci vytištěné s rezervací jako plaintext.

Pokud to navíc, oproti běžné české bance, ušetří 1-2%, je to fajn.
Radek.Hulan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod slavo963 30. 12. 2018 13:11

Jj, ta prirazka je hodne variabilni a zavisi od meny, treba ted jsem menil GBP->EUR a kurz mi dalo 1,1038, coz je +0,5% proti kurzu v patek 23h (1,099)

Jinak, asi se to probiralo, kdyz si necham poslat CZK na CZK ucet v CR, prijde to jako lokalni nebo zahrancni platba? Abych vedel, kolik bude poplatek v bance(airbank)
slavo963
Přeborník

Odeslat příspěvekod Radek.Hulan 30. 12. 2018 13:12

Lokální, ze Spořitelny to přijde.
Radek.Hulan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 1jorgos 30. 12. 2018 14:08

fremantle píše:Oficiálně je víkendová přirážka pro eura 0,5 %, ve skutečnosti je ale i více, než 1 % (např. aktuálně je 26,03 Kč/€), u těch "exotických" měn to pak může dopadnout hůře, než při použití nějaké "standardní" debetní karty (obzvlášť pak ještě s uvážením poplatku za výběr z ATM po překročení "dětského" limitu). Je to docela specifický rámec případů, kdy je výhodné použít Revolut (a prakticky se omezuje jen na měny, v nichž je možné vést podúčty)... Kombinací s Curve lze použitelnost mírně vylepšit (GBiT).


jakym postupem lze Revolut vylepsit pres Curve a GBit?
1jorgos
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod noi2 30. 12. 2018 18:12

Předpokládám, že tím, že máš Revolutku a jinou kartu zabalenou v Curve, o víkendu provedeš platbu pomocí Curve s jinou podkladovou kartou a po víkendu uděláš GBit na Revolutku nastavenou na placenou měnu.
Ale nefunguje to stejně bez Revolutu u dvou karet zabalených do Curve a nastavených na platbu karty? Že o víkendu se udělá platba s víkendovou přirážkou Curve a po víkendu se udělá GBit už bez přirážky?
noi2
Nadšenec

Odeslat příspěvekod fremantle 30. 12. 2018 18:24

Jednoduše - pokud už budu platit ve chvíli, kdy nemám nakoupenou cizí měnu a připadne to právě na víkend, tak ji nakoupím až po zaplacení v dalším týdnu (trasakci v cizí měně si nechám zaúčtovat na libovolnou kartu, kde si můžu nechat klidně podkladovou měnu Kč a později přeúčtovat na Revolut ve měně transakce) - tohle bude samozřejmě fungovat pouze u měn, které jsou podporovány, jak Curve, tak Revolutem.

Jinak Curve mě docela překvapila, tento víkend jsem měl několik eurových transakcí a kurz vyšel na 25,85 Kč/€, což je docela zlepšení vůči minulosti (kdy transakce byly také s reálnou přirážkou více, než 1 %, zhruba na úrovni Revolutu, nyní to už vychází na to 0,5 %, snad i o chlup lépe, FX na konci pátku byl snad kolem 25,74 Kč/€, kurz ČNB z pátku 25,78 Kč/€), sice většinou platím přímo z EUR debetky, v tomto případě bylo pak celkem výhodné si to přeúčtovat na kreditku s 1 % vratkou (výhodnější teď nemám) a dostat se tak na kurz cca. 25,6 Kč/€...
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod Radek.Hulan 30. 12. 2018 18:28

Curve má smysl, jen když se nepoužívá.
Nad 500 GBP je +2%.
K ničemu karta, jen bezpečnostní riziko, mít u nich další svoje karty uložené...

https://support.imaginecurve.com/hc/en- ... GqSY1xReJk
Radek.Hulan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků