Revolut - zkušenosti

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod dr._lukas 28. 8. 2018 22:43

Občas nakoupím v Biedronce a tam zatím DDC nepoužívají. Platím Cetelemkou.
dr._lukas
Diskutér

Odeslat příspěvekod paty07 28. 8. 2018 22:56

Taky jsem se setkal v tím, že měnu navolila na terminálu obsluha. V Rakousku byli naštěstí slušný a zeptali se jestli to bude GBP nebo EUR.
paty07
Diskutér

Odeslat příspěvekod drkarel 29. 8. 2018 07:17

Mně naopak v Srbsku automaticky navolili RSD (i to je sice špatně, ale aspoň tak, jak bych zvolil já).
drkarel
Diskutér

Odeslat příspěvekod wit.cz 29. 8. 2018 10:03

V Srbsku jsem byl před dvěma měsíci a s DCC jsem se nesetkal. Je fakt, že jsem nad tím ani přemýšlel, jestli obsluha sama volí RSD nebo ne :) A platil jsem tam fakt hodně a často, kdo by jejim cenám odolal :)
wit.cz
Diskutér

Odeslat příspěvekod drkarel 29. 8. 2018 10:49

Mě na to upozornila větička na stvrzence - že jsem měl možnost zvolit platbu v CZK (byla to tankovačka), ale zvolil jsem RSD (což jsem neudělal a všiml jsem si, že tam obsluha cosi divně a dlouho mačká (což mě taky motivovalo k tomu, abych se pořádně podíval na stvrzenku), takže jsem usoudil, že to udělala ona). Já jen projížděl, takže jsem nejspíš platil jen cca 3x (+mýto) a benzín byl levnější v BG. :)
drkarel
Diskutér

Odeslat příspěvekod jumpmans 29. 8. 2018 11:38

ahoj, funguje ted v posledni dobe nekomu v Revolutu CEZ karta?
vypada to ze od aktualizace nekdy 5.8. zacali delat predautorizace, coz cez karta zamita....
jumpmans
Diskutér

Odeslat příspěvekod Mr.Scully 29. 8. 2018 13:14

Mně v Revolutu nefunguje hlavně Transferwise karta. Transferwise kroutí hlavou, že karta je plně aktivní a že fungovat musí. Předautorizace na 1 CZK neprojde a následná skutečná platba je pak ve stavu pending donekonečna.

Sotva jsem začal používat tyhle služby, tak už jsem skončil :-/
Mr.Scully
Diskutér

Odeslat příspěvekod kivals00 30. 8. 2018 12:18

Jsem nováček, navíc asi naivní a asi s nízkým IQ....měl jsem zato, že Revolut nemá možnost integrovat jiné karty, že to umí např. Curve a jiné...a Revolut je pouze "dobíjecí" karta...zde píšeš, že : "...v Revolutu nefunguje hlavně Transferwise karta". To je služby navíc pro "Prémium"?
kivals00
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod wit.cz 30. 8. 2018 12:20

Jde o opakovanou dobíjecí platbu v Revolutu.
wit.cz
Diskutér

Odeslat příspěvekod messsy 30. 8. 2018 13:56

Šmejdi z Monety dostali nápad, jak vydělat na cizincích.
messsy
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Mr.Scully 30. 8. 2018 15:25

Tak platba Transferwise kartou při top-up Revolutu nakonec prošla asi po 24 hodinách... v Transferwise se mi omlouvali, že mají aktuálně nějaké problémy s určitými platbami. Trochu se bojím poslat víc než těch testovacích deset dolarů :-D Ale jinak ten nápad nabít pomocí Transferwise Revolut a teprve následně převést peníze do CZK a do české banky je geniální. Střed ČNB je asi 22.02 a v Revolutu dostane člověk za svoje dolary aktuálně 22.10 bez poplatků. To je masakr.
Mr.Scully
Diskutér

Odeslat příspěvekod treborit 30. 8. 2018 15:42

:) Prevedl jsem tak docela dost penez.
treborit
Diskutér

Odeslat příspěvekod premo2 30. 8. 2018 21:55

Můžu se zeptat, jak převádite peníze do české banky? ČS si za příchozí SEPA platbu účtuje 100Kč.
Honor 20 Pro - Android 10
premo2
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod 1.5TSI 30. 8. 2018 21:59

ČS mají ale pouze hlupáci. :D
1.5TSI
Diskutér

Odeslat příspěvekod drkarel 30. 8. 2018 22:01

Platba v CZK nemůže být SEPA. Přijde to víceméně jako česká platba, takže za poplatek týkající se vnitrostátní platby v CZK.
drkarel
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka