Revolut - zkušenosti

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod czaki 3. 9. 2018 19:29

Pár zkušeností:

Když se nezdaří platba, aplikace sama píše proč, jednou jsem měl zablokované bezkontaktní platby (asi jsem zapomněl povolit), podruhé jsem přejel mnou nastavený měsíční limit. Hláška rovnou obsahuje odkaz na opravu, např. ono zvýšení limitu.

Výběr z bankomatu na Slovensku - erste nejdřív vedle sebe nabídla zaúčtování výběru v EUR a vedle v GBP, dal jsem samozřejmě EUR. Pak mi oznámila, že poplatek je 2,5 EUR, tak jsem to celé stornoval. Další bankomat, už nevím jaké banky mi tvrdil, že karta je rozbitá a docela trvalo než mi ji vrátil. Třetí bankomat, pro mne neznáme banky, už taky nevím které, výběr automaticky bez DCC a poplatků. Takže radím vyhnout se ERSTE a zkoušet.

Platba kartou na Slovensku v Blavě v automatu na lístky bez problémů v EUR, taktéž Kaufland.

Výběr z bankomatu v Makedonii - NLB banka bez problémů, bez poplatků, bez DCC. Něco jako komerzialna banka, nebo jak se to psalo. Bankomat vypadal jako DOSový počítač, docela jsem se vyděsil kdo to hackl a že mi vyberou kartu, tak jsem to stornoval, nic se nestrhlo, tak to tam maj asi o této banky normálně. Všechny možné platby revolutkou bez problémů automaticky v denárech. Kurz na revolutu o 10% lepší než kurz ve směnárně v ČR.

Maďarsko - všechny platby automaticky HUF, nikdo nezkoušel DCC nabízet

Takže když to shrnu, měl jsem s Revolutkou jen 2 problémy a vždycky to byla moje blbost, kdy mi hned Revolut řekl, proč se to stalo. Takže pozitivní zkušenost.
czaki
Návštěvník

Odeslat příspěvekod czaki 3. 9. 2018 20:49

Platí někdo revolutkou na ebay? Mě opakovaně (nešlo mi to ani před týdnem, ani teď) neprojde platba kartou. Normálně dám platbu kartou, vyplním info, přepnu to zpět z paypalího DCC, dám zaplatit a chyba. Zkoušel jsem to i několikrát za sebou, bez úspěchu...
czaki
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Luke_ 4. 9. 2018 20:31

O cca 10-15 stran zpet jsme tady ebay a paypal probirali, jak to nastavit, vcetne obrazku, podivej se na to, je to dost podrobne vyreseno. Platim tam uplne bez problemu skrz paypal.
Luke_
Návštěvník

Odeslat příspěvekod HNF-01 5. 9. 2018 10:57

HNF-01 píše:Polsko je zeme DCC zaslibena. Klidne DCC odmacknou a pak teprv podaji PINpad, na kterem navic roluje stridave castka v PLN a v mene karty.
Tento tyden mi udelali DCC pri rezervaci ubytovani, to uz je do nebe volajici, jak muze MC dovolit DCC pri CNP nebo MO/TO transakci ? Volal jsem ubytovateli, rekli at poslu email, nereagujou. Curve mi nabidla chargeback, takze pokud se mi nepodari ubytovatele usmazit pres zprostredkovatele (booking.com), tak si to necham stahnout cele zpatky.

Jen FYI, Curve chargeback dopadl nerozhodne, obchodnik ho rozporoval, ale ze 466PLN o ktere jsem byl okraden vratili 241. Ale lepsi nez to nic co bych dostal od ceske banky.
HNF-01
Diskutér

Odeslat příspěvekod wombat88 6. 9. 2018 14:47

Zajímavá zkušenost, přihlásil jsem se do app a mám zaúčtovaný oběd ze včera z Pizza Coloseum v Praze, ale jsem z Moravy :-) (cca 400 km od Prahy :-).. Karta, která byla použitá, měla zablokovaná vše, kromě online plateb (tzn. všechny bezkontaktní, magnetické pásky atd. - doručená minulý týden) hned jak jsem na to přišel tak mi dali vyplnit formulář na chargeback, každopádně mám z toho smíšené pocity, jak někdo dokáže zaplatit v restauraci bez fyzické karty, která je navíc v podstatě zablokovaná..

P.S. z moji strany nemohlo dojit k znežití, pže ji fyzicky nenosím a používám pouze ověřené brány PayPal, GoPay, Amazon atd. A jako IT fakt neklikám kam nemám .. :-)
wombat88
Návštěvník

Odeslat příspěvekod taylor729 6. 9. 2018 15:04

Nesetkal jste se dnes nekdo se zpoplatnenim turbo SEPA prevodu (ten samy den nebo odpoledne do druheho dne), ktere byly doted zdarma?
taylor729
Diskutér

Odeslat příspěvekod MirekM. 6. 9. 2018 16:45

wombat99: na účtu jsi měl nějaké peníze nebo nulu a zaplacením obědu šel účet do mínusu? Viděl bych to spíše na zmatek v databázi karet Revolutu než na platbu tvojí kartou. Dej vědět jak to dopadlo.
MirekM.
Pokročilý

Odeslat příspěvekod wombat88 6. 9. 2018 16:51

Účet normálně nabitý. Částka je odečtená. Podpora hned kartu zablokovala/zrušila a čekám na vyjádření z toho formuláře.
wombat88
Návštěvník

Odeslat příspěvekod MirekM. 6. 9. 2018 21:55

Vybírals z bankomatu (skimming)? Psals, že jsi měl zablokovány operace přes mag. proužek, otázka, jestli jim tato blokace funguje v reálu. V jiné bance jsem se s nabídkou blokace mag. proužku nesetkal.
MirekM.
Pokročilý

Odeslat příspěvekod wombat88 6. 9. 2018 22:12

Nevybíral, použil párkrát online PayPal, GoPay, Amazon, přišla minulý týden. Ale pořád bych zůstal u toho, že v termínalu v hospodě jde platit přece jen fyzickou kartou .. a navíc mi příjde divný, že podvodník bude ukradenou kartou platit oběd.
wombat88
Návštěvník

Odeslat příspěvekod 1.5TSI 7. 9. 2018 06:43

Jestli jsi pri tom nebyl pripojen pres WiFi?
1.5TSI
Diskutér

Odeslat příspěvekod MirekM. 7. 9. 2018 06:55

wombat88: stále více mě utvrzuješ ve variantě, že soudruzi z Revolutu udělali v systému nějakou chybu.

Asi bude nevhodnější po použití karet je "zamrzávat" a při delším nepoužívání Revolutu účty vynulovat - proto ten můj dotaz, jestli wombat88 nešel po zaúčtování oběda do mínusu.

Pokud by si takové případy opakovaly, z mé strany budu uvažovat velmi rychle o zrušení účtu.

Rušili jste někdo již u Revolutu účet s kartou? Jaký je postup?
MirekM.
Pokročilý

Odeslat příspěvekod tlamik5 7. 9. 2018 08:03

A nemohl mít někdo tu tvou Revolutku připíchnutou do Curvy nebo GPay ? Nevím teda, jestli v daném případě nestačí ty elektronické transakce ... jen tip
tlamik5
Návštěvník

Odeslat příspěvekod wombat88 7. 9. 2018 08:09

Mám u Revolutu 3 karty (jedna Google Pay, druhá Metal co je blokla & nepoužitá, 3ti ta byla týden pro platby na eshopech - skončilo to takto.
wombat88
Návštěvník

Odeslat příspěvekod xls 7. 9. 2018 08:14

S kartama je to jako s počítačem: v podstatě to ochránit nejde. Mně taky zneužili (jinou) kartu, kterou jsem používal jen na výběry z bankomatů a párkrát jsem s ní zaplatil on-line. Data mohou uniknout od zpracovatelů plateb, bank, karetních společností...
xls
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka