Revolut - zkušenosti

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Mr.Scully 11. 9. 2018 21:21

Ten limit na source of funds je na měsíční nebo jednorázové transakce? Někde jsem našel 10000 dolarů, ale nevím, jestli se tím myslí jednorázová částka nebo součet transakcí, po kterém to začne source of funds požadovat...
Mr.Scully
Diskutér

Odeslat příspěvekod olaf3788 12. 9. 2018 13:04

od 25.8. mám pending 1000 kč u autorizace platby za hotel pres booking.com. Na hotelu mi rekli, ze platbu zrusili hned 26.8. Za jak dlouho mi penize zase pripisi na revolut kartu?
Opravdu to muze trvat az mesic?
olaf3788
Návštěvník

Odeslat příspěvekod 1.5TSI 12. 9. 2018 14:36

Jo.
1.5TSI
Diskutér

Odeslat příspěvekod jecmenek 15. 9. 2018 06:55

Dobrý den,
jsem poměrně novým uživatelem Revolutu a mám 3 otázky:

1) včera mi dorazila fyzická platební karta a je to Mastercard - v aplikaci jsem měl nabídku si ji nechat vyrobit zdarma... neměla to být VISA? Jsem asi raději, že je to Mastercard, ale z diskuzí jsem pochopil, že ta je pouze k tomu placenému účtu

2) když jedu do Německa a budu platit kartou, musím předtím převést peníze na eurový účet? Nebo je mohu nechat v Kč a Revolut to při platbě sám převede ve výhodném kurzu? A pokud ano, i o víkendu bez poplatku? :)

3) to je čistě zvědavost - jak je možné, že Revolutu nevadí dobíjet účet platební kartou - vždyť z toho mé bance musí platit poplatek za platbu kartou, ne? Divím se, že je to zdarma, byť v nějakém limitu...

Díky a hezký víkend :-)
D.
jecmenek
Návštěvník

Odeslat příspěvekod lubik2 15. 9. 2018 07:11

jecmenek píše:1) včera mi dorazila fyzická platební karta a je to Mastercard - v aplikaci jsem měl nabídku si ji nechat vyrobit zdarma... neměla to být VISA? Jsem asi raději, že je to Mastercard, ale z diskuzí jsem pochopil, že ta je pouze k tomu placenému účtu

Dříve taky chodila Mastercard. Já mám vitruální i fyzickou Mastercard, dokonce virtuální jde platit pomocí Google pay
jecmenek píše:2) když jedu do Německa a budu platit kartou, musím předtím převést peníze na eurový účet? Nebo je mohu nechat v Kč a Revolut to při platbě sám převede ve výhodném kurzu? A pokud ano, i o víkendu bez poplatku? :)

Pro víkendové platby je vhodné si to převést dopředu, jinak je to opravdu s poplatkem.
Během týdne je to jedno
jecmenek píše:3) jak je možné, že Revolutu nevadí dobíjet účet platební kartou - vždyť z toho mé bance musí platit poplatek za platbu kartou, ne? Divím se, že je to zdarma, byť v nějakém limitu...

Zřejmě ty poplatky mají malé/nulové a vezmou si to jinde. V každém případě zatím je to opravdu zdarma
lubik2
Diskutér

Odeslat příspěvekod čulibrk 15. 9. 2018 10:40

Však kartou taky moc nedobiješ, mají teď skryté limity a mě teď nepustí nad 10000 Kč a napíši, ať si to nabiju převodem z účtu.
čulibrk
Diskutér

Odeslat příspěvekod treborit 15. 9. 2018 11:29

Na to je potreba trochu casu, vice dobiti jednou kartou, limity postupne navysuji. Mam pridanych nekolik karet s limity kde mohu denne dobit az stovky tisic.
treborit
Diskutér

Odeslat příspěvekod eeta 15. 9. 2018 12:11

No nevim, asi zalezi, co s nabitymi penezi delas, ja dobil parkrat 500 Kc, pak to nekolik mesicu nepouzil a nedavno jsem nabil 25000 Kc. Ale vzdy jsem neco prevedl na USD a zaplatil ebay nebo aliexpress. Takze me zvysili limit i kdyz jsem to skoro nepouzival.
eeta
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jecmenek 15. 9. 2018 16:05

Pěkné odpoledne,
rychlá reakce na můj dotaz - dnes jsem vyzkoušel v Německu zaplatit Revolutem - kartou Mastercard ve chvíli, kdy na eurovém účtu bylo málo peněz, ale na korunovém dostatek.
Celá částka se strhla z korunového účtu, Revolut převedl dle aktuálního kurzu a bez poplatku!

Možná to spousta z Vás ví, ale někomu to může jako mně pomoci, že i o víkendu při platbě kartou stačí mít dostatečnou hotovost v CZK a bez problémů můžete platit v Eurech. Já jsem dobíjel korunový účet až přímo v obchodě v Německu.
jecmenek
Návštěvník

Odeslat příspěvekod drkarel 15. 9. 2018 16:09

A ten kurz byl kolik?
drkarel
Diskutér

Odeslat příspěvekod jecmenek 15. 9. 2018 16:14

1 Euro = 25,786 Kč
jecmenek
Návštěvník

Odeslat příspěvekod tlamik5 15. 9. 2018 16:54

Ono tam nikdy o víkendu není žádný poplatek, jen je jiný/horší kurz než vypisuje aplikace
tlamik5
Návštěvník

Odeslat příspěvekod drkarel 15. 9. 2018 17:05

Přesněji řečeno u EUR 0,5 %, což bylo nepřesně označeno jako poplatek. Je to příplatek. :)

-- 15. 9. 2018 18:07 --

USD, GBP, EUR, AUD, CAD, NZD, CHF, JPY, SEK, HKD, NOK, SGD, DKK, PLN and CZK only.
0.5% above the interbank rate on any exchange. (mimo hodiny FX trhu)
All other currencies except THB, RUB and UAH.
1.0% above the interbank rate on any exchange. (mimo hodiny FX trhu)
THB, RUB and UAH.
1.0% above the current interbank rate on all exchanges. (v hodinách FX trhu)
2.0% above the interbank rate on any exchange. (mimo hodiny FX trhu)
drkarel
Diskutér

Odeslat příspěvekod xls 15. 9. 2018 21:23

Tak koukám, že to je třeba pro THB úplně nepoužitelný, to jsem ani netušil.
xls
Diskutér

Odeslat příspěvekod goropes 16. 9. 2018 09:01

máte někdo aktivní Revolut premium?
můžete se prosím podívat, jaké typ karty to dává u té DISPOSABLE VIRTUAL CARD?
Mně to nabízí karty začínající 4165 5620 xxxx xxxx, což by se mi hodilo kvůli akci na letenky, ale nejsem si jistý, jestli když na to kliknu a předplatím premium, opravdu tuhle kartu dostanu. A jestli to číslo bude podobné i při obnovení/požádání o další číslo karty po nákupu.
Díky!
goropes
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka