Revolut - zkušenosti

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod libol 23. 10. 2018 08:35

No nevím, banky si to cool řešení nechají zaplatit. Jediný o kom vím, že by vyšel nákladově stejně - je UCB - a to není zrovna vzor funkčnosti.
Na poplatky(*), omezení, skrytá omezení jsem ještě nenarazil, možná proto, že ji využívám tak jak byla myšlena.
(*) s vyjímkou bankomatů, ale tam to nevidím jako chybu fintech - ty se spíše svezly s touhou cool bank ojebat turisty
libol
Diskutér

Odeslat příspěvekod treborit 23. 10. 2018 09:05

Tyhle fintech reseni kazdeho jen otravuji, ja bych je vsechny zakazala. :) Je to o penezich, me to treba setri statisice rocne (neprehanim), proti platbam a vyberum nejakou beznou kreditkou/debetkou.
treborit
Diskutér

Odeslat příspěvekod xls 23. 10. 2018 10:07

Jo, UCB sice nějak haprovala, ale karta mi vždycky fungovala a ta pokryje všechno, v podstatě má zadarmo asi lepší parametry než ta metal.
Jinak zajímavá a použitelná může být teď i KK HB, která bude mít od půlky listopadu fixní poplatek za výběr 80,- Kč, což mi při vyšších výběrech nevadí.Tím se stane stejně použitelnou jako ta DK UCB, bez nutnosti nabíjet EUR.

Scénář, který ušetří statisíce (a ještě oproti normální kartě), tady asi moc lidí zajímat nebude. Ale i když se na to podívám z hlediska směny velkých objemů, tak mi přijdou nějaké on-line směnárny výhodnější.
xls
Diskutér

Odeslat příspěvekod retron 23. 10. 2018 10:37

Mám jak Curve tak Revolut a ani u jedné jsem teda žádný poplatek ještě neplatil. Pokud vím tak je tam pouze příplatek za konverzi o víkendu, čímž se vydavatelé chrání proti kurzovému riziku a přenášejí ho na zákazníka a nadměrný výběr hotovosti, pro který služba není primárně určena. Curve by nově měla mít mimo víkend ještě lepší kurz než čistý MC u UCB/Hello. Samozřejmě dobře nakoupené nebo držené devizi na multiměnovém účtu jsou také řešení, otázka nakolik flexibilní, zvlášť u měn mimo EUR/USD/GBP. Bonus v podobě pouze jedné karty (Curve) anebo možnosti konverze/platby bez poplatků u Revolutu. Samozřejmě lidi s jednou debetkou co jedou jednou ročně do Chorvatska to asi nevyužijí, ale když vidím u cizinců jak často platí Revolutem tak to asi i pro ně výhody má.
poslední varování, při příštím uvedení aff kódu trvalý BAN
retron
Diskutér

Odeslat příspěvekod treborit 23. 10. 2018 11:03

Presne tak, jedna dovolena rocne v Chorvatsku se da prezit i s Mbank (i kdyz i tak to uz muzou byt usetrene tisice)
treborit
Diskutér

Odeslat příspěvekod Radek.Hulan 23. 10. 2018 11:35

Na Revolutu je fajn přece jenom vyšší bezpečnost. Jedna či více plastových karet, jedna internetová, a pak jedna disposable. Když člověk zadá číslo karty na Booking, a ten to pak emailem pošle do hotelu v Asii, a tam se to válí vytištěné u rezervace na stole, komukoliv dostupné, jsem rád, že to je číslo karty, co se dá použít jen 1x :)

I to dobíjení má smysl, kde nejsou peníze, tam není co zneužít.

Až takto (snadno) to neumí snad žádná česká banka.

Víkendové exchange rates jsou trošku ojeb, ale dá se s tím žít, při výměně dopředu.
Radek.Hulan
Diskutér

Odeslat příspěvekod xls 23. 10. 2018 12:08

Dobře, já bych asi pro kartu s měsíčním limitem výběru z bankomatu v řádu pár tisíc místo nenašel, protože vždy mi byla na nic.
xls
Diskutér

Odeslat příspěvekod treborit 23. 10. 2018 13:13

Revolut neni koncipovan na vybery z ATM, jejich CEO zije ve vizi, ze cash za par let zanikne :)
treborit
Diskutér

Odeslat příspěvekod alfas123 23. 10. 2018 13:27

Revolut mi ponukol kartu s dorucenim zdarma sam od seba :-)
alfas123
Diskutér

Odeslat příspěvekod xls 23. 10. 2018 16:49

Cash možná za pár let zanikne, ale já zatím jezdím do zemí, kde se platí hotové přes 90, procent.
xls
Diskutér

Odeslat příspěvekod freakys 24. 10. 2018 13:18

barnyss píše:Tak nevím, co tou platební bránou myslíš, ale payment link vede pouze k odkazu na "Join Revolut" a to žádná platební brána není

bez overeni identity (od platce) je mozno zaslat ekvivalent jen 200 nebo mam dojem max 250 liber... vetsi platbu tudiz nutno rozlozit do vice nizsich castek
freakys
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod čulibrk 24. 10. 2018 14:40

Dříve byly vidět limity a teď už ne. Kolik lze odhadem dobít a poslat ročně, aby mně Revolut neblokl účet? Já odhaduji 800.000,- Kč.
čulibrk
Diskutér

Odeslat příspěvekod lubik2 24. 10. 2018 16:49

Dneska jsem narazil na limit, že nešlo poslat z Revolutu bankovním převodem větší částka (1000 euro). S jejich pomocí v aplikaci jsem se přes to dostal, ale zřejmě tam mají nějaké limity i na takovéto odchozí platby. Menší částka odeslat šla.
lubik2
Diskutér

Odeslat příspěvekod treborit 24. 10. 2018 20:23

čulibrk píše:Dříve byly vidět limity a teď už ne. Kolik lze odhadem dobít a poslat ročně, aby mně Revolut neblokl účet? Já odhaduji 800.000,- Kč.

Tesne pred zrusenim limitu mi nastavili 2,5M.
treborit
Diskutér

Odeslat příspěvekod MirekM. 25. 10. 2018 07:48

Přes účet protáčím jen menší částky platbami na Internetu mimo ČR nebo do 4500 Kč převodem na EUR a následným výběrem v bankomatech mimo ČR, takže jediným limitem na který jsem narazil je měsíční limit pro výběr z bankomatu bez přirážky.
Pokud bych ale jak někteří píšete, potřeboval protáčet větší částky "nejlépe včera" bez jasně stnovených a zveřejněných limitů, byl bych z takové instituce značně nervózní a asi bych šel o dům dál i za cenu vyšších nákladů.
Může někde vůbec taková instituce s plovoucími nezveřejněnými limity dostat bankovní licenci?
MirekM.
Pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka