Revolut - zkušenosti

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod barnyss 8. 2. 2019 22:19

Vždyť píše, že potřebuje "vybrat" - takže asi hotovost v bankomatu a ne převod na účet. A problém vidí v tom, co píše uphoun: po top-up po něm chtěli doložit příjmy, což se tady stalo už více lidem.
barnyss
Diskutér

Odeslat příspěvekod minarjo 8. 2. 2019 22:36

Ale taky píše "Možná bude lepší převod...", a na to já reagoval, že SEPA Europlatba trvá u Revolut max. 1 pracovní den a bude určitě výhodnější, než takto velký výběr (ten by byl nad 4500 Kč s poplatkem 2%, navíc by mohl tak velký výběr Revolut zablokovat). Že jde o částku nemalou a doložení příjmu při vložení částky nebo zadání převodu mohou chtít, to je pravda.
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod fyluta84 9. 2. 2019 14:47

jj díky, i kvůli "nepraní" peněz je lepší ten převod, nabití Revolut částkou 500tis... vidíte v tom rizika ?? není to ofiko pro mě, ale známý něco kupuje v Německu a když jsem to spočítal tak by přes revolut ušetřil 18tis...

Zase nechci, aby jsem měl problémy já nebo on. Doporučil jsem mu ať si založí svůj revolut.
fyluta84
Návštěvník

Odeslat příspěvekod TV_FAN 9. 2. 2019 16:22

forzaken píše:Probíhá zrovna nějaká akce, kdy Revolut zasílá platební kartu zdarma? Nebo ty to akce už skončily?

Zdravim! Ano je to mozne, je to asi jedina moznost momentalne, ked Vas niekto uz overeny doporuci. Ked pouzijete link mojho znameho, dostanete kartu uplne zadarmo. https://bit.ly/2SzjpLC

Ja som to vyuzil a ta sluzba ma cez tyzden fakt dobre kurzy, odporucam :tleskani

(btw dufam ze linky su tu dovolene)
TV_FAN
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod proplan 10. 2. 2019 11:41

Zdravim,co Revolut do cestiny?neplanuje se,?mnoha lidem by to ulehcilo zivot...Dik
Jinak vse super..byl sem v Thajsku a s placenim pres Revolut zadny problem...
proplan
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod goropes 10. 2. 2019 13:28

tak jsem právě otestoval platby v trochu exotických měnách COP a CLP (Columbie a Chile).
Konverze proběhla na CZK, v neděli, tj. s víkendovou přirážkou, která by dle ceníku revolut měla být 1%.
Nicméně na COP byla přirážka 2,5% a u CLP dokonce 3%.
goropes
Diskutér

Odeslat příspěvekod wit.cz 10. 2. 2019 15:28

Ano, podobně je to i s CZK, THB a dalšími měnami, přestože dle ceníku by to tak být nemělo.
wit.cz
Diskutér

Odeslat příspěvekod fremantle 10. 2. 2019 17:17

Pro THB Revolut i oficiálně přiznává víkendovou přirážku +2 % (1 % je víkendový příplatek za "ne-hlavní" měny a 1 % uplatňují zvlášť za THB/RUB/UAH): https://www.revolut.com/help/getting-st ... will-i-get, ovšem reálně to bude daleko horší, "víkendová" přirážka za "major currencies" je místo deklarovaných +0,5 % i dvojnásobná a jak to vyjde u těch "exotických" měn lze jen stěží hádat...

Na víkendové použití Revolut opravdu není (u "exotických" měn je to vůbec docela na zvážení), ten "neoficiální" spread "podleze" třeba už i debetka Creditas - nejbezpečnější bude obecně karta s kurzy asociace, jinak je dost možné, že i s kartou průměrné české banky člověk dopadne lépe.
fremantle
Diskutér

Odeslat příspěvekod Thom 10. 2. 2019 18:21

K těm víkendům - to se nedá připravit si (udělat konverzi) měnu v pracovní den? Nevezme si to automaticky dolary, když zaplatím např. na Ali v dolarech?
Thom
Diskutér

Odeslat příspěvekod robbert 10. 2. 2019 18:57

Při použití na PayPal píše PayPal že měna karty je GBP a chce přepočítat eur na GBP. Lze to nějak obejít?
Mé příspěvky vyjadřují mé názory. Chcete se mnou nesouhlasit? Můžete, ale to je asi vše, co můžete.

Bože, dej mi sílu, abych změnil, co změnit mohu, dej mi trpělivost, abych snesl to, co změnit nemohu, dej mi moudrost, abych to od sebe rozeznal.
Nekácet!
robbert
Návštěvník

Odeslat příspěvekod noi2 10. 2. 2019 19:21

Thom píše:K těm víkendům - to se nedá připravit si (udělat konverzi) měnu v pracovní den? Nevezme si to automaticky dolary, když zaplatím např. na Ali v dolarech?

Dá, ale ne do všech měn.
noi2
Diskutér

Odeslat příspěvekod Thom 10. 2. 2019 19:37

No, jestli je karta v GBP, jak píše robbert, tak je to stejně vhodné jen pro libry.
Naposledy upravil Thom dne 10. 2. 2019 19:39, celkově upraveno 1
Thom
Diskutér

Odeslat příspěvekod čulibrk 10. 2. 2019 19:39

proplan píše:.......byl sem v Thajsku a s placenim pres Revolut zadny problem...

Ale jak píše pod tebou, u exotických měn je lepší kurz u KK Hello Bank.
čulibrk
Diskutér

Odeslat příspěvekod noi2 10. 2. 2019 19:42

Thom píše:No, jestli je karta v GBP, jak píše robbert, tak je to stejně vhodné jen pro libry.

Nene, to jen Paypal detekuje u karty, že je vydaná v GB a nabízí svoje DCC. Dá se to obejít, je tam na to volba, ale z hlavy nevím přesně kde. Normální prodejci na netu většinou DCC nevnucují.
noi2
Diskutér

Odeslat příspěvekod Thom 10. 2. 2019 19:51

Takže když mám v Revolutu USD a EUR a zaplatím nima, vezme si to (jinde než na Paypalu) standardně z nich?
Thom
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka