Revolut - zkušenosti

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 9. 3. 2019 17:53

Revolut se vyplatí pro velmi specifické použití a to ještě nejspíše dočasně.

Pro "bfu" bude výhodnější kreditka s dobrými kurzy (třeba Hello) kombinovaná s nějakou debetkou s ne úplně špatnými kurzy. Takže třeba kombinace Hello + mBank. Bude tím mít karty obou asociací, v případě, že banka jednu kartu zablokuje (sežere mu ji bankomat, ztratí ji) bude mít druhou, výběry z bankomatu zdarma, při platbách 1 % vratka, nenáročné na "management".

Ano, pak jsou ti, kdo používají služby nadstandardně (nestandardně). Tento týden mi přišly 2 nové karty, tak jsem si to schválně spočítal, aktuálně mám 24 platebních karet (19 MC, 5 Visa), od bank mám různé bonusy, ať nefinannční (vstupy do salonků, concierge, cestovní pojištění), tak finanční (bonusy za platby kartou), jenže já nejsem typický klient.

Revolutku nemám, protože mně by se nevyplatila - to, co nabízí, mám pokryté jinými produkty a navíc mi vadí ta hrozba blokace, což se do budoucna bude stávat nejspíše stále častěji. Představa, že mi v zahraničí karta najednou přestane fungovat a zablokuje mi prostředky na ní - to by mi na klidu nepřidalo. Ale nikomu to neberu, každý si své portfolio postaví z produktů které zná, důvěřuje jim a považuje je za výhodné (což ne vždy ladí s realitou, kolikrát mají lidé nevhodné/nevýhodné produkty a neví o tom).

Mně se nelíbí nekritické adorování jakéhokoliv produktu a zamlčování (ať už z nevědomosti nebo prostě proto, že z toho má provize) negativ.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod Radek.Hulan 9. 3. 2019 18:14

"Představa, že mi v zahraničí karta najednou přestane fungovat a zablokuje mi prostředky na ní" -- nestalo se mi, neznám komu se to stalo. Co jsem četl, blokaci či požadavek na verifikaci měl někdo, kdo převádí peníze z jedné exchange služby na druhou, kde se těžko hledají důvody, proč to dělat, a automat to vyhodí jako "podezřelé".

Běžný provoz typu dobít CZK (klidně) kreditkou, směnit je na EUR / GBP / USD nebo THB, ty vybrat v ATM či zaplatit letenku / hotel je zcela v pohodě. Plus běžné platby v EUR, platby kamarádům, přijmutí refundace letenky a převod na vlastní účet, atd. Nula problémů.

Chápu to jako cestovní add-on, něco kde mám peníze chvíli, rozhodně ne jako bankovní účet. A s Premium / Metal účtem mi to nabízí lepší bezpečnost, kterou s běžnou bankou nemám. Právě proto, že to je add-on :)

Kombinace Hello (kreditka) + mBank (Svět debitka) by mohla být taky ok.
Ale pořád to nemá tolik funkcí (a bezpečnost) co Revolut.

Ale je fajn, že věci se mění, třeba mBank byla etalon pro nejhorší kurzy vůbec :)
Radek.Hulan
Diskutér

Odeslat příspěvekod RadekHfrk 9. 3. 2019 20:02

Drobně si dovolím přispět s obdobným názorem ve věci blokace. Když sleduji diskuse a dotazy jinde (včetně twitterového účtu Revolut), většinou došlo k blokaci při multiplikaci služeb nebo přeposílání velkých částek. Také jsem zatím od nikoho neslyšel, že by se to stalo při běžném provozu.

Nicméně, je to každého osobní volba, jaký typ služeb, a kterou banku použije, popřípadě kdy a v jakém čase.

Jen na okraj. Revolut zprovoznil Garmin Pay se svými kartami Mastercard (Visa ne) :-) , což třeba pro mne je velmi dobrá zpráva ;-).
Přílohy
AcanaScr_2019-03-09-154952.jpg
AcanaScr_2019-03-09-154952.jpg (32.51 ) Zobrazeno 7318 krát
RadekHfrk
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Radek.Hulan 9. 3. 2019 23:24

Paráda.
Jen tak ze zvědavosti jsem zkusil přidat Revolut do Fitbit hodinek a .. ono to jde :)
A tímto mohu zahodit MOnetu, kterou jsem si pořídil jen kvůli Fitbitům.

Screenshot_20190309-232135_Fitbit.jpg
Radek.Hulan
Diskutér

Odeslat příspěvekod RadekHfrk 9. 3. 2019 23:44

Nápodobně :-) Pořídil jsem si ji hned v září 2018. Tímto krokem mi však Revolut udělal obrovskou radost, mám teď jednu univerzální, a co víc, multiměnovou, kartu domů i na cesty ;-)
RadekHfrk
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod čulibrk 10. 3. 2019 00:19

Asi by bylo vhodné, aby si Revolut Hujeři založili svoje téma. Internetové diskuse jsou plné zoufalců, co věřili, že jim na dovolené bude stačit jedna Revolut karta a oni jim ji blokli účet. Jo a podpora reaguje klidně až za 3 dny. Nemají žádný telefonní kontakt, žádný e-mail ... žádné dovolání a možnost, kde si stěžovat. Pořád existují skryté limity a až je dosáhneš, tak tě bloknou.
čulibrk
Diskutér

Odeslat příspěvekod Radek.Hulan 10. 3. 2019 00:34

Není mi známo, že by Revolut blokoval někoho při běžném používání. Lidi co protáčí peníze kvůli bonusům na kreditce možná.

A s jednou kartou jede za humna jen hlupák. Ty to děláš?
Radek.Hulan
Diskutér

Odeslat příspěvekod RadekHfrk 10. 3. 2019 00:37

OK, téma "Revolut - zkušenosti". Jedna osobní zkušenost hujera. Na chatu přímo z aplikace Revolut v mobilu (Help) reagoval operátor v sobotu 2.3. v 22.30 během 3 minut a během konverzce problém dořešil (týkalo se to karty), přičemž si ještě žádal stanovisko nadřízeného.

Jinak těch "smutných" zákazníků všech fintechů a bank je na netu sic plno, otázka zní, co je v každém jednotlivém případě příčinou ....

Jednu kartu ostatně fakt nevozím a nikdy jsem to ani nedělal.
RadekHfrk
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MiASX 10. 3. 2019 06:23

Jednu kartu nenosim ani v CR.
MiASX
Diskutér

Odeslat příspěvekod retron 10. 3. 2019 11:04

Revolut mě bloknul už 2x, kvůli bonusům neprotáčím, prvně jsem dokládal výplatnice kvůli navýšení limitů, podruhé chtěli zdroj příjmů, daňové priznání, výplatnice, výpis z účtu, výpis z investičního účtu, support se ozval asi po půl dni ve 4:50 v noci/ráno a to šlo o par desitek tisíc - to mi opravdu nepřijde jako standardní. Za skandální považuju, že zadržuje peníze, dokud nedoložíte x-dokumentů a posouzení je bůhví na kom z "bangladesh-click-farm". Revolut je fajn, ovšem nedá se na něj spolehnout a to je u finanční instituce asi to nejdůležitější.
poslední varování, při příštím uvedení aff kódu trvalý BAN
retron
Diskutér

Odeslat příspěvekod kockopes 10. 3. 2019 19:07

kockopes píše:třetí týden čekám na chargeback od Revolutu za letenky zkrachovalé Germanie. Vím, že je ještě brzy, ale dám pak vědět, jak to dopadlo. Doufám, že k mé spokojenosti :)

v pátek obdržen charge back :) :tleskani
kockopes
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod xgolt01 10. 3. 2019 21:40

Dnes jsem u spořitelny (Jugoslávská 19, Praha) vybral bez poplatku. DCC mi to vůbec ani nenabídlo.
xgolt01
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod maeth_u 11. 3. 2019 09:17

xgolt01 píše:Dnes jsem u spořitelny (Jugoslávská 19, Praha) vybral bez poplatku. DCC mi to vůbec ani nenabídlo.

Máš Visu nebo MasterCard? Někde jsem zahlédl, že do ČR už posílají zase MasterCard a dotyčnému bankomaty nebo terminály taky nic nevnucujou.
maeth_u
Návštěvník

Odeslat příspěvekod čulibrk 11. 3. 2019 10:45

vpe píše:https://www.czechcrunch.cz/2019/03/cerny-tyden-revolutu-uspesny-pribeh-fintechoveho-jednorozce-utrpel-nekolik-trhlin/

To je dobrý článek. A to chtějí, aby si tam lidi posílali výplatu:
https://www.czechcrunch.cz/2018/10/revo ... ch-plateb/
..... komici a pak jim příjde nestandardně vysoká výplata, vše bloknou a lidi budou bez několik dní peněz. :roll:
čulibrk
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka