Revolut - zkušenosti

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod robbert 17. 3. 2019 15:56

Revolut teď chce nové ověření v souvislosti s Brexitem. Máte to taky tak? Jinak jsem se vrátil z dovolené v Itálii, kde jsem používal k platbam jen Revolut ku. Bylo to poprvé, co jsem byl v cizině, co jí mám. Dobijeno běžnou debetní kartou z několika bank. Obrat byl sestimistny a žádný problém s nabíjením a ověřováním příjmu nebyl.
Mé příspěvky vyjadřují mé názory. Chcete se mnou nesouhlasit? Můžete, ale to je asi vše, co můžete.

Bože, dej mi sílu, abych změnil, co změnit mohu, dej mi trpělivost, abych snesl to, co změnit nemohu, dej mi moudrost, abych to od sebe rozeznal.
Nekácet!
robbert
Návštěvník

Odeslat příspěvekod czaki 17. 3. 2019 17:04

PatrikChrz píše:Dolary bych si vezl odsud. U Arabů se dají koupit velmi výhodně (několik haléřů od středu), na takový kurz se s většinou karet nedostaneš. Já to plánuji stejně (většinu platit kartou s dobrým kurzem a na hotovostní výdaje si vézt peníze odsud)

Co je to prosím za směnárnu, že se tam dá tak výhodně směnit?
czaki
Návštěvník

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 17. 3. 2019 17:15

Tak třeba alfaprague.cz má u dolarů u VIP kurzu (stačí kupon z webu) rozdíl mezi nákupem a prodejem 12 haléřů, takže je cca 6 haléřů od středu.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod czaki 17. 3. 2019 17:26

Díky, to jsem neznal. Když jsem naposled hledal, tak jsem našel jako nejlíp hodnocenou Exchange.cz která tak dobrý bez VIP nemá (tam snad nejde tak lehce dostat VIP).
czaki
Návštěvník

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 17. 3. 2019 17:38

Exchange nebyla nikdy výhodná, jen má reklamy na všech webech. Má prostě nejlepší marketing :).

Ještě o fous lepší, než alfaprague je směnárna v Jindřišské ulici vedle hlavní pošty, ale ti nemají kurzy na webu. Zpravidla ještě bývají třeba o haléř až dva lepší, než Alfaprague.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod melo15 17. 3. 2019 18:28

čulibrk píše:Vítej v klubu, tak si příprav 3 výplatní pásky a příprav se na velmi nepříjemný policejní výslech na chatu v AJ. Nemají rádi, respektive zakazují točení přes kreditky. Přesáhl jsi určitý limit, o kterým ti budou lhát, že neexistuje.

A co když jsem student a nepracuji? To jim mám doložit co, jestli se mi to nedejbože stane?
>>> Vzali podprůměrný komunikátor,
>> vše užitečné vykuchali a ostatní funkce zmršili,
> udělali monstrózní kampaň a výsledkem je ..... Apple iPhone. :tleskani
melo15
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod čulibrk 17. 3. 2019 19:17

Nevím, už student nejsem, ale nedivil bych se, kdyby chtěli kopii průkazu studenta, nebo ISIC a výplatní pásky rodičů.
čulibrk
Diskutér

Odeslat příspěvekod wit.cz 18. 3. 2019 01:08

robbert píše:Revolut teď chce nové ověření v souvislosti s Brexitem. Máte to taky tak? Jinak jsem se vrátil z dovolené v Itálii, kde jsem používal k platbam jen Revolut ku. Bylo to poprvé, co jsem byl v cizině, co jí mám. Dobijeno běžnou debetní kartou z několika bank. Obrat byl sestimistny a žádný problém s nabíjením a ověřováním příjmu nebyl.

Mam to také tak a dělat se mi to ted fakt nechce. Nějaký deadline pro tohle? Aplikaci taky nehodlám aktualizovat, dokud stávající verze pojede.
Jinak v Indonésii se mi dobře platí kromě Curvy s HB také pomocí Transferwise, o víkendu má lepší kurz než Curve s drobnou přirážkou (realný rozdíl 1.5 p.b.).
wit.cz
Diskutér

Odeslat příspěvekod alfas123 18. 3. 2019 01:30

Je možné poskytnúť detaily? Súvisí to s aktualizáciou appky Revolutu?
alfas123
Diskutér

Odeslat příspěvekod wit.cz 18. 3. 2019 02:28

Odvolávají se na no deal Brexit, chtějí znovu udělat verifikaci uživatele a nestačí ŘP. Vyskočilo to na mě ve starší verzi aplikace a také přišel email.
wit.cz
Diskutér

Odeslat příspěvekod MirekM. 18. 3. 2019 07:20

Proc otravuji Brexitem, vzdyt maji bankovni licenci v EU.
MirekM.
Pokročilý

Odeslat příspěvekod fremantle 18. 3. 2019 08:05

wit.cz píše:Jinak v Indonésii se mi dobře platí kromě Curvy s HB také pomocí Transferwise, o víkendu má lepší kurz než Curve s drobnou přirážkou (realný rozdíl 1.5 p.b.).

To bych řekl, že je poměrně očekávatelné - u platby kartou TransferWise je u "exotických" (nepodporovaných) měn použitý neupravovaný kurz MC (vždy), v případě Curve s výjimkou víkendu, kdy je účtovaná přirážka taky. Rozdíl je tedy způsobený přirážkou Curve, což odpovídá i ceníku (1,5 % u jiných měn, než EUR, USD a GBP)...

Problémem také u Curve může být, že u Curve se uplatňují i další přirážky - aspoň u základní varianty Blue, kde je FUP pro směny jen 500 GBP měsíčně a směny nad tento limit jsou zpoplatněny dalšími 2 %, což u měn, které jen kopírují kurz MC není taková výhra. Pokud lze použít pro přímou platbu kartu s čistým kurzem MC, volil bych nejspíš ji (pokud si člověk nechce neustále hlídat co dělá - kdy platí)...
fremantle
Diskutér

Odeslat příspěvekod alfas123 18. 3. 2019 12:30

Je mozne niekde tento FUP limit najst?
alfas123
Diskutér

Odeslat příspěvekod minarjo 18. 3. 2019 12:37

Kdo Curve používá, najde limity i odkaz na FUP a fees v hlavním menu mobilní aplikace pod položkou Curve card limits. Kdo Curve zatím nepoužívá, najde na jejich webu, přímé odkazy zde:
https://www.curve.app/en/fair-use
https://support.imaginecurve.com/hc/en- ... ing-Curve-
(u tohoto článku i dva vnořené odkazy)

Ale dál už by ses zde měl tématicky přesunout do vlákna Curve karta.
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod alfas123 18. 3. 2019 12:59

Sorry, neuvedomil som si, ze to je vlakno revolut. Limity som samozrejme nasiel, ale ten FUP pri zmene mien tam nebol.
alfas123
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka