Revolut - zkušenosti

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod alfas123 7. 4. 2019 17:28

Priplatok, samozrejme, potom to nie je vyhodne. Takisto ak človek nemá peniaze v danej mene a už je v Anglicku víkend, teda neobchoduje sa.
A potom sa môže stať, že sa im zdá dana transakcia podozrivá, tak ju odmietnu autorizovať a človek musí ísť do aplikácie a potvrdiť odblokovanie karty.
Takže naozaj jednoduchá služba ako české daňové zákony;-)

Česká banka nemusí byť nutne horšia, multimena a výbery zdarma, môžeš si vybrať celý limit karty, ak Ti to bankomat vydá (a neúčtuje samotný bankomat za vyber)
alfas123
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Radek.Hulan 7. 4. 2019 17:39

Ale jo, souhlas.
Já třeba beru Revolut především jako záruku vyšší bezpečnosti.
Nechci hlavní karty někam strkat v Thajsku, Filipínách či Kambodži.
S Revolutem nemám problém... :) A dobije se během pár sekund z hlavní karty, klidně kreditky, žádné dlouhé převody.

Jestli ten výběr nad 16.000 Kč pak stojí +/- to co česká banka je irelevantní.
Radek.Hulan
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod alfas123 7. 4. 2019 17:56

Nebolo by v tych krajinach jednoduchsie ist do banky a urobiť cash advance, sice to je drahsie, ale snad bezpecnejsie...
alfas123
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Ferlich 8. 4. 2019 22:27

Radek.Hulan píše:To bude jen blokace, ne, před zahájením tankování?
A pak se strhne až skutečná částka..
V Itálii to funguje podobně.

Tak už se mi provedla oprava 100€ se v aplikace do dvou dní změnilo na 37€.
Ferlich
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tlamik5 9. 4. 2019 09:18

Revolut je v poslední době dost otravný s neustálými push up notifikacemi o nutnosti aktualizovat a poslat nové ID. Aktualizaci jsem udělal už dávno a nemám kam aktualizovat a místo nového ID jsem několikrát klikl na teď ne nebo co a žádné zaslání ID mi znovu nenabízí. Dnes mi dokonce přišla SMSka se stejným požadavkem a Revolut apka nic
Takže jsem restartoval mobil a najednou se Revolut vzpamatoval a nabízí mi/požaduje zaslání nového ID, udělal jsem a během chvíli informace, že se něco nepodařilo a mám to zkusit znovu a o5 stejný problém, Revolut mi nic takového nenabízí a v menu jsem to nikde nenašel
Mám sto chutí vybrat/utratit všechno, co tam mám
tlamik5
Návštěvník

Odeslat příspěvekod alfas123 9. 4. 2019 11:44

Ignoruj to, predsa
alfas123
Nadšenec

Odeslat příspěvekod rosky 9. 4. 2019 16:10

Ověření ID lze vyvolat -> přes Nápověda -> Profil -> Nedaří se ověřit - je tam link "zkuste to znovu".
Ale taky už jsem jim to posílal 3x a furt nějaký problém.
Mají to asi porouchaný...
rosky
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tlamik5 9. 4. 2019 19:17

Blbé je, že mi jednak za měsíc končí občanka a taky, že na občance (a všech dokladech) mám dlouhé vlasy a vousy, kdežto včíl jsem strojkem na ježka a bez vousů, takže chápu, že jsem asi k nepoznání, ale tak nějak rychle s tím nic neudělám :)
Ať si naserou
tlamik5
Návštěvník

Odeslat příspěvekod xls 10. 4. 2019 08:46

Nevidím problém v tom strčit v Thajsku či Kambodži do bankomatu kartu, už jsem takhle udělal tak ke stovce operací a všechno v pohodě, automaty jsou na každém rohu (i venku). Jen jednou mi to kartu sežralo, ale to je riziko podnikání.

Pochod do banky by zato moc reálný nebyl, poboček málo, omezená doba, většinou nacpané místními, personál s velmi omezenou nebo žádnou znalostí AJ. To by byl oproti bankomatu očistec.
xls
Diskutér

Odeslat příspěvekod Tomason87 10. 4. 2019 09:08

U Revolutu není problém ani tak v tom, že by si počítal 2 % nad střed při výběru cizí měny. On si počítá 2 % z vybírané částky (nad limit), což ho činí nepoužitelným pro různé situace, kdy hrají roli tuzemské výběry. V kombinaci s podvodně natahovanými převody na účet je to dost výrazné úzké hrdlo. Je z toho bohužel patrný brutální tlak na monetizaci.
Tomason87
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Radek.Hulan 10. 4. 2019 09:29

Jo, ATM jsou v Thajsku všude, ale osobně stejně raději hledám ten v bance, aby tam nebyl scanner / skimming karty. Z domova se pak taková věc blbě řeší, když to po půl roce někdo zneužije.

A stejně je dobré vyhledat Krungsri banku, nabízí 30 tisíc bahtů na výběr, většina dalších jen 20 tisíc (a poplatek 220 bahtů).

To samé Booking, to číslo karty se fakt válí jako plaintext, vytištěný, v hotelu a v archívech. Příliš velké riziko dávat jim hlavní kartu, kterému se s Revolutem snadno předejde.

Kdo to riziko chce postupovat s hlavní kreditkou s limitem třeba pár set tisíc, jeho věc ;)

--

A v ČR nevidím důvod, proč pomocí Revolutky vybírat. Ale používám jej přesto denně, na placení Fitbit hodinkami. Jiná alternativa je účet v MOnetě či KB, což ani jedno nechci. Revolut umí Google Pay / Fitbit Pay / Garmin Pay.
Radek.Hulan
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod wombat88 10. 4. 2019 13:30

Já mám zkušenost, že z bankomatu, které účtovaly přiřažku, tak už je potom Revolut neúčtoval, nevím jestli se zasekl Revolut, nebo to tak je. Každopádně jsem zaplatil to co bankomat chtěl a dál už fee +2% nikdo nechtěl.

Další zkušenost měl jsem to "štěstí" využít cestovní pojištění od Revolutu, vs. (pro milovníky českých věcí klasické od ČP resp. Europ Assistance

Poslal jsem fakturu, stvrzenky a nějaký popis zároveň na oba kontaktní maily.
- z pojišťovny co používá Revolut do pár minut odpoveď, chtěli nějaké upřesnění, během dvou dní vše ok, že posílájí prachy.

- z EA zatím žádná odpověď tak jsem hledal další maily /na netu jich mají asi 5 a z toho to co je v těch papírech tak ten nefunguje??) a chtěl vědět, jestli jim to vůbec dorazilo, za chvíli napsali, že to teda evidují a ozvou se, už týden a nic.

;-)
wombat88
Návštěvník

Odeslat příspěvekod alfas123 10. 4. 2019 14:19

V ktorej krajine si bol?
alfas123
Nadšenec

Odeslat příspěvekod wombat88 10. 4. 2019 15:06

Střední Amerika
wombat88
Návštěvník

Odeslat příspěvekod xls 10. 4. 2019 17:34

Teď mi dal 25 tisíc THB myslim bankomat Bangkok bank, Vypadá, že se to postupně zvyšuje. Další od jiné ale jen obvyklých 20.
xls
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka