Revolut - zkušenosti

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod A1rh- 6. 6. 2019 22:21

myslel jsem že u Revolutu je to zaúčtované okamžitě. Jo, svítí tam "nevyřízené", takže stejně jako u jiné karty zatím blokace nějakým kurzem, ok.
V profilu kódy AliExpress US $19, Curve 5 GBP, Tipli, ExpoBank, ING .. (příp. SZ)
A1rh-
Diskutér

Odeslat příspěvekod e-osobne 6. 6. 2019 22:37

Prevod meny na jinou je zauctovan ihned, ale platba neni zauctovana ihned.
e-osobne
Diskutér

Odeslat příspěvekod fremantle 6. 6. 2019 22:42

Kurz je konečný, nedochází k žádné změně mezi blokací a zaúčtováním transakce. Kurz u transakce kartou bez předchozí směny nebude nikdy stejný jako kurzy v přehledu, na to se spolehnout nelze. U měn, v nichž Revolut umí vést zůstatek je vždy jistější si obnos změnit předem a teprve poté zaplatit. V případě těch ostatních měn bych sám sáhl po kartě s kurzem karetní asociace, pakliže nemáš, budiž - významné rozdíly tam nebudou...
fremantle
Diskutér

Odeslat příspěvekod maeth_u 7. 6. 2019 08:13

Hlavně kurz, který zobrazuje Revolut v grafech AUD->CZK, je pro "nákup". Pro "prodej" bys musel vzít invertovaný kurz CZK->AUD a z něj vzít převrácenou hodnotu. Ten rozdíl je jejich spread.
maeth_u
Diskutér

Odeslat příspěvekod slavo963 7. 6. 2019 08:15

presne
slavo963
Diskutér

Odeslat příspěvekod jir.vesely 7. 6. 2019 09:00

A tohle je strašně důležité vědět! Ze začátku mě to totiž taky trochu mátlo. A to samé platí i v převodníku. Když tam dáte 100 EUR, tak ten výsledek, co se ukáže v CZK je také to, co byste dostali za 100 EUR a ne kolik za těch 100 EUR zaplatíte. Díky tomu se ty kurzy taky zdají lepší než jsou.
jir.vesely
Diskutér

Odeslat příspěvekod barnyss 7. 6. 2019 11:39

Je na to potřeba jít selským rozumem - položím si otázku:
Kolik Kč mě bude stát např. 100 EUR:
Screenshot_20190607-123604.png

takže kurz 25,6977 Kč/EUR
barnyss
Diskutér

Odeslat příspěvekod maeth_u 7. 6. 2019 12:03

To bohužel nejde u měn, které neumí mít měnovou složku na Revolutu. Ale s EUR to dělám stejně.
maeth_u
Diskutér

Odeslat příspěvekod A1rh- 7. 6. 2019 12:32

a je jasno, díky :)
V profilu kódy AliExpress US $19, Curve 5 GBP, Tipli, ExpoBank, ING .. (příp. SZ)
A1rh-
Diskutér

Odeslat příspěvekod robbert 10. 6. 2019 10:04

Když si směnim třeba CZK na USD ve čtvrtek, tak to pak v pátek při platbě vezme z těch USD? A musím si založit USD účet u Revolutu nebo se to udělá automaticky?
Mé příspěvky vyjadřují mé názory. Chcete se mnou nesouhlasit? Můžete, ale to je asi vše, co můžete.

Bože, dej mi sílu, abych změnil, co změnit mohu, dej mi trpělivost, abych snesl to, co změnit nemohu, dej mi moudrost, abych to od sebe rozeznal.
Nekácet!
robbert
Návštěvník

Odeslat příspěvekod libol 10. 6. 2019 11:58

ad 1) ano
ad 2) jestli ti rozumím, ve Správě účtu (vlevo nahoře) si přidáš další měnovou složku USD (ono se to jmenuje "Přidat účet")
libol
Diskutér

Odeslat příspěvekod robbert 10. 6. 2019 12:48

Díky. A ano, rozumíš mi dobře. Nejprve tedy přidat USD účet, a pak směnit. Při platbě v USD to vezme USD, pokud bude dostatečný zůstatek. Je to tak? Napsal jsem to teď srozumitelneji?
Mé příspěvky vyjadřují mé názory. Chcete se mnou nesouhlasit? Můžete, ale to je asi vše, co můžete.

Bože, dej mi sílu, abych změnil, co změnit mohu, dej mi trpělivost, abych snesl to, co změnit nemohu, dej mi moudrost, abych to od sebe rozeznal.
Nekácet!
robbert
Návštěvník

Odeslat příspěvekod slavo963 10. 6. 2019 13:26

ano
slavo963
Diskutér

Odeslat příspěvekod robbert 10. 6. 2019 15:53

Ok. Diky za info.

Nekácet!
robbert
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Radek.Hulan 13. 6. 2019 17:25

Jakým způsobem by měl Paypal blokovat Revolut?
Tuto kombinaci používám denně (platím PayPalem, kde je Revolut virtuální VISA) a super.
Navíc na Metal sbírám 1% cashback ;)
Radek.Hulan
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka