Revolut - zkušenosti

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod minarjo 3. 12. 2019 17:46

@barnyss:
A to ještě Revolut předává příjemci aspoň textovou Referenci plátce (tedy něco jako zprávu příjemci). Jiné konkurenční služby, jako například Monese, nepředává i u SEPA ani to :).
To co popisuješ u platby z Revolut není nic nového, to samé je i u plateb k nám do ČR :). Zkrátka fakt, že Revolut v rámci ušetření využívá u mnoha zemí své prostředníky (externí společnosti s lokálními účty, třeba v ČR je to Vitesse psp Limited) je známá věc. Tedy nikdy se u převodu z Revolut nedá spolehnout, že příjemci dorazí platba přímo z vašeho Revolut účtu s vaším britským Revolut IBANem, často je to právě z účtů těchto prostředníků, no :(.
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod redhaven 3. 12. 2019 17:58

Potvrzuji výrazné problémy Revolut, se zasíláním CZK plateb na české účty. Platba měla přijít již včera do RB a není tam ani ted.
redhaven
Diskutér

Odeslat příspěvekod retron 3. 12. 2019 18:25

minulý týden do ČS D+4 odpoledne tzn. kamkoliv jinam D+5
retron
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 3. 12. 2019 20:34

jo, u mne to trvalo také přes týden.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod tlamik5 9. 12. 2019 19:48

Jde nějak v poslední verzi na Androidu zobrazit u cizích měnových účtů jeho ekvivalent v CZK ? Dříve stačilo kliknout na zůstatek v cizí měně, ale teď mi to nejde a nemůžu to nikde zase najít :(
Dik
tlamik5
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Vasekpasek 12. 12. 2019 20:12

Někde tu padl dotaz, jak to bude s dividendama při investování přes Revolut. Tak ty se normálně připisujou, už mi přišly z Apple a Exxonu. Jen jsem zvědavej, jak tak pročítám (nejen) tohle vlákno, kdy Revolut zavře krám a o všechno tam přijdu :-D
Vasekpasek
Diskutér

Odeslat příspěvekod minarjo 14. 12. 2019 16:44

https://www.euro.cz/blogy/revolut-je-sk ... topic-3532
Tak snad opravdu naberou dost posil, aby odblokování účtu, které i zde řada lidí zmiňovala jako pomalé, bylo výrazněji zrychleno.

----
Ještě dotaz: posílal někdo v poslední době skrz Revolut dolary na účet v USA? Sestra tam teď dlouhodobě je, rád bych jí na US účet něco poslal, a zajímala by mě zejména rychlost převodu (zda to je třeba do 2 dnů jako europlatba, nebo spíš týden jako platba do ČR). Díky za případné zkušenosti.
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod minarjo 14. 12. 2019 17:38

No ten článek je zase od někoho, kdo moc na platby spěchá a nechápe, že zadarmo ani kuře nehrabe :).
Tak z mé zkušenosti jsou SEPA/Europlatby z/do Revolutu velmi rychlé, tak rychlé z českých EUR bankovních účtů nejsou. Typicky platba v EUR odeslaná třeba v 9h dopoledne je u příjemce už kolem 14h odpoledne nebo i dříve, třeba přes Air jako zadaná ve stejný čas je v cíli o den později. Stejně tak opačně příchozí SEPA. No ale že pro jiné měny jde Revolut levně přes prostředníky a posílá to skrz ně dávkově díky slevě, to není nic nového. Ostatně právě v USA to tak mají pro platby v rámci USA všechny banky: buď klient US banky zadá ACH převod (elektronický, zpracovávaný dávkově hromadně, často zdarma či za symbolický poplatek, v cíli zpravidla druhý den, odpovídá našemu D+1), nebo zadá wire transfer přes systém Swift (téměř v reálném čase, tedy individuální a ne hromadné odesílání, ale za vyšší poplatek, odpovídá cca našim okamžitým platbám). Služby jako Transferwise, Revolut a další využívají v USA ten levnější ACH elektronický transfer (tedy typicky D+1 z interního účtu dané služby v USA) a nelze jim to vyčítat.
Jen mě zajímá, zda tedy z Revolut do USA není ještě nějaké jiné delší zdržení než to jednodenní kvůli ACH (třeba kvůli prostředníkovi, tak jako u nás v ČR kvůli Vitesse)
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod Prologer 14. 12. 2019 19:06

S Revolut premium usd do USA obvykle do druhého, max. Třetího dne. A posílají to jako ach, takže přijetí zdarma.
Prologer
Diskutér

Odeslat příspěvekod minarjo 14. 12. 2019 19:57

Díky za odpověď. Sice mám jen základní Revolut tarif, no ale snad mě to kvůli tomu nezpozdí moc - a snad mě nebloknou při dobití/zaslání cca 600 USD :)
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod aroze 20. 12. 2019 19:29

Úspěšně jsem si zřídil Revolut a na něm tři měny. Trochu mě zarazilo to, že IBANy pro všechny tři jsou stejné.
To je tak správně? Díky za radu.
aroze
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Aldapo 20. 12. 2019 22:31

funguje prosím někomu dobíjení Revoltu z RB debetky? Mě po telefonu po zamítnutí v apce revolutu řekli v RB že revolut neposlal ověřovací smsku tomu jejich rozhraní...kecy v klecy alibisti, jen to nechtěj řešit v IT rovině... .
Aldapo
Návštěvník

Odeslat příspěvekod minarjo 21. 12. 2019 00:24

@aroze:
Ano to je zcela v pořádku, ten tvůj IBAN účet je multiměnový, jaká měna na něj přijde, taková se zaúčtuje, pokud je mezi povolenými (podobně je multiměnové v českých podmínkách třeba eKonto od RB nebo obchodní účet pro obchody s akciemi ve Fio eBroker).
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod lubik2 21. 12. 2019 01:33

Aldapo píše:funguje prosím někomu dobíjení Revoltu z RB debetky? Mě po telefonu po zamítnutí v apce revolutu řekli v RB že revolut neposlal ověřovací smsku tomu jejich rozhraní...kecy v klecy alibisti, jen to nechtěj řešit v IT rovině... .
Dříve to fungovalo (minimálně teď na podzim, na dvou účtech s debetní RB kartou), ale jestli tam nemají chybu teď, tak to nevím
lubik2
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka