Revolut - zkušenosti

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod capo56 27. 1. 2020 09:50

Aha, o té regulaci jsem nevěděl, takže super, díky za info.
capo56
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod redhaven 28. 1. 2020 21:36

Je možné poslat z Revolutu zcela bez poplatků dalších bank dolary na dolarový účet v česku u Air bank? Opačně to funguje z karty na kartu, ale nyní mě obchodník refundoval na Revolut dolary.
redhaven
Diskutér

Odeslat příspěvekod slavo963 28. 1. 2020 22:20

nelze, vzdy to bude swift platba, revolut lokalni ucet v USD mene neumi
slavo963
Diskutér

Odeslat příspěvekod jichaj 28. 1. 2020 22:35

ted jsem posilal z Revolutu Kc na cesky ucet...a nenabidlo to tu zrychlenou ani free transakci a pise termin doruceni 31.1. Nejaka zmena nebo jen nechali jednu, free nabidku?
jichaj
Diskutér

Odeslat příspěvekod 1jorgos 28. 1. 2020 23:01

capo56 píše:Prosím, potřebuju poslat něco přes 200EU do chorvatské banky "PRIVREDNA BANKA ZAGREB D.D." (PBZ), jako money transfer, strandardně přes IBAN. Netušíte prosím někdo jak zjistit, jestli mě něco bude ze strany této banky stát money transfer - za to že peníze přijme? Ze strany Revolutu s žádným poplatkem nepočítám...

platba z revolutu Kn ucet > bezny osobni ucet Kn u PBZ je ze strany revolutu zdarma a PBZ ma poplatek 7,5Kn za prichozi platbu v jine měně nez euro.
Prijde z tveho IBANu GB21REV..... (pripsana D+0, D+1 max D+2, jak kdy)

platba z revolutu EUR učet > bezny osobni ucet EUR u PBZ je ze strany revolutu i PBZ zdarma
Prijde z tveho IBANu GB21REV..... (pripsana D+0)

https://www.pbz.hr/uvjeti-poslovanja/fi ... knade.html
bod: 5.3.5.1. a 5.3.4.1.
Naposledy upravil 1jorgos dne 28. 1. 2020 23:08, celkově upraveno 1
1jorgos
Návštěvník

Odeslat příspěvekod retron 28. 1. 2020 23:05

jichaj píše:ted jsem posilal z Revolutu Kc na cesky ucet...a nenabidlo to tu zrychlenou ani free transakci a pise termin doruceni 31.1. Nejaka zmena nebo jen nechali jednu, free nabidku?

možná proto, že jsem si připlatil Turbotransfer a platba šla stejné tři dny jako standardní, tak jsem Turbo poplatek vyreklamoval
retron
Diskutér

Odeslat příspěvekod drkarel 29. 1. 2020 06:40

jichaj píše:ted jsem posilal z Revolutu Kc na cesky ucet...a nenabidlo to tu zrychlenou ani free transakci a pise termin doruceni 31.1. Nejaka zmena nebo jen nechali jednu, free nabidku?

Mám to stejně, už 2x. Mám pocit, že to bylo už v prosinci, ale platba došla normálně až za týden.
drkarel
Diskutér

Odeslat příspěvekod maeth_u 29. 1. 2020 09:19

Na Redditu přistály zvěsti, že se u Revolutu změnilo MCC na "Wire Transfer - Money Orders" https://www.reddit.com/r/Revolut/commen ... for_topup/

To by si některé banky (hlavně u kreditky) mohly vyložit jinak než dosud a úročit rovnou. Snad to bude jen kachna nebo dočasný glitch.
maeth_u
Návštěvník

Odeslat příspěvekod minarjo 29. 1. 2020 10:08

Nebo to naopak může opět zpřístupnit odměny při dobíjení českými kreditkami, protože většina z nich má ve výjimkách cíleně jen MCC 6012, o MCC 4829 pokud z hlavy vím se žádná zde běžně využívaná CZ kreditka ve výjimkách nezmiňuje. Ani okamžitého úročení se pro tento MCC osobně nebojím, protože obdobný (nebo stejný) je pro službu MC Moneysend a ti co zde používali Paysend mi jistě potvrdí, že jim u kreditek kvůli tomu okamžitý úrok nevznikal.
EDIT:
Vlastně jedna banka výjimku odměn na MCC 4829 má, jak teď z PDF podmínek vidím - kreditky RB mají tento MCC (jako převody mezi kartami) ve výlukách od listopadové aktualizace, asi v RB viděli dopředu :). I u RB by to ale mělo být jen než odměny, ne hned úročené.
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod Lafayette16 29. 1. 2020 10:56

Ty MCC kódy přiděluje obchodníkovi karetní asociace podle toho, jaký byznys jim obchodník nahlásí.
Tak je možné, že Mastercard to Revolutu změnili sami od sebe, když přehodnotili zařazení jejich byznysu do jiné kategorie.

-- 29. 1. 2020 11:59 --

Popis kódů:
6012: Financial Institutions – Merchandise, Services, and Debt Repayment
4829: Money Transfer
Lafayette16
Diskutér

Odeslat příspěvekod petrmegac 29. 1. 2020 11:27

No nejsem odborník ale podle mě KK ČS přestane vracet, protože to určitě není e-shop ani platba v zahraničí ale pouze převod peněz. Takže osobní názor nevýhodné.
petrmegac
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Lafayette16 29. 1. 2020 11:28

J
petrmegac píše:No nejsem odborník ale podle mě KK ČS přestane vracet, protože to určitě není e-shop ani platba v zahraničí ale pouze převod peněz. Takže osobní názor nevýhodné.

Jsem téhož názoru.
Lafayette16
Diskutér

Odeslat příspěvekod Lenka_2 29. 1. 2020 12:28

Naopak HB by mohla bonusy připisovat, protože ve výlukách je v produktových podmínkách výslovně zmíněn jenom MCC 6012.
Lenka_2
Diskutér

Odeslat příspěvekod suram 29. 1. 2020 13:18

Tak nezbývá než to otestovat a dát vědět ostatním.
suram
Diskutér

Odeslat příspěvekod maeth_u 29. 1. 2020 13:26

Nicméně stejný MCC má údajně Transferwise, s čímž už tady někdo určitě někdy pracoval.
maeth_u
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka