Revolut - zkušenosti

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod maeth_u 29. 1. 2020 09:19

Na Redditu přistály zvěsti, že se u Revolutu změnilo MCC na "Wire Transfer - Money Orders" https://www.reddit.com/r/Revolut/commen ... for_topup/

To by si některé banky (hlavně u kreditky) mohly vyložit jinak než dosud a úročit rovnou. Snad to bude jen kachna nebo dočasný glitch.
maeth_u
Diskutér

Odeslat příspěvekod minarjo 29. 1. 2020 10:08

Nebo to naopak může opět zpřístupnit odměny při dobíjení českými kreditkami, protože většina z nich má ve výjimkách cíleně jen MCC 6012, o MCC 4829 pokud z hlavy vím se žádná zde běžně využívaná CZ kreditka ve výjimkách nezmiňuje. Ani okamžitého úročení se pro tento MCC osobně nebojím, protože obdobný (nebo stejný) je pro službu MC Moneysend a ti co zde používali Paysend mi jistě potvrdí, že jim u kreditek kvůli tomu okamžitý úrok nevznikal.
EDIT:
Vlastně jedna banka výjimku odměn na MCC 4829 má, jak teď z PDF podmínek vidím - kreditky RB mají tento MCC (jako převody mezi kartami) ve výlukách od listopadové aktualizace, asi v RB viděli dopředu :). I u RB by to ale mělo být jen než odměny, ne hned úročené.
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod Lafayette16 29. 1. 2020 10:56

Ty MCC kódy přiděluje obchodníkovi karetní asociace podle toho, jaký byznys jim obchodník nahlásí.
Tak je možné, že Mastercard to Revolutu změnili sami od sebe, když přehodnotili zařazení jejich byznysu do jiné kategorie.

-- 29. 1. 2020 11:59 --

Popis kódů:
6012: Financial Institutions – Merchandise, Services, and Debt Repayment
4829: Money Transfer
Lafayette16
Diskutér

Odeslat příspěvekod petrmegac 29. 1. 2020 11:27

No nejsem odborník ale podle mě KK ČS přestane vracet, protože to určitě není e-shop ani platba v zahraničí ale pouze převod peněz. Takže osobní názor nevýhodné.
petrmegac
Diskutér

Odeslat příspěvekod Lafayette16 29. 1. 2020 11:28

J
petrmegac píše:No nejsem odborník ale podle mě KK ČS přestane vracet, protože to určitě není e-shop ani platba v zahraničí ale pouze převod peněz. Takže osobní názor nevýhodné.

Jsem téhož názoru.
Lafayette16
Diskutér

Odeslat příspěvekod Lenka_2 29. 1. 2020 12:28

Naopak HB by mohla bonusy připisovat, protože ve výlukách je v produktových podmínkách výslovně zmíněn jenom MCC 6012.
Lenka_2
Diskutér

Odeslat příspěvekod suram 29. 1. 2020 13:18

Tak nezbývá než to otestovat a dát vědět ostatním.
suram
Diskutér

Odeslat příspěvekod maeth_u 29. 1. 2020 13:26

Nicméně stejný MCC má údajně Transferwise, s čímž už tady někdo určitě někdy pracoval.
maeth_u
Diskutér

Odeslat příspěvekod drkarel 29. 1. 2020 13:42

petrmegac píše:No nejsem odborník ale podle mě KK ČS přestane vracet, protože to určitě není e-shop ani platba v zahraničí ale pouze převod peněz. Takže osobní názor nevýhodné.

Mohlo by to tak být. Pokud se kód změnil už teď v lednu, uvidím to 31. na výpisu. Mmch, co má za MCC Twisto?
drkarel
Diskutér

Odeslat příspěvekod minarjo 29. 1. 2020 14:09

Znovu opakuji výše uvedené, že nový MCC Revolutu (pokud je info o jeho změně na 4829 pravdivá) není zatím předmětem výluk téměř u žádné kreditky a může nám to spíš pomoci: určitě ne u Hello či ČS (u ČS výluky nejsou ostatně žádné), ano u RB, ta MCC 4829 doplnila v listopadu asi hlavně kvůli Paysend, ten je už pro dojení ale stejně mrtvý.
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod drkarel 29. 1. 2020 14:25

A proč to opakuješ? To si každý může přečíst tam, ne? :)

Tedy aktuální podmínky jsem podrobně četl málokde, ale pamatuji si, že v minulosti byly některé transakce vyloučeny z odměn, resp. okamžitě úročeny či považovány za hotovostní transakce ... na základě slovně definovaného ustanovení podmínek bez uvedení MCC. (Podobně jako sázkovky.)
drkarel
Diskutér

Odeslat příspěvekod minarjo 29. 1. 2020 14:28

@drkarel:
Řada lidí zde pamatuje Paysend: jeho MCC byl ze stejné skupiny (Money transfer - MC Moneysend) a odměnu všechny kreditky dávaly, až teď od listopadu to RB dala do výjimek. Tedy ani tento si nemyslím že budou brát jako hotovostní operaci, vždyť je to bezhotovostní :).

Mimochodem k té ČS: je samosebou (i se starým MCC) dobíjet jistější dobíjet Revolut Curve kartou s podkladovou kreditkou ČS, ta to pak bere jako net platbu a odměnu bez ohledu na MCC dává, stejně jako za výběr z ATM skrz Curve. Přímé dobití Revolutu kreditkou ČS jsem nikdy nedělal, přímo to může být jinak.
Naposledy upravil minarjo dne 29. 1. 2020 14:37, celkově upraveno 1
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod drkarel 29. 1. 2020 14:36

A proč to zase opakuješ? :) (Než stačí člověk napsat příspěvek, reaguje na něco jiného. :) )

Já to průběžně dělám tak i tak (s i bez CRV) a ČS dává za oboje.

-- 29. 1. 2020 14:39 --

A další úprava … Jo, asi ne, ale riziko tu je vždy.
drkarel
Diskutér

Odeslat příspěvekod minarjo 29. 1. 2020 14:46

V tom ohledně ČS a MCC jsem rozptyloval obavy @petrmegac a @Lafayette16 z minulé strany (proto jsem se i opakoval), kteří se bůhvíproč obávají, že by ČS po změně MCC už odměnu nedávala. Také myslím že MCC v ČS neřeší, jen platba musí být internetová - to Curve pojistí, tedy Revolut přinejhorším přes ni vždy, tak jako výběr z ATM :).
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod drkarel 29. 1. 2020 15:53

No, já myslím, že jejich obavy nejsou neodůvodněné. :) A slova "vždy" bych taky nepoužíval. S Air bank to taky bylo "napořád". :) A s tou CRV - Jednou se mi stalo, že se mi nepodařilo skrz CRV Revolut dobít (Revolut zahlásil něco jako, že nesouhlasí PSČ), ale částka byla zablokována pár dní. A když se toto stane na konci zúčtovacího období, můžeš se dostat do situace, že už nestihneš do ČS nalít prachy. Krom toho jsou na CRV taky limity. Takže ne vše dobíjím přes CRV.
drkarel
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka