Revolut - zkušenosti

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod taylor729 2. 8. 2017 04:42

Zkousel jsem si nechat poslat z airhelp eura na EUR ucet u Revolutu, ale neproslo to kvuli ruznym zemim v BIC (GB) a IBAN (LT) kodu. Nesetkal se nekdo s podobnym problemem?
taylor729
Diskutér

Odeslat příspěvekod lubik2 2. 8. 2017 07:16

taylor729 píše:Zkousel jsem si nechat poslat z airhelp eura na EUR ucet u Revolutu, ale neproslo to kvuli ruznym zemim v BIC (GB) a IBAN (LT) kodu. Nesetkal se nekdo s podobnym problemem?

Někde na webu jsem četl, že s tím mají problémy po celé Evropě. Osobně bych doporučil, pokud to jde, tak BIC vůbec nezadávat, IBAN by měl stačit.

Já jsem ale vyzkoušel nabít eura přes kartu a poslat si je z Revolut zpět na účet - to funguje OK. Takže konečně možnost, jak pokud má člověk EUR účet, tak obejít poplatky za SEPA platbu - Revolut to udělá zadarmo ( a docela rychle - v neděli jsem zadal příkaz, v úterý dopoledne byla částka na účtě).
Takže toto funguje:
EURo účet -> nabití Revolut pomocí karty k EURo účtu -> platba v EUR na libovolný účet v Evropě

Naopak netuším, zda půjde realizovat například platba Revolut-> Mintos (kde rozlišují účet podle ID v textu). V Revolutu lze při platbě zadat text, asi to vyzkouším.
lubik2
Diskutér

Odeslat příspěvekod Smurfik 2. 8. 2017 07:26

Do Mintosu to funguje. Před asi 2 týdny jsem tam na zkoušku poslal 2 Eura a v Mintosu se mi pak na výběr objevil účet Currency Cloud na který jsem pak zkusil poslat peníze zpět, ale to byl problém, musel jsem to řešit s podporou. Nedávno jsem to zkusil znovu, opět jsem poslal do Mintosu 2 Eura a už se mi k výběru ukázal správný účet LT19XXXatd.
Smurfik
Diskutér

Odeslat příspěvekod taylor729 2. 8. 2017 07:55

Poslal jsem to nakonec do Equa, odkud to pres debetku presunu do Revolutu
taylor729
Diskutér

Odeslat příspěvekod zeim 2. 8. 2017 09:48

Není mi to jasné, je Revolut služba vhodná pro směnu 50.000 USD na KB USD účtu do CZK, s tím, že v korunách pak potřeba uskutečnit bankovní převod v rámci ČR? Pokud ne, co nejlépe využít?
zeim
Diskutér

Odeslat příspěvekod lubik2 2. 8. 2017 10:05

zeim píše:Není mi to jasné, je Revolut služba vhodná pro směnu 50.000 USD na KB USD účtu do CZK, s tím, že v korunách pak potřeba uskutečnit bankovní převod v rámci ČR? Pokud ne, co nejlépe využít?

Zde bych asi zavolal na dealing KB a zjistil, za kolik mi to smění přímo u nich.
Nebo zkusit devizovky Roklen a podobně.
lubik2
Diskutér

Odeslat příspěvekod Smurfik 2. 8. 2017 10:07

Určitě ne, už jen proto, že je to Startup a peníze máš tak nějak v Cloudu a tohle je dost vysoká suma. Navíc měsíční limit na konverzi je 6000 Euro (nebo ekvivalent GBP, USD, jak u koho), pak je tam příplatek 0,5%. Na tohle je asi vhodnější nějaká místní devizovka, třeba Roklen.
Smurfik
Diskutér

Odeslat příspěvekod fremantle 2. 8. 2017 10:18

Devizovku nejlépe s příslušným CM účtem v KB - vím určitě o RoklenFx: https://www.roklen.cz/permalink/cs/file ... kovni_ucty a Akcentě: http://www.akcenta.com/files/rs_en/broz ... omplet.pdf, ale jistě budou i další...

U Revolutu budou totiž hlavně dva problémy - USD tam dostat (příkaz k úhradě přes SWIFT do banky v UK - tedy relativně vysoké poplatky KB + korespondenční banky, pokud by k účtu byla debetní karta, tak je tam totiž pořád poplatek při platbě v USD 1 %) a samotná směna - na ty mají podle FUP limit 5000 GBP/EUR za kalendářní měsíc a cokoliv nad je zpoplatněno dalším 0,5 %: https://revolut.com/fairusage, takže taková kombinace by se docela podražila (vůči využití devizovky s relativně nízkými spready).
fremantle
Diskutér

Odeslat příspěvekod retron 2. 8. 2017 10:21

mám to čerstvě, kartou lze dobíjet pouze EUR nebo i USD? nabízí mi to pouze EUR
poslední varování, při příštím uvedení aff kódu trvalý BAN
retron
Diskutér

Odeslat příspěvekod fremantle 2. 8. 2017 10:22

Dobití je možné ve více měnách (zatím kromě CZK), ale dobití v USD je zpoplatněno 1 % (takže výhodněji nejspíš vyjde dobití v EUR a následná konverze v aplikaci).

Teda nejlepší se bude podívat přímo na stránky - aktuálně lze držet zůstatek v 16 různých měnách, dobíjet v 9: http://news.revolut.com/post/1624333024 ... he-revolut
fremantle
Diskutér

Odeslat příspěvekod retron 2. 8. 2017 10:25

aha, díky. ještě dotaz, lze nabíjet kartou jiného majitele než je účet nebo to nějak kontrolují?
retron
Diskutér

Odeslat příspěvekod fremantle 2. 8. 2017 10:31

O tom nevím - nezkoušel jsem, ale předpokládám, že by to jít mohlo (zadává se jen číslo karty, potvrzuje případně 3D Secure)...
fremantle
Diskutér

Odeslat příspěvekod retron 2. 8. 2017 10:37

Top-up:
Bank Transfer Free
Debit card Free
Credit Card 1%
USD debit/credit card 3%/4%

dokonce 3 nebo 4%...takže pro tyto transakce nepoužitelné
retron
Diskutér

Odeslat příspěvekod zeim 2. 8. 2017 12:02

Děkuji za ujasnění směny USD - zkusím Roklen nebo jaký rate dají v KB na telefonu.
zeim
Diskutér

Odeslat příspěvekod zeim 3. 8. 2017 09:18

Opět jeden praktický příklad: Je revolut vhodná služba pro uskutečnění transferu mezi fyzickými osobami z CZK účtu v ČR na PLN účet v Polsku ve výši cca 24.000PLN/150.000CZK? Budu potřebovat znát pouze IBAN příjemce v PL?
zeim
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka