Revolut - zkušenosti

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod tmx643 30. 11. 2020 19:29

Není možné, že ten graf ukazuje prodejní kurz, nikoliv střed? Čili 2,5 % pod středem a ty jsi koupil naopak 2,5 % nad středem?
tmx643
Nadšenec

Odeslat příspěvekod hgfdsa 30. 11. 2020 20:01

Graf ukazuje určitě nižší kurz než je zobrazen kurz na kartě s pokynem k nákupu.

Obrázek

Obrázek
hgfdsa
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod tlamik5 30. 11. 2020 20:10

A ví se, čím to je nebo proč to tak je ?
tlamik5
Návštěvník

Odeslat příspěvekod tmx643 30. 11. 2020 20:11

Graf ukazuje blbost, na crypto.com je teď toto. Takže Revolut buď ukazuje za kolik ty prodáš, nebo to má jen nalákat? Ale tak to snad ne.
Přílohy
Screenshot_20201130_200952.jpg
tmx643
Nadšenec

Odeslat příspěvekod hgfdsa 30. 11. 2020 20:30

Jo graf ukazuje kurz prodeje BTC.

Obrázek

Obrázek
hgfdsa
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod minarjo 30. 11. 2020 22:16

Ano, cenové grafy obecně v Revolutu ukazují prodejní ceny, tedy kolik lze při aktuálním prodeji ze svých pozic vytěžit, z grafu prodejní ceny to tedy počítá i hodnotu zůstatku klienta. Není tak to jen u kryptoměn, stejně to mají u komodit (zlato, stříbro).
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod Lafayette16 7. 12. 2020 22:59

Poslal jsem si omylem ze svého Revolutu na svůj zrušený pčet v Creditas peníze. Creditas tvrdí, že peníze k nim vůbec nepřišly, když jde o zrušený účet, ovšem Revolut mi je už 3 týdny zpátky nepřipsal. Máte někdo podobnou zkušenost a jakí je řešení?
Lafayette16
Diskutér

Odeslat příspěvekod peliculiar 8. 12. 2020 00:56

Ahoj, nedávno jsem otevřel vlákno konverze měn za výhodných podmínek a jejich převody. Tam mi byl doporučen Roklen, tak jsem se tam zaregistroval, protože bych rád výhodně měnil CZK na EUR nebo USD. Až dnes jsem ve vláknu Roklenu (od 2018 / 2019) dočetl, že už to není co bývalo - žádná hitparáda.

Prosím poradili byste mi jak na konverzi měn za výhodných podmínek? Revolut jsem už mnohokrát zaznamenal, ale nevím jaký má limit - musím pročíst toto vlákno, je to tu hodně živé ... Edit: Hmm, těžko. Jen za letošní rok je tu popsaných 50 stran ...

Jednorázově možná budu potřebovat směnit statisíce v CZK, na což by Revolut nemusel stačit. Taky jsem ze čtení ve vláknu Roklen pochopil, že limit se odvíjí od chování klienta, čili případně jako nový klient nejspíš v tomto směru ostrouhám.

PS: Měl by někdo doporučení (referal)?
Kdo má zájem o Twisto a chce bonus 300 Kč, mrkněte mi do zájmů v profilu. ;-)
peliculiar
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod cz01 8. 12. 2020 08:03

Revolut má nově ve standard verzi zdarma směnu za 25 000 Kč, potom 0,5% navrch. Více info třeba zde https://www.mesec.cz/clanky/kolik-stoji ... at-penize/ nebo na jejich stránkách.
cz01
Nadšenec

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 8. 12. 2020 08:30

Pokud jde o statisíce, zvolil bych české devizovky s licencí platební instituce, peníze v nich jsou pojištěny jako v bankách a v případě sporu se lze obrátit na finančního arbitra.
Já mám smlouvu s Akcenta.cz, Devizy.cz a Easychange.cz (zde si nejsem jist rozsahem licence), znám ještě SAB.cz, Exchange.cz a Divisek.cz.
Klidně více smluv a pak před obchodem vyjednávat o kurzu.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod peliculiar 8. 12. 2020 11:10

Díky moc vám oběma za postřehy. Mrknu na to!
PatrikChrz píše:Akcenta.cz, Devizy.cz a Easychange.cz (zde si nejsem jist rozsahem licence), znám ještě SAB.cz, Exchange.cz a Divisek.cz.

Mohl by mi někdo poslat doporučení na Revolut?
peliculiar
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Lol Phirae 8. 12. 2020 11:12

Viz profil, ale nevím, co si od toho slibuješ, nic nerozdávají.
Chcete nějaký bonus? Kódy (Expobank 300 Kč, Equabank 300 Kč, Twisto 300 Kč, WorldRemit 500 Kč, Curve, Revolut, TransferWise, Xendpay...) viz můj profil.
Lol Phirae
Nadšenec

Odeslat příspěvekod peliculiar 8. 12. 2020 13:02

Přečetl jsem si článek Kolik stojí Revolut a jak na něj posílat peníze? a mám k tomu pár dotazů.

Podle čeho se pozná byznys karta? Je byznys karta KK MMB pro podnikatele? Jak ji Revolut rozezná od standardní KK?

Když budu z Revolutu odesílat USD, je to vždy za poplatek? Pokud chci někam posílat směněné USD, tak je to lepší dělat jinde ... ?

kartou v cizí měně plaťte rovněž jen v (britských) pracovních dnech.

Jestliže jsem si vyměnil peníze na nějakou měnu a tou chci platit přes Revolut kartu, tak aby mě zbytečně nekasírovali poplatky navíc, můžu platit jen o britských všedních dnech? To mi nedává smysl, může to někdo rozvést / vysvětlit?

Lol Phirae píše:Viz profil, ale nevím, co si od toho slibuješ, nic nerozdávají.

Co třeba zaslání karty zdarma, namísto za poštovné 150 Kč, nebo to už nefunguje?
peliculiar
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod hgfdsa 8. 12. 2020 13:15

Ono je to takové dvojsečné, nějaký kriminálnik, podvodník či terorista se zaregistruje s tvým referalem a až to vyjde najevo, budou prověřovat i toho, kdo ho doporučil.
hgfdsa
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod treborit 8. 12. 2020 22:37

Pokud jde o statisice, zaloz si ucet na burze , treba ceske Lynx , budes mit spot kurz a zaroven moznost si zadat limit order, coz se ti v takove castce zaplati ..
treborit
Nadšenec

Předchozí stránkaDalší stránka